مخبر - 1398/04/20 - هرکس راهکاری برای فروش نفت دارد ارائه دهد

هرکس راهکاری برای فروش نفت دارد ارائه دهد
معاون اول رئیس جمهور گفت: ترمیم و تقویت سرمایه اجتماعی مهم ترین مسئله ماست، در دولت آقای هاشمی زمانی که استاندار بودیم، رهبری به ما گفتند شما استانداران، رؤسای جمهور استان هستید. شما چشم بینا و گوش شنوای نظام هستید، باید خوب بشنوید. شنیدن حرف مردم برای ما راهگشاست.وی با اشاره به اعمال تحریم های ...
هرکس راهکاری برای فروش نفت دارد ارائه دهد

شعار سال: اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در همایش فرمانداران سراسر کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد،، گفت: باید خدا را شاکر باشیم که فرصت خدمتگزاری به این مردم عنایت کرد، ما همه باید قبول کنیم که کشور در شرایط پیچیده، حساس و دشواری قرار گرفته و این مساله برای این است که مدیران، این وظیفه را تکلیف می دانند،؛ لذا باید بدنبال کشف و خلق فرصت های جدید باشیم و با خلق فرصت ها بتوانیم از مشکلات و تهدیدها به خوبی عبور کنیم و در برابر تهدیدات منفعلانه عمل نکنیم.

وی با اشاره به اعمال تحریم های ظالمانه به کشورمان از سوی آمریکا تصریح کرد:تحریم های بی سابقه ای که آمریکا در واقع بعد از برجام به کشور تحمیل کرد هدف شان این بود که در مرحله نخست به اصل نظام آسیب بزنند و در مرحله دوم به اقتصاد کشور و زندگی مردم فشار آورند.

*آمریکا به دلایل سیاسی به دنبال به هم زدن امنیت منطقه خلیج فارس و خاورمیانه است و علت اصلی این است که اسرائیل جز در فضای ناامنی امکان حیات ندارد، آن ها تلاش کردند سوریه و عراق را بهم بزنند، قبلا در افغانستان این کار را انجام دادند در واقع آن ها بدنبال این هستند که همواره بین کشورهای منطقه موضوعاتی برای در گیری داشته باشند.

* راهبرد ما در مقابل دشمن، مقاومت است. ایران همواره حافظ ثبات منطقه است.

*آمریکایی ها وقتی می خواهند به کشوری آسیب بزنند از دولت های قانونی و مردم منطقه حمایت می کنند. البته اکنون آمریکایی ها از بخش عمده ای از اهداف شان ناامید شده اند. آن ها بر مبنای یک بررسی تحلیلی گفتند سال 97 پایان جمهوری اسلامی ایران است. خیلی هم با صراحت گفتند که ایران جشن 40 سالگی نمی گیرد. از شش ماه قبل از شروع سال 97 راهبرد آن ها افزایش ناامنی داخلی با ایجاد جنگ روانی بود. با خروج از برجام به گونه ای که فکر می کردند شرایط کشور به هم می خورد اما در این موضوع شکست خوردند، در صفر کردن صادرات نفت و در فروپاشی اقتصاد شکست خوردند.

آمریکایی ها دنبال فروپاشی اقتصاد ایران بوده اند»، آن ها به اقتصاد ما ضرباتی زدند و شوک های اقتصادی هم باعث کاهش ارزش پول ملی و افزایش تورم می شود. آن ها در این مدت تلاش کردند فروش نفت ایران را به صفر برسانند اما ما هم تلاش وسیعی انجام دادیم و وزارت نفت هم مجوزهای لازم را گرفت و از همه ظرفیت ها برای فروش نفت استفاده کرد. درست نیست که کسی بگوید از راهکارمان برای فروش نفت استقبال نشد ما از همه پیشنهادها استقبال کردیم به جز افرادی که فکر می کردند به بهانه تحریم، بابک زنجانی در کشور راه بیندازند. فریادها، فریادهای بابک زنجانی است. من خودم گفته ام هر کس راهکاری برای فروش نفت دارد ارائه دهد.

*روز گذشته هم رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که تحریم های سخت تری در پیش است. با رویکردهای سنتی و نخ نما نمی توانیم با این مسائل در هم تنیده اقتصادی و اجتماعی مواجه و از آن ها عبور کنیم. اکنون زمان نشان دادن فهم، عزم و اراده متفاوتی برای روبرو شدن با مشکلات است و مهمترین نکته این عزم این است که دولت موفق شود از ظرفیت های درون کشور، مردم و نهادهای مدنی برای عبور از این مسئله استفاده کند.

*انگلیس وقتی نفتکش ما را توقیف می کند می داند اقدامش موجب بی آبرویی است اما در عین حال می داند که نفتکش های ما در حال حرکت است و آن ها مقصد را نمی دانند. چرا آن ها سندی رو نکردند که نفتکش ما به بندری که می گفتند می رود. ما به هر حال نفت خود را فروخته ایم ولی نه به میزانی که می خواستیم اما روز به روز بر میزانی که می خواهیم بفروشیم نزدیکتر می شویم.

*آمریکا بعد از تحریم نفت پتروشیمی و فولاد را هم تحریم کرد. با این وجود صادرات غیر نفتی سه ماهه اول امسال 11.5 میلیارد دلار و واردات در همین مدت 10 میلیارد و 350 میلیون دلار بوده است. یعنی تراز تجاری ما بدون فروش نفت مثبت یک میلیارد و 150 میلیون دلار است. تعداد شاغلین بهار امسال بیش از 24 میلیون و 382 هزار بوده است که این آمار در بهار 97 چیزی بیشتر از 24 میلیون و 61 هزار نفر بود که در واقع تفاوت آن بیش از 321 هزار نفر است. اقتصادی که در این دوران قادر است بیش از 300 هزار شغل ایجاد کند می شود گفت دچار فروپاشی شده است؟ نرخ بیکاری بهار پارسال 12.1 درصد بود در حالی که این آمار در بهار امسال به 10.8 درصد رسید.

*دغدغه دیگر این بود در مقاطعی روی کالای خاصی کمبود داشته باشیم که سال گذشته چند کالا چنین بود و مهمترین تصمیم دولت این بود ٢٥ کالای اساسی با اطمینان و با قیمت مناسب در خدمت مردم قرار گرفت که بیش از ٦ تن با ارزش ٤.٣ میلیارد دلار ٤٧ درصد وزنی و ٥٤ درصد ارزشی نسبت به سه ماهه اول ٩٧ افزایش یافت.

* ذخایر برخی کالاها در برخی مقطع بیش از دو برابر بود البته در نظام توزیع ممکن است مشکل داشته باشیم که باید باید کمبودها را فوراً با نظارت جبران کنیم.

*ترمیم و تقویت سرمایه اجتماعی مهم ترین مسئله ماست، در دولت آقای هاشمی زمانی که استاندار بودیم، رهبری به ما گفتند شما استانداران، رؤسای جمهور استان هستید. شما چشم بینا و گوش شنوای نظام هستید، باید خوب بشنوید. شنیدن حرف مردم برای ما راهگشاست.

* قدرت دولت در مرحله اول، قدرت نرم دولت است، قدرت نرم دولت از جنس داشتن نفوذ در قلب مردم مقبولیت در نزد آنهاست.

*دشمنان کشور با همه رسانه های خود به دنبال این هستند که نشان دهند دولت نمی تواند کارهای خود را به پیش ببرد، عده ای هم آگاهانه یا ناآگاهانه در داخل کشور می خواهند نشان دهند دولت ناکار آمد است اما آیا فکر نمی کنند با ناکارآمد نشان دادن دولت، نظام تضعیف می شود و اگر مردم از آن ها روی گردان شوند رو به آن ها نمی آوردند

* همبستگی داخلی باطل السحر همه تهدیدات دشمنان است، یکی از مهم ترین اولویت های پیشروی ما مسأله انتخابات است. انتخابات برای ما همواره مهم است، در چنین منطقه و کشوری هستیم که مسئولانش با رای مردم انتخاب می شوند.

* انتخابات می تواند راهگشای ما در حل مشکلات باشد، انتخابات پرشور و سالم، نشاط جامعه را حفظ می کند. مکررا در تاریخ داریم که نتیجه انتخابات دشمن را مایوس کرده است.

*فرمانداران و استانداران با قدرت اقدامات خود را انجام دهند و باید از رای مردم به عنوان حق الناس به طور کامل حراست کنند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تحلیلی خبرآنلاین، تاریخ انتشار20تیر 98، کد خبر: 1278569، www.khabaronline.ir


منبع خبر : شعار سال

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   افغانستان   تورم   آمریکا   سوریه   کشورهای منطقه   استانداران   رییس جمهور آمریکا   نفتکش   نهادهای مدنی   منطقه خلیج فارس   اصل نظام   خاور میانه   اقتصاد   شعار سال   برجام   خروج از برجام   معاون اول رئیس جمهور   رژیم صهیونیستی   اقتصاد کشور   صادرات نفت   بابک زنجانی   اقتصادی و اجتماعی   فروش نفت   انگلیس   ارزش پول ملی   جنگ روانی   سرمایه اجتماعی  
اخبار مرتبط
سیاست خاورمیانه ای ترامپ نتیجه عکس می دهد
ایرنا
توصیه عطوان به ریاض و ابوظبی: به حرف های نصرالله گوش کنید!
شبکه الکوثر
رئیس جمهور آمریکا از ایران می ترسد
اتاق خبر
اقدامات ترامپ علیه ایران به ضرر آمریکا است
ایرنا
پیام ها و پیامدهای عملیات توازن بازدارندگی یمنی ها
الف
حمله به تاسیسات آرامکو و ابعاد پیچیده آن
انصاف نیوز
ابعاد پیچیده حمله به تاسیسات آرامکو
ایرنا
مشاوره منطقه ای دیپلمات ایرانی به ترامپ
صدای ایران
شرایط دیدار روحانی و ترامپ
دنیای اقتصاد
ایران می تواند با «دیپلماسی» از درگیری نظامی جلوگیری کند/ ترامپ نسبت به مذاکره متمایل تر شده است/ تهران تاکنون با تدبیر رفتار کرده است
خبرگزاری ایلنا
آمریکا در صفر کردن صادرات نفت ایران شکست خورد
نبض نفت
جنگ افروزبین ایران و آمریکا چه کسی است؟
جامعه مهندسین
سرمقاله «کیهان»: به راهبرد رهبری برگردید
جوان آنلاین
به راهبرد رهبری برگردید/ چرا نذر امام حسین(ع)؟!/ قدرت هوشمند!
مشرق نیوز
به راهبرد رهبری برگردید
بلاغ مازندران
کارشناس اسپانیایی: سیاست های ترامپ علیه ایران اشتباه است
ایرنا
دیپلماسی ظریف و عزم فرانسه برای موفقیت آن
خبرآنلاین
پیش بینی میدل ایست آی از آینده تیره خاورمیانه/ زمانش رسیده پیشنهاد ایران برای ایجاد معماری امنیتی دوباره بررسی شود
ایران آنلاین
آینده تیره ای برای خاورمیانه پیش بینی می شود؛ زمان آن رسیده که پیشنهاد سال 2003 ایران برای ایجاد یک معماری امنیتی دوباره بررسی شود
انتخاب
آزادی نفتکش حامل نفت ایران؛ سیلی تهران به ابهت واشنگتن
العالم
حرکت دوباره نفتکش ایران سیلی به ابهت آمریکایی بود
ایرنا
مهدی ذاکریان: هیچ دلیلی برای حضور اسراییل در خلیج فارس وجود ندارد
نواندیش
هیچ دلیلی برای حضور اسراییل در خلیج فارس وجود ندارد
مثلث
هشدار یک مقام سپاه درباره حضور اسرائیل در خلیج فارس: ممکن است باعث ایجاد جنگ در منطقه شود| ایران تا زمانی امنیت تنگه هرمز را تامین می کند که نفت خود را صادر کند
آفتاب
حضور رژیم صهیونیستی در آب‎های خلیج فارس غیر قانونی است
خبرگزاری دفاع مقدس
حضور رژیم صهیونیستی در آب‎های خلیج فارس غیرقانونی است
خبرگزاری دانشجو
ذاکریان: هیچ دلیلی برای حضور اسراییل در خلیج فارس وجود ندارد
ایسنا
فرمانده نیروی دریایی سپاه: مقصد کشتی گریس 1 اروپا بود
مشرق نیوز
فرمانده نیروی دریایی سپاه: حضور رژیم صهیونیستی در آب‎های خلیج فارس غیر قانونی است
عصر امروز
ایجاد ائتلاف نظامی در خلیج فارس؛ صلحبانی یا سنگ اندازی؟
مهر نیوز
آمریکا به دنبال نابودی کشور های مستقل در خاورمیانه است
فانوس نیوز
کارشناس سیاسی: آمریکا به دنبال نابودی کشورهای مستقل است
صدا و سیما
جک استراو: اعمال تحریم ها علیه ایران ، خطای محاسباتی ترامپ و بولتون است
مثلث
مدیریت بهتر ایران را پیروز جنگ نفتکش ها کرد
جام نیوز
جروزالم پست: مدیریت بهتر ایران را پیروز جنگ نفتکش ها کرد
مشرق نیوز
پیروی از منویات رهبری راهگشای حل مسایل و مشکلات کشور است
خبرگزاری حوزه
نمی توان بدون ایران امنیتی برای منطقه متصور بود
برنا نیوز
نمی توان بدون ایران امنیتی برای منطقه متصور بود / با هر دستگاهی که هزینه بی جا و بریز و بپاش داشته باشد برخورد خواهد شد
خبرگزاری ایلنا
بازگشت آمریکا به برجام شرط نخست برقراری روابط با ایران
صدا و سیما
آیا جنگی بزرگ در راه است؟
خبرگزاری موج
اخبار مرتبط
bltایرنا : سیاست خاورمیانه ای ترامپ نتیجه عکس می دهد
bltشبکه الکوثر : توصیه عطوان به ریاض و ابوظبی: به حرف های نصرالله گوش کنید!
bltاتاق خبر : رئیس جمهور آمریکا از ایران می ترسد
bltایرنا : اقدامات ترامپ علیه ایران به ضرر آمریکا است
bltالف : پیام ها و پیامدهای عملیات توازن بازدارندگی یمنی ها
bltانصاف نیوز : حمله به تاسیسات آرامکو و ابعاد پیچیده آن
bltایرنا : ابعاد پیچیده حمله به تاسیسات آرامکو
bltصدای ایران : مشاوره منطقه ای دیپلمات ایرانی به ترامپ
bltدنیای اقتصاد : شرایط دیدار روحانی و ترامپ
bltخبرگزاری ایلنا : ایران می تواند با «دیپلماسی» از درگیری نظامی جلوگیری کند/ ترامپ نسبت به مذاکره متمایل تر شده است/ تهران تاکنون با تدبیر رفتار کرده است
bltنبض نفت : آمریکا در صفر کردن صادرات نفت ایران شکست خورد
bltجامعه مهندسین : جنگ افروزبین ایران و آمریکا چه کسی است؟
bltجوان آنلاین : سرمقاله «کیهان»: به راهبرد رهبری برگردید
bltمشرق نیوز : به راهبرد رهبری برگردید/ چرا نذر امام حسین(ع)؟!/ قدرت هوشمند!
bltبلاغ مازندران : به راهبرد رهبری برگردید
bltایرنا : کارشناس اسپانیایی: سیاست های ترامپ علیه ایران اشتباه است
bltخبرآنلاین : دیپلماسی ظریف و عزم فرانسه برای موفقیت آن
bltایران آنلاین : پیش بینی میدل ایست آی از آینده تیره خاورمیانه/ زمانش رسیده پیشنهاد ایران برای ایجاد معماری امنیتی دوباره بررسی شود
bltانتخاب : آینده تیره ای برای خاورمیانه پیش بینی می شود؛ زمان آن رسیده که پیشنهاد سال 2003 ایران برای ایجاد یک معماری امنیتی دوباره بررسی شود
bltالعالم : آزادی نفتکش حامل نفت ایران؛ سیلی تهران به ابهت واشنگتن
bltایرنا : حرکت دوباره نفتکش ایران سیلی به ابهت آمریکایی بود
bltنواندیش : مهدی ذاکریان: هیچ دلیلی برای حضور اسراییل در خلیج فارس وجود ندارد
bltمثلث : هیچ دلیلی برای حضور اسراییل در خلیج فارس وجود ندارد
bltآفتاب : هشدار یک مقام سپاه درباره حضور اسرائیل در خلیج فارس: ممکن است باعث ایجاد جنگ در منطقه شود| ایران تا زمانی امنیت تنگه هرمز را تامین می کند که نفت خود را صادر کند
bltخبرگزاری دفاع مقدس : حضور رژیم صهیونیستی در آب‎های خلیج فارس غیر قانونی است
bltخبرگزاری دانشجو : حضور رژیم صهیونیستی در آب‎های خلیج فارس غیرقانونی است
bltایسنا : ذاکریان: هیچ دلیلی برای حضور اسراییل در خلیج فارس وجود ندارد
bltمشرق نیوز : فرمانده نیروی دریایی سپاه: مقصد کشتی گریس 1 اروپا بود
bltعصر امروز : فرمانده نیروی دریایی سپاه: حضور رژیم صهیونیستی در آب‎های خلیج فارس غیر قانونی است
bltمهر نیوز : ایجاد ائتلاف نظامی در خلیج فارس؛ صلحبانی یا سنگ اندازی؟
bltفانوس نیوز : آمریکا به دنبال نابودی کشور های مستقل در خاورمیانه است
bltصدا و سیما : کارشناس سیاسی: آمریکا به دنبال نابودی کشورهای مستقل است
bltمثلث : جک استراو: اعمال تحریم ها علیه ایران ، خطای محاسباتی ترامپ و بولتون است
bltجام نیوز : مدیریت بهتر ایران را پیروز جنگ نفتکش ها کرد
bltمشرق نیوز : جروزالم پست: مدیریت بهتر ایران را پیروز جنگ نفتکش ها کرد
bltخبرگزاری حوزه : پیروی از منویات رهبری راهگشای حل مسایل و مشکلات کشور است
bltبرنا نیوز : نمی توان بدون ایران امنیتی برای منطقه متصور بود
bltخبرگزاری ایلنا : نمی توان بدون ایران امنیتی برای منطقه متصور بود / با هر دستگاهی که هزینه بی جا و بریز و بپاش داشته باشد برخورد خواهد شد
bltصدا و سیما : بازگشت آمریکا به برجام شرط نخست برقراری روابط با ایران
bltخبرگزاری موج : آیا جنگی بزرگ در راه است؟
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.