مخبر - 1398/05/12 - ازدواج آسمانی در صفحات معارفی رسانه ها

ازدواج آسمانی در صفحات معارفی رسانه ها
گروه فعالیت های قرآنی ــ گرامیداشت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س)، برنامه های کاروان نور در سرزمین وحی، برنامه های روز عرفه در شهرهای مهم مذهبی و ... از مهم ترین مطالب منتشر شده در صفحات معارفی رسانه ها طی امروز بوده است.
ازدواج آسمانی در صفحات معارفی رسانه ها

توجه به ازدواج آسمانی در صفحات معارفی رسانه ها

به گزارش ایکنا؛ صفحات معارفی رسانه ها امروز بیش از هر خبر دیگری به موضوع ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) پرداخته و تلاش کرده اند تا به فراخور، گزارش های متفاوتی با این موضوع بر روی خروجی های خود قرار دهند؛ در ادامه نگاهی گذرا به صفحات معارفی برخی رسانه ها انداخته شده است.
فارس
خبرگزاری فارس امروز 12 مردادماه با انتشار هفت خبر سعی در به روزرسانی صفحه قرآن و فعالیت های دینی داشته است. این صفحه با انتشار فایل صوتی تلاوت ترتیل آیات 3 تا 5 سوره مبارکه مائده واقع در صفحه 107 قرآن با صدای مرحوم مصطفی اسماعیل به روزرسانی شده است.
فارس در ادامه به ماجرای توقیف کشتی انگلیسی در آب های خلیج فارس و درخواست دولت انگلیس از عراق برای میانجی گیری برای رفع توقیف این کشتی اشاره کرده و در ادامه واقعه جنگ صفین و قرآن هایی که سپاه کفار بر روی نیزه قرار دادند را یادآوری کرده است. در بخشی از این گزارش کوتاه آمده است: «به نظر می رسد انگلیسی ها برای حفظ آبروی خود در عرصه بین الملل بر آن شده اند تا از اعتقادات مسلمانان راهی میان بر انتخاب کنند. بنابراین از این شگرد استفاده کرده اند. قسم دادن به ساحت مقدس قمر بنی هاشم همانند حیله عمروعاص در بر سر نیزه کردن قرآن است که این دفعه راه به جایی نخواهد برد».
این خبرگزاری همچنین در گفت وگو با سرپرست کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران اعزامی به سرزمین وحی از برگزاری محفل بزرگ قرآنی در مسجد الحرام و استقبال حجاج از قاریان ایرانی خبر داده است. حجت الاسلام والمسلمین «مهدی شجاع» در بخشی از صحبت های خود در این گفت وگو بیان کرده است: «باحضور کاروان قرآنی در مکه مکرمه برنامه های ما وارد مرحله دوم شد که در یکی از مهم ترین برنامه ها شب گذشته همه اعضای کاروان با حضور در مسجد الحرام محفل و حلقه ای قرآنی تشکیل دادند که با استقبال بالای زائران ایرانی و دیگر کشور ها مواجه شد».
ارائه گزارشی از هشت اقدام آستان قدس رضوی برای تسهیل ازدواج جوانان، بیان اهمیت دهه اول ذی آلحجه از نظر چهار استاد اخلاق، و اعلام جزئیات برگزاری مراسم سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) در آستان سید الکریم از دیگر مطالب خبری خبرگزاری فارس در صفحه قرآن و فعالیت های دینی است.
فارس همچنین در گزارشی با تیتر «معیارهایی برای شناخت «مسلمان معاویه ای»/ ابزار حکومت های شیطانی برای حفظ قدرت چیست؟» به موضوع مسلمان معاویه ای و نشانه های چنین فردی پرداخته و در ادامه مطالب امروز خود گزارشی از خداحافظی حجاج از شهر پیامبر و حال و هوای آنها منتشر کرده است.
تسنیم
خبرگزاری تسنیم در صفحه دین قرآن و اندیشه خلاصه ای از گفت وگویی منتشرنشده با مرحوم «محمدباقر منصوری» مداح اردبیلی که طی روزهای گذشته به دیار باقی شتافت را منتشر کرده است. این مداح اهل بیت(ع) در بخشی از صحبت های خود گفته است: «شهرت و توجه به مسائل مادی و همچنین حسادت به یکدیگر از جمله آسیب هایی است که می تواند به مقام معنوی یک مداح آسیب بزند. در کلاس آموزش مداحی که برای انتقال تجربه حاضر می شوم، همواره این نکته را تأکید می کنم که سه مسئله اساسی را باید افرادی که می خواهند به عرصه مداحی ورود پیدا کنند مورد توجه قرار دهند؛ اولین موضوع، تقوا است؛ مداحانی که می خواهند وارد عرصه مداحی شوند باید تقوا پیشه کنند. موضوع بعدی، تبعیت از استاد مجرب و در نهایت، ممارست و مطالعه زیاد است».
این خبرگزاری همچنین آخرین روضه و مداحی آذری مرحوم محمدباقر منصوری در هیات ائمه اطهار(ع) شهر ارومیه که در مجلس روضه و عزای فرزند برومند امام هشتم، حضرت امام جواد الائمه(ع) بوده است را بارگذاری کرده و در ادامه مطالب خبری امروز خود مراسم شعرخوانی «کلامی زنجانی» در مراسم تشییع مداح اردبیلی ار منتشر کرده است.
تسنیم در ادامه مطالب امروز خود و به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) طی مطلبی به درس هایی از ماجرای خواستگاری امیرالمومنین(ع) اشاره کرده و در ادامه تیزر اولین دوره مسابقات تلاوت تقلیدی قرآن کریم با عنوان «ندای رضوان» را منتشر کرده است.
«برنامه های روز عرفه هیئت رزمندگان در کربلای معلّی»، «آنچه موجب صفا و نورانیت دل می شود»، «وعده الهی در مورد نابودی تمامی حکومت ها، جز حکومت اسلامی/ چرا باید از الزامات و دستورات حکومت اسلامی تبعیت کنیم؟» و «خطای غیر قابل بخشش از دیدگاه امام جواد(ع)» از دیگر عناوین خبری این خبرگزاری در روز 12 مردادماه و در صفحه، دین، قرآن و اندیشه است.
ایرنا
خبرگزاری جمهوری اسلامی در صفحه قرآن و معارف در روایتی تاریخی به موضوع خواستگاری تا ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) پرداخته است. این روایت که با تیتر «پیغمبر فاطمه را با امر به شادمانی و شعر به خانه همسر فرستاد» منتشر شده است روایتی تلخیص و تصحیح شده از کتاب «زندگانی فاطمه زهرا(س)» نوشته «سیدجعفر شهیدی» است.
ایرنا همچنین از آغاز پنجمین دور مسابقات بین المللی نظامیان جهان در 55 کیلومتری غرب مسکو خبر داده است. بازی های بین المللی ارتش های جهان با شرکت حدود 200 تیم شامل بیش از پنج هزار نظامی از ارتش های 36 کشور جهان برگزار می شود و نظامیان در 32 رشته با یکدیگر رقابت می کنند. در کنار این مسابقات در پارک پاترویت مسکو در غرب پایتخت تزارها، به مانند پارسال جشنواره فرهنگی به نام خانه دوستی نیز برگزار می شود و ایران به مانند پارسال حضور چشم گیری در این کار فرهنگی که در راستای معرفی فرهنگ کشورها به نظامیان صورت می گیرد، دارد.
پیام آیت الله مکارم شیرازی به مناسب سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه(س) از دیگر مطالب خبری این خبرگزاری است که با تیتر «جوانان تابوی تشریفات سنگین ازدواج را بشکنند» بر روی خروجی قرار گرفته است.
«مرزنشینان قصرشیرین و انتظار برای تحقق وعده بازگشایی مرز خسروی»، «هفت نفر در حرم مطهر رضوی مسلمان شدند» و «ظرافت های قصه در قرآن کریم» از دیگر عناوین خبری این خبرگزاری در روز 12 مردادماه است.
ایسنا
خبرگزاری دانشجویان ایران نیز در صفحه دین و اندیشه پیام آیت الله مکارم شیرازی به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) را منتشر کرده و تیتر «جوانان با شجاعت تابوی تشریفات ازدواج را بشکنند» را برای آن انتخاب کرده است.
این خبرگزاری در مطلب دیگری به اعمال و برکات ماه ذی الحجه پرداخته است. در بخشی از این گزارش آمده است: «خداوند در سوره حج(آیه 28) ضمن بیان فریضه بزرگ «حج» سخن از «ایام معلومات» می فرماید که مومنان باید در آن به یاد خدا باشند. یکی از تفسیرهای معروف «ایام معلومات» که در روایات نیز آمده است، 10 روز اول ذی الحجه است. بنابراین، هم شب های آن عزیز است و هم روزهای آن. در حدیثی از رسول خدا(ص) می خوانیم که عبادت و کار نیک در هیچ ایامی به اندازه این ایام(10 روز اول ماه ذی الحجه) فضیلت ندارد».
معرفی ویژه برنامه های دهه امامت و ولایت در خراسان رضوی و همچنین صحبت های آیت الله مقتدایی، قائم مقام جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار با فرمانده انتظامی استان قم از دیگر مطالب منتشر شده در صفحه دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران است.
مهر
خبرگزاری مهر تنها خبر منتشر شده در صفحه قرآن و متون دینی را به اعلام اسامی داوران چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، اختصاص داده است. بر اساس آنچه در این خبر آمده است «غلامرضا شاه میوه» سرپرست هیئت داوران و «هاشم روغنی» نیز ناظر هیئت داوران در رشته های قرائت تحقیق و حفظ کل قرآن کریم معرفی شده اند.
باشگاه خبرنگاران جوان
صفحه قرآن و عترت باشگاه خبرنگاران جوان نیز همچون بسیاری از خبرگزاری ها نگاهی ویژه به داستان ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) انداخته است. این خبرگزاری در همین راستا گفت وگویی با حجت الاسلام والمسلمین «مرتضی ادیب یزدی» کارشناس مذهبی و پژوهشگر دینی داشته است. این پژوهشگر در بخشی از صحبت های خود گفته است: «یکی از معجزات مراسم ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) این بود که با وجود کم بودن غذا تمام جمعیت حاضر سیر شدند و باز هم غذا اضافه آمد. این معجزه هم به برکات دست آقا رسول خدا(ص) بود. چند نکته مهم در این ازدواج نورانی وجود داشت؛ نکته اول مشورت با دختر برای ازدواج است. نکته دوم نهایت کم خرج بودن این عروسی است. نکته سوم بی توقع بودن عروس خانم است و اینکه داماد را به سختی نینداخت. نکته چهارم این است که در شب زفاف پیامبر اکرم(ص) دست امیر مومنان(ع) و دست حضرت زهرا(س) را به یکدیگر فشرد و هر دو را نصیحت کرد. نصیحت های پیامبر اکرم(ص) در شب زفاف بسیار بسیار جالب بود».
این خبرگزاری همچنین مجموعه ای از متن های مولودی سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) را برای مخاطبان بازنشر داده است و در ادامه خبرهای امروز خود برنامه های روز عرفه در کربلای معلی را منتشر کرده است. نقل حدیثی از امام علی(ع) درباره اهمیت مرگ از دیگر مطالب منتشر شده در این خبرگزاری است.
ایبنا
خبرگزاری کتاب در صفحه دین گفت وگویی با «محمدعلی شیرخانی»، رئیس انجمن مطالعات سیاسی حوزه علمیه قرآن درباره بازگشت به قرآن انجام داده و آن را با تیتر «رجوع مصلحان دینی به قرآن اجتناب ناپذیر است» منتشر کرده است. وی در بخشی از این گفت وگو بیان کرده است: «مصلحان دینی و اجتماعی و هر موحدی که معتقد به اسلام باشد، رجوعش به قرآن اجتناب ناپذیر است، اما مسلمانان از این مفاهیم دور شده اند و از قرآن تنها در مراسم خاصی استفاده می کنند».
«همکاری های نمایشگاهی بین موزه ملی قرآن کریم و برج میلاد تقویت می شود»، «پنجمین دوره مفاتیح الجهاد برگزار می شود»، «واکاوی ماهوی معراج در نگاشته ها و نگاره ها» و «دومین سیر مطالعاتی آثار و اندیشه امام موسی صدر برگزار می شود» از دیگر مطالب خبری منتشر شده در صفحه دین خبرگزاری کتاب ایران در روز 12 مردادماه است.
میزان
خبرگزاری میزان در صفحه دین و اندیشه با «سیدمحمد امام» کارشناس علوم قرآنی گفت وگویی با موضوع ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) انجام داده و آن را با تیتر «حضرت فاطمه و علی(ع) بهترین الگوی ازدواج برای جوانان/مهم ترین سفارش اسلام درباره ازدواج چیست؟» بر روی خروجی قرار داده است.
میزان همچنین در گزارشی به موضوع کاغذ نشر و چگونگی تخصیص یافتن آن پرداخته است.

انتهای پیام


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   حسادت   روضه   مذهبی   مرحله دوم   نظام جمهوری اسلامی ایران   حجاج   امام علی علیه السلام   کشتی   کفار   امام رضا علیه السلام   ترتیل   ارومیه   مسجد الحرام   معاویه   مداحی آذری   زائران   مداح اهل بیت   قرآن کریم   روز عرفه   انتقال تجربه   قاریان   حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام   اعتقادات   ائمه اطهار   آستان قدس رضوی   قمر بنی هاشم   حیله   مصطفی اسماعیل   سرزمین وحی   امام جواد علیه السلام   مجلس روضه   کاروان قرآنی   واقعه   سر نیزه   صفین   کاروان نور   بین الملل   فعالیت های قرآنی   انگلیس   حضرت زهرا سلام الله علیها   استاد اخلاق   ازدواج جوانان   انگلیسی   توقیف کشتی  
اخبار مرتبط
اخبار معارفی رسانه ها/ آغاز مسابقات قرآن بانوان شاغل و خانواده های آجا
ایکنا
عزاداری حسینی از ژاپن تا اروپا
خبرگزاری حوزه
شیطان می کوشد با تاریکی قلب ما را از مجالس روضه دور کند
شبستان
سراسر ایران خیمه عزای حسین(ع)
ایرنا
صفحات معارفی رسانه ها رنگ تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) گرفت
ایکنا
بخشی از آخرین مداحی حاج محمدباقرمنصوری اردبیلی در ارومیه +فیلم
باشگاه خبرنگاران
35 هزار لباس برای مراسم شیرخوارگان حسینی در حرم امام رضا (ع) دوخته شد
سایت جماران
 35 هزار لباس برای مراسم شیرخوارگان حسینی در حرم امام رضا (ع) دوخته شد
ایرنا
قدمت 150 ساله «تعزیه خوانی» در روستای اَتُو
تیتر امروز
اشرافیت مذهبی!
انصاف نیوز
اشرافیت مذهبی
ایرنا
اگر امام را نشناسیم، براحتی آن را می فروشیم
خبرگزاری حوزه
موزه مکه و استقبال زائران از دیرینه سرزمین وحی + تصاویر
العالم
رونمایی از نسخه کامل قرآن بازآفرینی شده منسوب به امام رضا(ع)
برنا نیوز
اخبار معارفی رسانه ها/ اجرای جدیدترین اثر گروه محمدرسول الله (ص)
ایکنا
بازآفرینی نسخه کامل قرآن منسوب به امام رضا(ع) رونمایی شد
ایکنا
حضور سادات در ایران، عامل تقویت اعتقادات و ارزش های مذهبی است
ایسکانیوز
ولایتی: سادات، نماد عطوفت و عشق مسلمانان به پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) هستند
ابنا
ولایتی در مشهد: سادات، نماد عطوفت و عشق مسلمانان به پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) هستند
تسنیم
فضای مجازی فرصتی برای نشر مساله امامت و ولایت است
ایرنا
زائران ایرانی دعای کمیل را در مکه مکرمه زمزمه کردند
ایرنا
سادات نماد عطوفت و مهربانی مردم نسبت به اهل بیت(ع)
صدا و سیما
برگزاری همایش بین المللی سادات رضوی گامی برای پیشرفت فرهنگ اسلام و اهل بیت (ع)
سایت جماران
«کودتای 28 مرداد و فتنه 88» 2 توطئه با یک ریشه
جوان آنلاین
ایرانیان مقیم چین عید غدیر را جشن گرفتند
ایرنا
عید غدیر 98 هیات کجا برویم؟
باشگاه خبرنگاران
کتاب خاطرات آزادگان صنعت برق در اصفهان رونمایی شد
ایرنا
انگلیس مغلوب منطق مقاومت شد!
جوان آنلاین
ولایت در روز غدیر رسمیت پیدا کرد/روند سرکوب انقلابی مفسدان به همین شدت باید ادامه داشته باشد
شیرازه
مسئولان مفهوم والای ولایت فقیه را برای عموم جامعه تبیین کنند
مهر نیوز
پیشنهاد برگزاری محفل حفظ برای حفاظ کاروان اعزامی/ شاید این مشعر همان محشر باشد
ایکنا
همایش بین المللی موکب داران اربعین حسینی برگزار می شود
فارس
دستان نیاز زائران ثامن الائمه (ع) به سوی آسمان عرفه
سایت جماران
چهارمین سال پرواز مهاجرین الی‎الله/ عروج ملکوتی شهدای قرآنی منا از سرزمین نزول آیات الهی
ایکنا
دومین همایش بین المللی موکب داران اربعین حسینی برگزار می شود
مهر نیوز
اربعین 98| حضور موکب دارانی از پاکستان، لبنان و بلژیک در همایش بین المللی اربعین
تسنیم
دومین همایش بین المللی موکب داران اربعین حسینی برگزار می شود + فیلم
آنا نیوز
برگزاری مراسم دعای عرفه در سراسر ایران
صدا و سیما
نشانه های منتظر واقعی چیست؟
ناطقان نیوز
چه اعمالی زمینه ظهور امام زمان(عج) را فراهم می آورد؟
افکار نیوز
اخبار مرتبط
bltایکنا : اخبار معارفی رسانه ها/ آغاز مسابقات قرآن بانوان شاغل و خانواده های آجا
bltخبرگزاری حوزه : عزاداری حسینی از ژاپن تا اروپا
bltشبستان : شیطان می کوشد با تاریکی قلب ما را از مجالس روضه دور کند
bltایرنا : سراسر ایران خیمه عزای حسین(ع)
bltایکنا : صفحات معارفی رسانه ها رنگ تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) گرفت
bltباشگاه خبرنگاران : بخشی از آخرین مداحی حاج محمدباقرمنصوری اردبیلی در ارومیه +فیلم
bltسایت جماران : 35 هزار لباس برای مراسم شیرخوارگان حسینی در حرم امام رضا (ع) دوخته شد
bltایرنا :  35 هزار لباس برای مراسم شیرخوارگان حسینی در حرم امام رضا (ع) دوخته شد
bltتیتر امروز : قدمت 150 ساله «تعزیه خوانی» در روستای اَتُو
bltانصاف نیوز : اشرافیت مذهبی!
bltایرنا : اشرافیت مذهبی
bltخبرگزاری حوزه : اگر امام را نشناسیم، براحتی آن را می فروشیم
bltالعالم : موزه مکه و استقبال زائران از دیرینه سرزمین وحی + تصاویر
bltبرنا نیوز : رونمایی از نسخه کامل قرآن بازآفرینی شده منسوب به امام رضا(ع)
bltایکنا : اخبار معارفی رسانه ها/ اجرای جدیدترین اثر گروه محمدرسول الله (ص)
bltایکنا : بازآفرینی نسخه کامل قرآن منسوب به امام رضا(ع) رونمایی شد
bltایسکانیوز : حضور سادات در ایران، عامل تقویت اعتقادات و ارزش های مذهبی است
bltابنا : ولایتی: سادات، نماد عطوفت و عشق مسلمانان به پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) هستند
bltتسنیم : ولایتی در مشهد: سادات، نماد عطوفت و عشق مسلمانان به پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) هستند
bltایرنا : فضای مجازی فرصتی برای نشر مساله امامت و ولایت است
bltایرنا : زائران ایرانی دعای کمیل را در مکه مکرمه زمزمه کردند
bltصدا و سیما : سادات نماد عطوفت و مهربانی مردم نسبت به اهل بیت(ع)
bltسایت جماران : برگزاری همایش بین المللی سادات رضوی گامی برای پیشرفت فرهنگ اسلام و اهل بیت (ع)
bltجوان آنلاین : «کودتای 28 مرداد و فتنه 88» 2 توطئه با یک ریشه
bltایرنا : ایرانیان مقیم چین عید غدیر را جشن گرفتند
bltباشگاه خبرنگاران : عید غدیر 98 هیات کجا برویم؟
bltایرنا : کتاب خاطرات آزادگان صنعت برق در اصفهان رونمایی شد
bltجوان آنلاین : انگلیس مغلوب منطق مقاومت شد!
bltشیرازه : ولایت در روز غدیر رسمیت پیدا کرد/روند سرکوب انقلابی مفسدان به همین شدت باید ادامه داشته باشد
bltمهر نیوز : مسئولان مفهوم والای ولایت فقیه را برای عموم جامعه تبیین کنند
bltایکنا : پیشنهاد برگزاری محفل حفظ برای حفاظ کاروان اعزامی/ شاید این مشعر همان محشر باشد
bltفارس : همایش بین المللی موکب داران اربعین حسینی برگزار می شود
bltسایت جماران : دستان نیاز زائران ثامن الائمه (ع) به سوی آسمان عرفه
bltایکنا : چهارمین سال پرواز مهاجرین الی‎الله/ عروج ملکوتی شهدای قرآنی منا از سرزمین نزول آیات الهی
bltمهر نیوز : دومین همایش بین المللی موکب داران اربعین حسینی برگزار می شود
bltتسنیم : اربعین 98| حضور موکب دارانی از پاکستان، لبنان و بلژیک در همایش بین المللی اربعین
bltآنا نیوز : دومین همایش بین المللی موکب داران اربعین حسینی برگزار می شود + فیلم
bltصدا و سیما : برگزاری مراسم دعای عرفه در سراسر ایران
bltناطقان نیوز : نشانه های منتظر واقعی چیست؟
bltافکار نیوز : چه اعمالی زمینه ظهور امام زمان(عج) را فراهم می آورد؟
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.