مخبر - 1398/04/20 - تولیت آستان قدس: پاساژها و هتل های اطراف حرم «رنگ و بوی غربی» دارد؛ آستان قدس به دنبال سود «به هر قیمت» نیست

تولیت آستان قدس: پاساژها و هتل های اطراف حرم «رنگ و بوی غربی» دارد؛ آستان قدس به دنبال سود «به هر قیمت» نیست
تولیت آستان قدس: پاساژها و هتل های اطراف حرم «رنگ و بوی غربی» دارد؛ آستان قدس به دنبال سود «به هر قیمت» نیست

- اخبار استانها - به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی امشب در برنامه گفت وگوی ویژه خبری با تبریک دهه کرامت و گرامیداشت شهدای قیام گوهرشاد اظهار داشت: نسبت به دوره گذشته آستان قدس رضوی باید از تولیت فقید آستان قدس یاد کنیم که خدماتی داشته اند؛ همچنین یاد برادر عزیزم آقای رئیسی که خدمات ارزشمندی داشتند؛ این گونه نیست که به همه آنچه صورت گرفته خط قرمز بکشیم و یا اینکه بگوئیم هرچه صورت گرفته مثبت بوده؛ ما ارزیابی می کنیم و کار بشری باید ارزیابی و بازنگری شود.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: با کارشناسان و عقل جمعی در این مسیر حرکت می کنیم و شعار و سیره ما این است؛ کارهای مثبت فراوان را ادامه می دهیم و اگر در بخشی از کارها به این نتیجه رسیدیم که نیاز به بازنگری دارد حتما این کار را با توجه به شرایط و رویکردها صورت می دهیم؛ در کلیات و اصول که زائرمحوری است تغییر نداریم.

مروی بیان کرد؛ نگاه به زائران محروم که در حکم مقام معظم رهبری مورد تاکید است در اولویت است و زائرسرا نیز ساخته شده است؛ اصل خدمت به زائر محروم و فراهم کردن تسهیلات ادامه دارد اما ممکن است در نوع خدمت دادن بازنگری کنیم؛ ممکن است در مصادیق اصل خدمت بازنگری کنیم اما نگاه به زائر ادامه دارد و تغییری ندارد.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه دو نوع خدمت برای زائران و مجاوران داریم گفت: یکی خدمت معنوی و معرفت افزایی است که باید زائر و مجاور داخلی و خارجی را بربگیرد و از فضای معنوی این مکان استفاده کند و معرفت دینی وی بالا رود؛ بحث فرهنگی و معرفت افزایی را دنبال می کنیم و دوم تسهیلات به زائر دادن است.

دیدار رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تولیت آستان قدس رضویخادمان آستان قدس رضوی از بیماران بوشهری عیادت کردند + تصاویرخوزستان| خادمان آستان قدس رضوی از بیماران دزفول عیادت کردند + تصاویرمروی اظهار داشت: مسئله ای که مقداری دغدغه زائران است مسئله پارکینگ ها است؛ پارکینگ هایی در یک مقطع زمانی ساخته شد که شاید پاسخگوی بخشی از نیازها بود اما الان اصلا آنها پاسخگوی نیازها و بخشی از نیازها نیست و با مسئولان شهری و استانی برای گسترش پارکینگ ها صحبت کردیم و جلساتی نیز داشته ایم تا زائر دغدغه پارکینگ نداشته باشد و دغدغه اش کمتر شود.

وی با اشاره به ساخت و سازهای اطراف حرم رضوی بیان کرد: دو مسئله است؛ اول اینکه باید بافت فرسوده تغییر کند؛ این حرم و آستان و این قداست اطرافش نیز باید متناسب باشد؛ کوچه های قدیمی قابل قبول نیست و باید نوسازی شود که شروع شده و دنبال می شود و دولت نیز باید کمک کند که قول نیز داده؛ مجلس نیز باید به کمک بیاید؛ اما در مورد نوسازی حرف داریم باید نوسازی به گونه ای باشد که مناسب با آستان و معنویت آستان باشد که متاسفانه این الان این گونه نیست و ساختمان ها و پاساژها و هتل های اطراف حرم رنگ و بوی غربی دارد. ما به عنوان مسلمان و ایرانی در این بحث معماری صاحب سبک هستیم اما آن را کنار گذاشته ایم و نوسازی اطراف حرم امام رضا(ع) مدل غربی است و تلاش می کنیم از این پس نوسازی متناسب با فضای شهر مشهد باشد.

تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: از کارهای خوب دوره قبل که قابل تحسین است مسئله «خادمیاری» است؛ کسانی که توانایی و تخصص دارند در هر نقطه ای که هستند به نام امام رضا(ع) در خدمت محرومان قرار می دهند؛ خدمت به امام رضا(ع) محدود به حضور در حرم رضوی نیست.

مروی ادامه داد: این هدف خادمیاری است که مقدس است و الان این انجام شده و 200 هزار نفر برای خادمیاری ثبت نام کرده و 80 هزار نفر گزینش شده اند اما بخش قابل توجهی بدون توجه به هدف اصلی، توقع حضور در حرم رضوی را دارند که این جزو اصول اولیه نبوده و باید فلسفه خادمیاری مورد توجه باشد. اگر این سامانه را باز بگذاریم شاید میلیون ها نفر ثبت نام کنند؛ این برنامه ادامه می یابد اما نیازمند سیاستگذاری خاص خود است.

وی در مورد محرومیت زدایی توسط آستان قدس رضوی گفت: یکی از مسئولیت هایی که بر دوش ما است این است که از ظرفیت آستان در جهت رفع محرومیت مردم قدم برداریم؛ این که بگوئیم مسئول محرومیت زدایی در کشور هستیم این گونه نیست زیرا محرومیت زدایی وظیفه دولت است اما امکاناتی داریم که می توانیم به کمک بیائیم.

مروی افزود: کشور ما حادثه خیز است و در این امور عاجل می توانیم و خود را موظف می دانیم با تمام امکانات به میدان بیائیم؛ در زلزله کرمانشاه آستان و در سیل امسال آستان و خادمان و خادمیاران با قدرت به میدان آمدند؛ روزانه شاید 10 هزار غذای گرم به سیل زدگان ما تحویل داده شد.

وی گفت: در کنار دستگاه های دولتی و خیرین و مردم به کمک آمده ایم و تعللی نداریم اما آنچه بیشتر مورد توجه است توانمندسازی نیازمندان است؛ محرومیت زدایی را در تحویل بسته غذایی نمی بینیم؛ این را نیز در جای خود انجام می دهیم اما هدف اصلی ما این است که نیازمندان را توانمند کنیم که روی پای خود بایستند مثل اشتغال؛ برای سیل زدگان بررسی کردیم و کار کارشناسی صورت دادیم.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: بررسی کردیم که چه کاری ضرورت دارد؛ از کارهایی که ضرورت داد در مناطق سیل زده صورت دهیم ایجاد اشتغال است که بعد تبلیغاتی و رسانه ای ندارد؛ اشتغال بعد رسانه ای و تبلیغاتی ندارد و دنبال کار تبلیغاتی نیستیم؛ مردم خودشان درک می کنند.

مروی تاکید کرد: آنچه داریم متعلق به حضرت است و اگر خود حضرت حضور جسمانی داشتند چه می کردند؟ این را باید در اولویت بگذاریم و در زمینه اشتغال در حال سرمایه گذاری و برنامه ریزی هستیم. امکانات ما محدود است و براساس نیازها حرکت می کنیم؛ مثلا مناطق سیل زده مشکلاتی دارند و نهادهای انقلابی مشغول هستند و شاید با 50 میلیون تومان وام بتواند فرد سیل زده دامداری یا کشاورزی راه بیندازد و یا قناتش را لایروبی می کنیم و از کار دانش بنیان نیز غافل نیستیم.

وی تصریح کرد: شرکت های آستان بیش از آنچه هست برجسته شده؛ آستان فقیر نیست؛ پول و امکانات دارد اما اینکه تصور کنیم هلدینگ عظیم اقتصادی داریم این گونه نیست؛ شرکت های اقتصادی باید در جهتی باشند که کمتر سرمایه گذار رغبت می کند یا الان مشکل مردم است؛ دارو مشکل مردم است؛ سعی کرده ایم در حوزه دارو سرمایه گذاری کنیم و این از گذشته نیز بوده و باید آن را گسترش دهیم. بخشی از کار ما کشاورزی است؛ موقوفات ما زمین است و بهره برداری جز کشاورزی نداریم و باید محصول کشور را پاسخ دهیم.

مروی گفت: هر کار اقتصادی ما باید پیوست فرهنگی داشته باشد و نباید به دنبال درآمد به هر قیمتی باشیم و سودآوری به هر قیمتی مدنظر نیست؛ کار اقتصادی باید سود داشته باشد و سودآوری باید وجود داشته باشد اما نه به هر قیمتی؛ ممکن است در حوزه کشاورزی با چند بار کود دادن محصول بیشتر شود اما برای مردم مضر باشد و ما این کار را نمی کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: دنبال سودی هستیم که با فرهنگ اقتصادی و دینی ما مطابقت کند؛ بحث «مال ها» مطرح است که اینها با این فلسفه ناسازگار است و ما دنبال اینها نیستیم.

مروی گفت: سرمایه اصلی آستان اعتماد مردم و موقوفات و نذورات است؛ شرکت اقتصادی هم داریم اما منبع پایدار ما اعتماد مردم است؛ این منبع لایزال آستان قدس رضوی است برای اینکه این اعتماد را حفظ کنیم باید شفاف سازی داشته باشیم تا اعتماد مستمر باشد؛ این از قبل نیز بوده و اکنون نیز در برنامه ماست که شفاف سازی کنیم و درآمد و هزینه را به عرض مردم برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: شفاف سازی را رعایت می کنیم که مثلا چقدر مالیات دادیم و کجا دادیم؛ بخش هایی از مالیات طبق فتوای امام معاف هستند؛ حسابرسی و نظارت بر هزینه ها و عملکرد و درآمدها قبلا هم بوده اما باید گسترش یابد؛ این اعتماد و استمرار می بخشد؛ حسابرسی در همه بخش ها و حوزه ها باید وجود داشته باشد. رهبر انقلاب در اوایل معاونت حسابرسی و نظارت را ایجاد کردند که کار بسیار خوبی بود و این به معنای بی اعتمادی نیست؛ مقام معظم رهبری نیز فرموده بودند که اعتماد سرمایه بزرگ و گرانبهایی است که نباید از بین برود و حسابرسی و نظارت برای استمرار این اعتماد است.

مروی ادامه داد: در تمامی مجموعه ها حسابرسی و نظارت می کنیم و برای ادامه اعتماد این کار را می کنیم؛ موقوفات امانت است و ما امانتدار هستیم و همه سازوکارها اندیشیده شده و از این موقوفات بهره وری بهینه صورت می گیرد؛ نیت واقف همواره مورد توجه ما است و خود را ملزم به اداء می دانیم و تغییری در نیت نمی دهیم مگر اینکه الان کارآیی نداشته باشد؛ مثلا عنوان شده این مقدار درآمد را برای روشنایی حرم شمع بخرید که اکنون کاربرد ندارد؛ سازوکار لازم برای حفظ موقوفات را داریم تا وقف اجتماعی داشته باشیم؛ وقف یک منبع پایدار برای واقف و موقوفه است.

تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: مردم باید نسبت به فرهنگ وقف اهتمام بیشتری داشته باشند؛ مدرسه سازی و درمانگاه در راستای وقف اجتماعی است که باید گسترش پیدا کند. مثلا شیرخوارگاهی که بازدید داشتم با کمبود بودجه روبرو است و باید خیرین و دولت پای کار بیایند و در این حوزه وقف کارساز است و ما خود را موظف به اجرای نیت واقف می دانیم.

مروی در مورد یگان حفاظت آستان قدس رضوی افزود: گاهی اتفاقات خوب در کشور ما تحلیل سیاسی و یا جناحی دارد؛ این خوب نیست که هر چیزی را پیوست جناحی بدهیم؛ در آستان مسئله حفاظت همیشه بوده؛ سالانه چندین میلیون زائر داریم؛ از قدیم در آستان اداره آگاهی حضور داشته و نیروی حفاظت حضور داشته و چیز جدیدی اتفاق نیفتاده و همان هایی که بوده و لازم هست که باشد ساختارمند شد و یگان حفاظت نام گرفت و این گونه نیست که آستان از خودش نیروی حفاظت و نظامی تشکیل داده باشد.

وی بیان کرد: ما باید امنیت زائر مورد توجهمان باشد و زائر باید اطمینان خاطر داشته باشد و از دستگاه های موجود در حرم و آستان استفاده کرده و ساختارمند شده اما نگاه سیاسی و جناحی به برخی از کارها آسیب می زند.

تولیت آستان قدس رضوی در مورد مباحث فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: ما ظرفیت گسترده ای در آستان قدس رضوی داریم که خود این حرم است؛ انتشارات و دانشگاه و برنامه تبلیغی داریم و باید برای ارتقاء فرهنگ دینی مردم بهره بگیریم؛ حضرت آقا نسبت به محرومان توصیه دارند و نسبت به بالا بردن بینش فرهنگی و دینی مردم نظر دارند؛ باید مخاطبان را دسته بندی کرد زیرا همه رقم مخاطب در حرم رضوی حضور دارد.

مروی افزود: در سطوح مختلف علمی و دانشی و طبقات اجتماعی زائر داریم؛ درصددیم به گونه ای برنامه ریزی کنیم که همه اینها از برنامه های فرهنگی آستان بهره ببرند؛ در برنامه فرهنگی، آمار و رقم و عدد نمی خواهیم؛ بی توجهی به آمار درسی است که بنده در دفتر مقام معظم رهبری گرفته ام به خروجی و برآیند کار توجه داریم؛1000 ساعت سخنرانی در حرم داشتیم؛ این 1000 ساعت و یا این انتشار کتاب خروجی اش چقدر بوده است؛ سازوکار سنجش افکار عمومی چیست؟ این باید فراهم شود. انتشاراتی به عنوان به نشر داریم اما خوراکی ما پسوند رضوی دارد و کار فرهنگی ما پسوند غیرفرهنگی دارد؛ دنبال این نیستیم که بگوئیم ده ها مجله و کتاب چاپ کرده ایم؛ یک کتاب چاپ کنیم اما فاخر باشد.

وی بیان کرد: مرحوم امام فرمودند همه کتاب های شهید مطهری را تائید می کنیم و بنده نیز گفته ام باید طوری کار کنیم که مقام معظم رهبری بفرمایند همه کتب دینی آستان قدس رضوی را تائید می کنیم؛ دنبال اثرگذاری هستیم و اینکه خروجی کار چیست.

مروی با اشاره به سالروز قیام گوهرشاد تاکید کرد: امشب شب بیست و یک تیر است؛ 84 سال قبل عده ای از مومنان و مسلمانان غیرتمند که در برابر فرهنگ تهاجمی رضاخان ایستادند به شهادت رسیدند؛ آنها دنبال مبارزه برای حفظ عفت و حجاب و پاکدامنی بودند. رضاخان می خواست چادر را بردارد زیرا این نماد عفاف و پاکی و پاکدامنی است و می خواست جامعه بی عفت شود تا بر آن مسلط شود؛ عده ای در این مسجد تحصن کردند و مرحوم بهلول منبر رفت و البته شهدای مسجد گوهرشاد مظلوم واقع شدند؛ عده زیادی زنده بودند و دفن شدند؛ پدرم که از کسبه مشهد بود نقل می کرد که جوان بودم و در مراسم حضور داشتم و در جایی پناه آوردم؛ ماموران می گفتند زنده و مرده را دفن کنید؛ پدرم می گفت می شنیدم عده ای زنده بودند اما با شهدا در کامیون قرار می دادند و می بردند.

وی افزود: برای حجاب خون داده شده و این حجاب علامت پاکی و پاکدامنی است و این مصونیت است؛ اوایل اسلام خانم هایی که اسلام می آوردند و متشخص بودند از چادر و حجاب استفاده می کردند؛ حجاب وزن اجتماعی می داد و نباید حجاب را دست کم گرفت.

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
مقام معظم رهبری   بوشهر   دزفول   تسهیلات   مشهد مقدس   ونیز   امام رضا علیه السلام   معنویت   زائران   دهه کرامت   استانها   قیام گوهرشاد   معرفت دینی   تولیت   آستان قدس رضوی   احمد مروی   گفت وگوی ویژه خبری   مسلمین   کارهای خوب   معرفت افزایی   زائر سرا   سیره   قداست   فرهنگی   تولیت آستان قدس رضوی   حرم مطهر رضوی   بافت های فرسوده  
اخبار مرتبط
مهمان نوازی مردم عراق زمینه ساز خلق اجتماع میلیونی اربعین است
ایسکانیوز
مشهدالرضا(ع) غرق در ماتم و عزای امام حسین (ع)؛ قلب جهان اسلام در حرم منور رضوی می تپد
تسنیم
مراسم خطبه خوانی شب عاشورا در بارگاه منور رضوی برگزار می شود
تسنیم
امروز اقتصاد عرصه ای برای عزت بخشی به جامعه اسلامی و مبارزه با طاغوت است
برنا نیوز
پروژه جدیدی در حرم رضوی آغاز نمی شود
تسنیم
هیچگونه طرح جدیدی در حرم مطهر رضوی آغاز نمی شود
خبرگزاری ایلنا
پروژه عمرانی جدیدی در حرم مطهر رضوی کلید نخواهد خورد
مهر نیوز
تشرف جوان فرانسوی به دین اسلام در حرم مطهر رضوی
صدا و سیما
تمام شئون زندگی خادمان رضوی باید امام رضایی باشد
برنا نیوز
آستان قدس رضوی مردمی است و باید مردمی اداره شود
ایرنا
خادمی حضرت رضا(ع) تنها به لباس خادمی منحصر نمی شود؛ آستان قدس مردمی است و باید مردمی اداره شود
تسنیم
بخشی از درآمد بیمارستان رضوی مشهد برای درمان مستضعفان هزینه می شود
ایرنا
اهدای نشان بین المللی کرامت امام رضا (ع) به خانواده های آیت الله صدر، شهید چمران و شیخ زکزاکی
جوان آنلاین
تشرف جمعی از ائمه جمعه اهل تسنن عراق به حرم مطهر رضوی
صدا و سیما
قدرت اربعین استکبار را در منطقه به شکست کشاند
خبرگزاری حوزه
تشرف جمعی از طلبه های زائر اولی عراق به حرم مطهر رضوی
صدا و سیما
جزییاتی از تغییرات جدید آستان قدس و خرج و دخل های آن
فرارو
جوانان، نخبگان و استعدادهای برتر باید موفقیت های آینده نظام اسلامی را رقم بزنند
برنا نیوز
تولیت آستان قدس رضوی: جوانان باید در چله دوم در مسیر تمدن سازی و موفقیت انقلاب گام بردارند
تسنیم
مشهد| لزوم توجه به عمق بخشی و معرفت افزایی جامعه در برگزاری مراسم های ملی و دینی
تسنیم
عشق و ارادت به اهل بیت(ع) سرمایه عظیم مردم ایران و عراق است
تسنیم
پاکبانان میهمان سفره امام هشتم می شوند
پایگاه وارث
تولیت آستان قدس: به شما پاکبا نان افتخار می کنیم / صاحب کار شما حضرت رضا (ع) است نه شهرداری
تسنیم
به شما پاکبا نان افتخار می کنیم / صاحب کار شما حضرت رضا (ع) است نه شهرداری
برنا نیوز
تلاش برای کسب روزی حلال مایه عزت انسان و همچون جهاد در راه خداست
خبرگزاری حوزه
پاکبانان مشهدی تا پایان تابستان میهمان سفره امام رضا (ع) شدند
خبرگزاری ایلنا
پاکبانان مشهدی میهمان سفره امام رضا (ع) شدند
ایرنا
تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: ائمه اطهار(ع) راهبران حقیقی بشریت به سوی سعادت دنیوی و اخروی
خبرگزاری حوزه
تولیت آستان قدس رضوی: ائمه اطهار(ع) راهبران حقیقی بشریت به سوی سعادت هستند
تسنیم
آیین شکرانه برنامه های دهه کرامت در حرم مطهر رضوی برگزار شد
ایرنا
تالیفات مبتنی بر اندیشه حضرت امام رضا (ع) اندک است
ایرنا
قم| «علم و حکمت» مهم ترین بخش زندگی حکیمانه حضرت رضا(ع) است
تسنیم
آستان قدس وعده شفاف سازی داد
جام نیوز
پاساژها و هتل های اطراف حرم «رنگ وبوی غربی» دارد
شعار سال
اصول آستان قدس نسبت به گذشته تغییری نخواهد کرد/گام های موفق گذشته را ادامه خواهیم داد
میزان
200 هزار نفر در طرح خادمیاری آستان قدس نام نویسی کردند / تمام فعالیت های اقتصادی آستان باید پیوست فرهنگی داشته باشد
خبرگزاری دانشجو
تولیت آستان قدس:درباره مالیات شفاف سازی می کنیم
تابش کوثر
پاساژ ها و هتل های اطراف حرم «رنگ و بوی غربی» دارد
جوان آنلاین
تولیت آستان قدس رضوی: گام های موفق گذشته را ادامه خواهیم داد
بلاغ مازندران
مروی: اصول آستان قدس نسبت به گذشته عوض نمی شود/ خود را امانت دار مردم می دانیم
فارس
اخبار مرتبط
bltایسکانیوز : مهمان نوازی مردم عراق زمینه ساز خلق اجتماع میلیونی اربعین است
bltتسنیم : مشهدالرضا(ع) غرق در ماتم و عزای امام حسین (ع)؛ قلب جهان اسلام در حرم منور رضوی می تپد
bltتسنیم : مراسم خطبه خوانی شب عاشورا در بارگاه منور رضوی برگزار می شود
bltبرنا نیوز : امروز اقتصاد عرصه ای برای عزت بخشی به جامعه اسلامی و مبارزه با طاغوت است
bltتسنیم : پروژه جدیدی در حرم رضوی آغاز نمی شود
bltخبرگزاری ایلنا : هیچگونه طرح جدیدی در حرم مطهر رضوی آغاز نمی شود
bltمهر نیوز : پروژه عمرانی جدیدی در حرم مطهر رضوی کلید نخواهد خورد
bltصدا و سیما : تشرف جوان فرانسوی به دین اسلام در حرم مطهر رضوی
bltبرنا نیوز : تمام شئون زندگی خادمان رضوی باید امام رضایی باشد
bltایرنا : آستان قدس رضوی مردمی است و باید مردمی اداره شود
bltتسنیم : خادمی حضرت رضا(ع) تنها به لباس خادمی منحصر نمی شود؛ آستان قدس مردمی است و باید مردمی اداره شود
bltایرنا : بخشی از درآمد بیمارستان رضوی مشهد برای درمان مستضعفان هزینه می شود
bltجوان آنلاین : اهدای نشان بین المللی کرامت امام رضا (ع) به خانواده های آیت الله صدر، شهید چمران و شیخ زکزاکی
bltصدا و سیما : تشرف جمعی از ائمه جمعه اهل تسنن عراق به حرم مطهر رضوی
bltخبرگزاری حوزه : قدرت اربعین استکبار را در منطقه به شکست کشاند
bltصدا و سیما : تشرف جمعی از طلبه های زائر اولی عراق به حرم مطهر رضوی
bltفرارو : جزییاتی از تغییرات جدید آستان قدس و خرج و دخل های آن
bltبرنا نیوز : جوانان، نخبگان و استعدادهای برتر باید موفقیت های آینده نظام اسلامی را رقم بزنند
bltتسنیم : تولیت آستان قدس رضوی: جوانان باید در چله دوم در مسیر تمدن سازی و موفقیت انقلاب گام بردارند
bltتسنیم : مشهد| لزوم توجه به عمق بخشی و معرفت افزایی جامعه در برگزاری مراسم های ملی و دینی
bltتسنیم : عشق و ارادت به اهل بیت(ع) سرمایه عظیم مردم ایران و عراق است
bltپایگاه وارث : پاکبانان میهمان سفره امام هشتم می شوند
bltتسنیم : تولیت آستان قدس: به شما پاکبا نان افتخار می کنیم / صاحب کار شما حضرت رضا (ع) است نه شهرداری
bltبرنا نیوز : به شما پاکبا نان افتخار می کنیم / صاحب کار شما حضرت رضا (ع) است نه شهرداری
bltخبرگزاری حوزه : تلاش برای کسب روزی حلال مایه عزت انسان و همچون جهاد در راه خداست
bltخبرگزاری ایلنا : پاکبانان مشهدی تا پایان تابستان میهمان سفره امام رضا (ع) شدند
bltایرنا : پاکبانان مشهدی میهمان سفره امام رضا (ع) شدند
bltخبرگزاری حوزه : تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: ائمه اطهار(ع) راهبران حقیقی بشریت به سوی سعادت دنیوی و اخروی
bltتسنیم : تولیت آستان قدس رضوی: ائمه اطهار(ع) راهبران حقیقی بشریت به سوی سعادت هستند
bltایرنا : آیین شکرانه برنامه های دهه کرامت در حرم مطهر رضوی برگزار شد
bltایرنا : تالیفات مبتنی بر اندیشه حضرت امام رضا (ع) اندک است
bltتسنیم : قم| «علم و حکمت» مهم ترین بخش زندگی حکیمانه حضرت رضا(ع) است
bltجام نیوز : آستان قدس وعده شفاف سازی داد
bltشعار سال : پاساژها و هتل های اطراف حرم «رنگ وبوی غربی» دارد
bltمیزان : اصول آستان قدس نسبت به گذشته تغییری نخواهد کرد/گام های موفق گذشته را ادامه خواهیم داد
bltخبرگزاری دانشجو : 200 هزار نفر در طرح خادمیاری آستان قدس نام نویسی کردند / تمام فعالیت های اقتصادی آستان باید پیوست فرهنگی داشته باشد
bltتابش کوثر : تولیت آستان قدس:درباره مالیات شفاف سازی می کنیم
bltجوان آنلاین : پاساژ ها و هتل های اطراف حرم «رنگ و بوی غربی» دارد
bltبلاغ مازندران : تولیت آستان قدس رضوی: گام های موفق گذشته را ادامه خواهیم داد
bltفارس : مروی: اصول آستان قدس نسبت به گذشته عوض نمی شود/ خود را امانت دار مردم می دانیم
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.