مخبر - 1398/04/25 - تولیدکنندگان فرماندهان جنگ اقتصادی هستند

تولیدکنندگان فرماندهان جنگ اقتصادی هستند
وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر یک روزه خود به خراسان رضوی با حضور در واحد های تولیدی در شهرستان های مختلف و نشست با صنعتکاران، معدنکاران و ...
تولیدکنندگان فرماندهان جنگ اقتصادی هستند

گروه اقتصادی: رضا رحمانی در نشست با فعالان اقتصادی شهرستان تربت جام گفت: طی چندین سفری که به شهرستان های مختلف خراسان داشتم خوشبختانه انسجام و همدلی خوبی میان مردم و همه فعالان اقتصادی وجود دارد که کاملا قابل تقدیر است.

تولیدکنندگان فرماندهان جنگ اقتصادی هستند

به گزارش بولتن نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی شاتا، او ادامه داد: پیش شرط توفیق همه ما در کشور ایجاد همین زمینه های همدلی و همکاری برای آبادانی کشور است.

رحمانی با اشاره به اینکه امسال سال رونق تولید است واین یک راهبرد اساسی در کشور است ، گفت: مقام معظم رهبری در مورد این راهبرد توضیحات مبسوطی ارائه فرمودند؛ ایشان در چندین سخنرانی عمومی فلسفه و اهمیت رونق تولید را تشریح نموده و همواره تاکید دارند که در صورت بها دادن به تولید بیکاری جوانان رفع، فقر و مسائل معشیتی مردم حل می شود، ارزش پول ملی حفظ و وابستگی به بیگانگان از بین می رود و همینطور موارد بسیار مهمی از این دست که با تعابیر مختلف همواره مطرح فرموده اند.

رحمانی بیان کرد: مقام معظم رهبری تحقق رونق تولید را به عنوان تکلیفی بر دوش همه عوامل مسئول، دستگاه ها و همه آحاد مردم گذشته اند؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت به نوعی در دنباله روی از اهداف رونق تولید در خط مقدم این جبهه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برای دستیابی به اهداف رونق تولید قوای سه گانه و نهادها با همه ارکان و اجزای خود در صحنه حاضر شده اند که نمونه آن را در حضور نمایندگان این دستگاه ها و نهادها در همین جلسه شاهد هستیم که به نوعی همه پای کار هستند.

وزیر صمت مطرح کرد: به این موضوع باور قلبی دارم که اگر تولید را در کشور جدی بگیریم مشکلات دیگر قابل حل تر هستند و البته که فارغ از هرگونه برنامه یا پیشنهاد، باید ابتداعا باور و اعتقاد لازم جهت تحقق اهداف رونق تولید در میان مسئولان تصمیم گیرنده برای حوزه تولید ایجاد شود، امروز هرکسی مسئولیتی در حوزه صنعت بر عهده می گیرد باید شبانه روز خود را وقف خدمت کند.

او با اشاره به بازدید از واحد فولاد در تربیت حیدریه گفت: اقتصاد مقاومتی، خودکفایی، اشتغال زایی، خدمت به مردم، مقابله با تهاجم اقتصادی را در این واحد و در یکجا می توانستیم مشاهده کنیم.

رحمانی با اشاره به ساخت داخل به عنوان محور اصلی برنامه ها در وزارت صنعت، معدن تجارت گفت: ما امسال ساخت داخل ، توسعه بخش معدن و صنایع معدنی، توسعه صادرات، توسعه فناوری را اولویت خود قرار دادیم

برگزاری نمایشگاه فرصت های ساخت داخل

رحمانی با اشاره به برگزاری نمایشگاه ساخت داخل در تیرماه گفت: برگزاری نمایشگاه فرصت های ساخت داخل در راستای منویات رهبری و با دعوت از همه گروه های موثر در رفع نیازمندی های صنعتی کشور از 27 تیر ماه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به شرکت های حاضر در این نمایشگاه بیان کرد: شرکت هایی که نیازمندی های صنعتی و معدنی کشور را بومی سازی می کنند و مانع واردات نمونه های مشابه خارجی به کشور می شوند به جد و با بهره گیری از همه ابزار های ممکن مورد حمایت قرار خواهیم داد.

ممنوعیت واردات 1448 قلم کالا به کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال گذشته ممنوعیت واردات هزار و 339 قلم انواع کالا به کشور از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت و در ثبت سفارش ها اعمال شده بود که امسال تا کنون و بنابر گزارش های دریافتی مبنی بر تولید نمونه مشابه داخلی، برای 148 قلم کالای دیگر هم ممنوعیت واردات لحاظ کردیم.

کارخانه فولاد تربت حیدریه زمینه ساز تولید مشاغل و دانش های جدید در منطقه

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: با توجه به احداث واحد صنعتی تولید فولاد در تربت حیدریه با ظرفیت تولید بیش از 2 میلیون تن، این واحد علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم، در بسیاری از زمینه های مرتبط مشاغل و دانش های جدیدی را ایجاد خواهد کرد که می تواند به توسعه اقتصادی منطقه کمک شایان توجهی نماید.

وی افزود: ضروری است تدارکات این واحد از همین شهرهای اطراف و خود استان انجام گیرد و همچنین اولویت جذب نیرو هم طبق سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت باید از خود مردم منطقه باشد.

رحمانی حجم سرمایه گذاری انجام گرفته در فولاد تربت حیدریه را بالغ بر 2 هزارو 700 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در صورت تکمیل زنجیره تولید فولاد در این منطقه، در آینده شاهد سرمایه گذاری های بیشتری هم خواهیم بود که امکان اشتغال بیش ار 10 هزار نفر را به طور مستقیم و غیر مستقیم فرآهم خواهد آورد.

تولیدکنندگان فرماندهان جنگ اقتصادی هستند

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: حدود 14 ماه است که جنگ اقتصادی ناجوانمردانه ای به کشور ما تحمیل شده که معاش و امنیت مردم را نشانه رفته است؛ در این شرایط همه تولیدکنندگان ما فرماندهان این جنگ اقتصادی به شمار می آیند که با تمام وجود درحال ایستادگی و مقاومتند باید به همه آن ها دست مریزاد گفت و از آن ها تقدیر کرد.

تفویض بخشی از اختیارات به تشکل های بخش خصوصی

وی اعلام کرد: بخشی از اختیارات وزارت صنعت، معدن و تجارت که منع قانونی نداشته و قابلیت تفویض دارد، احصاء شده و به زودی به تشکل های بخش خصوصی از جمله خانه صنعت، معدن و تجارت، انجمن های تخصصی و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن واگذار خواهد شد.

توسعه صادرات بر اساس رعایت مازاد تولید

رحمانی خاطرنشان کرد: صادرات هر کالایی به خصوص کالاهای ضروری کشور مشروط بر رعایت مازاد تولید و در صورت تامین نیاز داخلی، آزاد است.

وی اضافه کرد: هم اکنون در بخش فولاد، 2.5 برابر نیاز داخلی تولید انجام می شود و لازم است همه ظرفیت های صادراتی در این بخش فعال شود و همچنین در صنایعی مثل سیمان، پتروشیمی، کاشی و سرامیک، لوازم خانگی و ...؛ هم این شرایط حاکم است.

لزوم راه اندازی شهرک های صنعتی تخصصی

وزیر صمت اظهار داشت: برای هم افزایی تولیدات و بهینه سازی بازار محصولات تولیدی، باید به سمت احداث شهرک های صنعتی تخصصی در سطح کشور حرکت کنیم و با توجه به تغییرات موجود در صنایع مختلف در سال های آتی، این موضوع دارای اهمیت بیشتری در آینده خواهد بود.

وی افزود: در مناطق کم برخوردار و محروم در واگذاری زمین ها و زیر ساخت های لازم شهرک های صنعتی، بیشترین مساعدت در حق سرمایه گذاران در دستور کار می باشد.

احیای بازار سوغات مشهد

رحمانی با اشاره به نفوذ کالاهای غیر ایرانی به بازارهای سوغات شهر زیاتی مشهد، گفت: مشخصا تیمی را برای ساماندهی این موضوع تعیین کردیم که قدم های خوبی هم برداشته شده و حتما برای حصول نتیجه پیگیری های جدی خواهیم کرد.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
فناوری   مقام معظم رهبری   فولاد   خراسان   صادرات   ممنوعیت واردات   روزه   واحد های تولیدی   مشاغل   رضا رحمانی   جنگ اقتصادی   بومی سازی   وزیر صنعت معدن و تجارت   آبادانی   قوای سه گانه   وزارت صنعت معدن تجارت   صنعت معدن و تجارت   منویات مقام معظم رهبری   تربت جام   تربت حیدریه   خط مقدم   معدن و صنایع معدنی   مورد حمایت   اشتغال   اقتصاد مقاومتى   خراسان رضوی   صنعت   نمایشگاه   فلسفه   ثبت سفارش   تولیدکنندگان   شهرستان   رونق تولید   فعالان اقتصادی   بیکاری جوانان   سال رونق تولید  
اخبار مرتبط
دولت مالیات بر عایدی سرمایه را اجرا کند / راهکار های دولت برای جبران کسری بودجه تورم زاست
خبرگزاری دانشجو
وزیر صنعت: نظام توزیع اصلاح می شود
عصر ایران
نظام توزیع اصلاح می شود
بانکداری ایرانی
وزیر صمت: راه نجات اقتصادی توجه به استارت آپ ها است
نامه نیوز
افزایش درخواست سرمایه گذاری در تولید نشانگر شکست نقشه های دشمن است
آنا نیوز
مبل و منبت؛ لوکوموتیو صنایع همدان
ایرنا
وزیر صمت: راه نجات اقتصادی توجه به فناوری های نوین و استارت آپ هاست
سیتنا
افزایش درخواست سرمایه گذاری برای ورود به تولید نشانگر شکست نقشه های دشمن است
بولتن نیوز
ثبات قیمت کالاهای اساسی
ایران آنلاین
قیمت کالاهای اساسی و موردنیاز مردم به ثبات نسبی رسیده است
عصر مالی
باید 1.5 میلیارد دلار برای ایجاد اشتغال روستایی هزینه شود
تیتر شهر
افزایش درخواست سرمایه گذاری برای ورود به تولید نشانگر شکست نقشه های دشمن است/ راه نجات اقتصادی توجه به فناوری های نوین و استارت آپ ها است
حزب الله نیوز
قیمت کالاهای اساسی و موردنیاز به ثبات نسبی رسیده/ مرغ با نرخ مناسب در اختیار مردم قرار می گیرید
ملیت
نوین سازی نظام بازرگانی و تکمیل سامانه ها از توزیع تا مصرف در دستور کار است
خبرگزاری ایلنا
دشمن سال گذشته به دنبال دومینوی تعطیلی واحدهای تولیدی بود/صنعت مبل لوکوموتیو توسعه همدان است
برنا نیوز
افزایش درخواست سرمایه گذاری در تولید نشانگر شکست نقشه های دشمن است/ راه نجات اقتصادی توجه به فناوری های نوین و استارت آپ ها است
قدس آنلاین
وزیر صنعت: قیمت کالاهای اساسی و موردنیاز به ثبات نسبی رسیده/ مرغ با نرخ مناسب در اختیار مردم قرار می گیرید
الف
وزیر صمت: سهم واردات کشورهای خارجی از ایران افزایش یابد
سایت جماران
وزیر صنعت: سهم واردات کشورهای خارجی از ایران افزایش یابد
ایرنا
هیچ واحد تولیدی در استان همدان بخاطر تحریم ها تعطیل نشده است
بولتن نیوز
اجازه تعطیلی هیچ واحد تولیدی و صنعتی را نمی‎دهیم
رسانیوز
وزیر صمت: صدور پروانه بهره برداری 16.5 درصد افزایش یافت
ایرنا
جشنواره انجیر گلوگاه گامی مهم در حمایت از تولید داخلی
تسنیم
هیچ واحد تولیدی در استان همدان بخاطر تحریم ها تعطیل نشده است/با راه اندازی شهرک خصوصی مبل و منبت در ملایر موافقم
شمانیوز
هیچ واحد تولیدی در استان همدان به خاطر تحریم ها تعطیل نشده است/ با راه اندازی شهرک خصوصی مبل و منبت در ملایر موافقم
آنا نیوز
برندسازی جایگاه صنایع چوب کشور را ارتقاء می دهد
مهر نیوز
دبیرکل خانه کارگر از مجتمع فولاد خراسان بازدید کرد
خبرگزاری ایلنا
با محدودیت و ممنوعیت واردات از ساخت داخل حمایت خواهیم کرد
بولتن نیوز
روند کاهشی واردات کالاهای غیرضروری ادامه خواهد داشت
آنا نیوز
درخواست های فعالان اقتصادی در سال رونق تولید
ایرنا
واحدهای تولیدی بدون نوسازی با مشکل مواجه می شوند
ایرنا
تجار از ظرفیت واردات در مقابل صادرات برای تامین مواد اولیه فرش بهره ببرند
خبرآنلاین
نهضت ساخت داخلی با هدف رونق تولید؛ انقلاب معدنی در کشور آغاز می شود
شعار سال
وزیر صنعت: نهضت ساخت داخلی با هدف رونق تولید؛ انقلاب معدنی در کشور آغاز می شود
الف
ذخایر 3 میلیارد تنی شناسایی شده مس در سونگون/اشتغالزایی 5 هزار نفری با راه اندازی آلومینای سراب
بولتن نیوز
جزییات برنامه عملیاتی در حوزه تنظیم بازار
شمانیوز
تهیه نقشه راه تنظیم بازار در دستور کار وزارت صمت
ایبنا
رحمانی:تهیه نقشه راه برای تنظیم بازار در دستورکار است
دنیای اقتصاد
تهیه نقشه راه برای تنظیم بازار در دستور کار است
خبرگزاری ایلنا
زمین شهرک های صنعتی در مازندران خاص است
سایت جماران
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری دانشجو : دولت مالیات بر عایدی سرمایه را اجرا کند / راهکار های دولت برای جبران کسری بودجه تورم زاست
bltعصر ایران : وزیر صنعت: نظام توزیع اصلاح می شود
bltبانکداری ایرانی : نظام توزیع اصلاح می شود
bltنامه نیوز : وزیر صمت: راه نجات اقتصادی توجه به استارت آپ ها است
bltآنا نیوز : افزایش درخواست سرمایه گذاری در تولید نشانگر شکست نقشه های دشمن است
bltایرنا : مبل و منبت؛ لوکوموتیو صنایع همدان
bltسیتنا : وزیر صمت: راه نجات اقتصادی توجه به فناوری های نوین و استارت آپ هاست
bltبولتن نیوز : افزایش درخواست سرمایه گذاری برای ورود به تولید نشانگر شکست نقشه های دشمن است
bltایران آنلاین : ثبات قیمت کالاهای اساسی
bltعصر مالی : قیمت کالاهای اساسی و موردنیاز مردم به ثبات نسبی رسیده است
bltتیتر شهر : باید 1.5 میلیارد دلار برای ایجاد اشتغال روستایی هزینه شود
bltحزب الله نیوز : افزایش درخواست سرمایه گذاری برای ورود به تولید نشانگر شکست نقشه های دشمن است/ راه نجات اقتصادی توجه به فناوری های نوین و استارت آپ ها است
bltملیت : قیمت کالاهای اساسی و موردنیاز به ثبات نسبی رسیده/ مرغ با نرخ مناسب در اختیار مردم قرار می گیرید
bltخبرگزاری ایلنا : نوین سازی نظام بازرگانی و تکمیل سامانه ها از توزیع تا مصرف در دستور کار است
bltبرنا نیوز : دشمن سال گذشته به دنبال دومینوی تعطیلی واحدهای تولیدی بود/صنعت مبل لوکوموتیو توسعه همدان است
bltقدس آنلاین : افزایش درخواست سرمایه گذاری در تولید نشانگر شکست نقشه های دشمن است/ راه نجات اقتصادی توجه به فناوری های نوین و استارت آپ ها است
bltالف : وزیر صنعت: قیمت کالاهای اساسی و موردنیاز به ثبات نسبی رسیده/ مرغ با نرخ مناسب در اختیار مردم قرار می گیرید
bltسایت جماران : وزیر صمت: سهم واردات کشورهای خارجی از ایران افزایش یابد
bltایرنا : وزیر صنعت: سهم واردات کشورهای خارجی از ایران افزایش یابد
bltبولتن نیوز : هیچ واحد تولیدی در استان همدان بخاطر تحریم ها تعطیل نشده است
bltرسانیوز : اجازه تعطیلی هیچ واحد تولیدی و صنعتی را نمی‎دهیم
bltایرنا : وزیر صمت: صدور پروانه بهره برداری 16.5 درصد افزایش یافت
bltتسنیم : جشنواره انجیر گلوگاه گامی مهم در حمایت از تولید داخلی
bltشمانیوز : هیچ واحد تولیدی در استان همدان بخاطر تحریم ها تعطیل نشده است/با راه اندازی شهرک خصوصی مبل و منبت در ملایر موافقم
bltآنا نیوز : هیچ واحد تولیدی در استان همدان به خاطر تحریم ها تعطیل نشده است/ با راه اندازی شهرک خصوصی مبل و منبت در ملایر موافقم
bltمهر نیوز : برندسازی جایگاه صنایع چوب کشور را ارتقاء می دهد
bltخبرگزاری ایلنا : دبیرکل خانه کارگر از مجتمع فولاد خراسان بازدید کرد
bltبولتن نیوز : با محدودیت و ممنوعیت واردات از ساخت داخل حمایت خواهیم کرد
bltآنا نیوز : روند کاهشی واردات کالاهای غیرضروری ادامه خواهد داشت
bltایرنا : درخواست های فعالان اقتصادی در سال رونق تولید
bltایرنا : واحدهای تولیدی بدون نوسازی با مشکل مواجه می شوند
bltخبرآنلاین : تجار از ظرفیت واردات در مقابل صادرات برای تامین مواد اولیه فرش بهره ببرند
bltشعار سال : نهضت ساخت داخلی با هدف رونق تولید؛ انقلاب معدنی در کشور آغاز می شود
bltالف : وزیر صنعت: نهضت ساخت داخلی با هدف رونق تولید؛ انقلاب معدنی در کشور آغاز می شود
bltبولتن نیوز : ذخایر 3 میلیارد تنی شناسایی شده مس در سونگون/اشتغالزایی 5 هزار نفری با راه اندازی آلومینای سراب
bltشمانیوز : جزییات برنامه عملیاتی در حوزه تنظیم بازار
bltایبنا : تهیه نقشه راه تنظیم بازار در دستور کار وزارت صمت
bltدنیای اقتصاد : رحمانی:تهیه نقشه راه برای تنظیم بازار در دستورکار است
bltخبرگزاری ایلنا : تهیه نقشه راه برای تنظیم بازار در دستور کار است
bltسایت جماران : زمین شهرک های صنعتی در مازندران خاص است
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.