مخبر - 1398/04/20 - هرکس راهکاری برای فروش نفت دارد ارائه دهد

هرکس راهکاری برای فروش نفت دارد ارائه دهد
معاون اول رئیس جمهور گفت: ترمیم و تقویت سرمایه اجتماعی مهم ترین مسئله ماست، در دولت آقای هاشمی زمانی که استاندار بودیم، رهبری به ما گفتند شما استانداران، رؤسای جمهور استان هستید. شما چشم بینا و گوش شنوای نظام هستید، باید خوب بشنوید. شنیدن حرف مردم برای ما راهگشاست.وی با اشاره به اعمال تحریم های ...
هرکس راهکاری برای فروش نفت دارد ارائه دهد

شعار سال: اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور در همایش فرمانداران سراسر کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد،، گفت: باید خدا را شاکر باشیم که فرصت خدمتگزاری به این مردم عنایت کرد، ما همه باید قبول کنیم که کشور در شرایط پیچیده، حساس و دشواری قرار گرفته و این مساله برای این است که مدیران، این وظیفه را تکلیف می دانند،؛ لذا باید بدنبال کشف و خلق فرصت های جدید باشیم و با خلق فرصت ها بتوانیم از مشکلات و تهدیدها به خوبی عبور کنیم و در برابر تهدیدات منفعلانه عمل نکنیم.

وی با اشاره به اعمال تحریم های ظالمانه به کشورمان از سوی آمریکا تصریح کرد:تحریم های بی سابقه ای که آمریکا در واقع بعد از برجام به کشور تحمیل کرد هدف شان این بود که در مرحله نخست به اصل نظام آسیب بزنند و در مرحله دوم به اقتصاد کشور و زندگی مردم فشار آورند.

*آمریکا به دلایل سیاسی به دنبال به هم زدن امنیت منطقه خلیج فارس و خاورمیانه است و علت اصلی این است که اسرائیل جز در فضای ناامنی امکان حیات ندارد، آن ها تلاش کردند سوریه و عراق را بهم بزنند، قبلا در افغانستان این کار را انجام دادند در واقع آن ها بدنبال این هستند که همواره بین کشورهای منطقه موضوعاتی برای در گیری داشته باشند.

* راهبرد ما در مقابل دشمن، مقاومت است. ایران همواره حافظ ثبات منطقه است.

*آمریکایی ها وقتی می خواهند به کشوری آسیب بزنند از دولت های قانونی و مردم منطقه حمایت می کنند. البته اکنون آمریکایی ها از بخش عمده ای از اهداف شان ناامید شده اند. آن ها بر مبنای یک بررسی تحلیلی گفتند سال 97 پایان جمهوری اسلامی ایران است. خیلی هم با صراحت گفتند که ایران جشن 40 سالگی نمی گیرد. از شش ماه قبل از شروع سال 97 راهبرد آن ها افزایش ناامنی داخلی با ایجاد جنگ روانی بود. با خروج از برجام به گونه ای که فکر می کردند شرایط کشور به هم می خورد اما در این موضوع شکست خوردند، در صفر کردن صادرات نفت و در فروپاشی اقتصاد شکست خوردند.

آمریکایی ها دنبال فروپاشی اقتصاد ایران بوده اند»، آن ها به اقتصاد ما ضرباتی زدند و شوک های اقتصادی هم باعث کاهش ارزش پول ملی و افزایش تورم می شود. آن ها در این مدت تلاش کردند فروش نفت ایران را به صفر برسانند اما ما هم تلاش وسیعی انجام دادیم و وزارت نفت هم مجوزهای لازم را گرفت و از همه ظرفیت ها برای فروش نفت استفاده کرد. درست نیست که کسی بگوید از راهکارمان برای فروش نفت استقبال نشد ما از همه پیشنهادها استقبال کردیم به جز افرادی که فکر می کردند به بهانه تحریم، بابک زنجانی در کشور راه بیندازند. فریادها، فریادهای بابک زنجانی است. من خودم گفته ام هر کس راهکاری برای فروش نفت دارد ارائه دهد.

*روز گذشته هم رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که تحریم های سخت تری در پیش است. با رویکردهای سنتی و نخ نما نمی توانیم با این مسائل در هم تنیده اقتصادی و اجتماعی مواجه و از آن ها عبور کنیم. اکنون زمان نشان دادن فهم، عزم و اراده متفاوتی برای روبرو شدن با مشکلات است و مهمترین نکته این عزم این است که دولت موفق شود از ظرفیت های درون کشور، مردم و نهادهای مدنی برای عبور از این مسئله استفاده کند.

*انگلیس وقتی نفتکش ما را توقیف می کند می داند اقدامش موجب بی آبرویی است اما در عین حال می داند که نفتکش های ما در حال حرکت است و آن ها مقصد را نمی دانند. چرا آن ها سندی رو نکردند که نفتکش ما به بندری که می گفتند می رود. ما به هر حال نفت خود را فروخته ایم ولی نه به میزانی که می خواستیم اما روز به روز بر میزانی که می خواهیم بفروشیم نزدیکتر می شویم.

*آمریکا بعد از تحریم نفت پتروشیمی و فولاد را هم تحریم کرد. با این وجود صادرات غیر نفتی سه ماهه اول امسال 11.5 میلیارد دلار و واردات در همین مدت 10 میلیارد و 350 میلیون دلار بوده است. یعنی تراز تجاری ما بدون فروش نفت مثبت یک میلیارد و 150 میلیون دلار است. تعداد شاغلین بهار امسال بیش از 24 میلیون و 382 هزار بوده است که این آمار در بهار 97 چیزی بیشتر از 24 میلیون و 61 هزار نفر بود که در واقع تفاوت آن بیش از 321 هزار نفر است. اقتصادی که در این دوران قادر است بیش از 300 هزار شغل ایجاد کند می شود گفت دچار فروپاشی شده است؟ نرخ بیکاری بهار پارسال 12.1 درصد بود در حالی که این آمار در بهار امسال به 10.8 درصد رسید.

*دغدغه دیگر این بود در مقاطعی روی کالای خاصی کمبود داشته باشیم که سال گذشته چند کالا چنین بود و مهمترین تصمیم دولت این بود ٢٥ کالای اساسی با اطمینان و با قیمت مناسب در خدمت مردم قرار گرفت که بیش از ٦ تن با ارزش ٤.٣ میلیارد دلار ٤٧ درصد وزنی و ٥٤ درصد ارزشی نسبت به سه ماهه اول ٩٧ افزایش یافت.

* ذخایر برخی کالاها در برخی مقطع بیش از دو برابر بود البته در نظام توزیع ممکن است مشکل داشته باشیم که باید باید کمبودها را فوراً با نظارت جبران کنیم.

*ترمیم و تقویت سرمایه اجتماعی مهم ترین مسئله ماست، در دولت آقای هاشمی زمانی که استاندار بودیم، رهبری به ما گفتند شما استانداران، رؤسای جمهور استان هستید. شما چشم بینا و گوش شنوای نظام هستید، باید خوب بشنوید. شنیدن حرف مردم برای ما راهگشاست.

* قدرت دولت در مرحله اول، قدرت نرم دولت است، قدرت نرم دولت از جنس داشتن نفوذ در قلب مردم مقبولیت در نزد آنهاست.

*دشمنان کشور با همه رسانه های خود به دنبال این هستند که نشان دهند دولت نمی تواند کارهای خود را به پیش ببرد، عده ای هم آگاهانه یا ناآگاهانه در داخل کشور می خواهند نشان دهند دولت ناکار آمد است اما آیا فکر نمی کنند با ناکارآمد نشان دادن دولت، نظام تضعیف می شود و اگر مردم از آن ها روی گردان شوند رو به آن ها نمی آوردند

* همبستگی داخلی باطل السحر همه تهدیدات دشمنان است، یکی از مهم ترین اولویت های پیشروی ما مسأله انتخابات است. انتخابات برای ما همواره مهم است، در چنین منطقه و کشوری هستیم که مسئولانش با رای مردم انتخاب می شوند.

* انتخابات می تواند راهگشای ما در حل مشکلات باشد، انتخابات پرشور و سالم، نشاط جامعه را حفظ می کند. مکررا در تاریخ داریم که نتیجه انتخابات دشمن را مایوس کرده است.

*فرمانداران و استانداران با قدرت اقدامات خود را انجام دهند و باید از رای مردم به عنوان حق الناس به طور کامل حراست کنند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تحلیلی خبرآنلاین، تاریخ انتشار20تیر 98، کد خبر: 1278569، www.khabaronline.irمحتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   افغانستان   تورم   آمریکا   سوریه   کشورهای منطقه   استانداران   رییس جمهور آمریکا   نفتکش   نهادهای مدنی   منطقه خلیج فارس   اصل نظام   خاور میانه   اقتصاد   شعار سال   برجام   خروج از برجام   معاون اول رئیس جمهور   رژیم صهیونیستی   اقتصاد کشور   صادرات نفت   بابک زنجانی   اقتصادی و اجتماعی   فروش نفت   انگلیس   ارزش پول ملی   جنگ روانی   سرمایه اجتماعی  
اخبار مرتبط
جهانگیری: برخی می خواستند به بهانه تحریم، بابک زنجانی در کشور راه بیندازند
آفتاب
نرخ ارز به آرامش نسبی رسید
تابناک
متن کامل سخنان جهانگیری در نهاد ریاست جمهوری
تجارت امروز
جهانگیری: نرخ ارز به آرامش نسبی رسیده و باید به سمت واقعی شدن حرکت کند
انتخاب
جهانگیری: ذخایر کالاهای اساسی به اندازه کافی وجود دارد؛ در توزیع مشکل داریم / ارتباطات دولت با گروه‎های مرجع و نخبگان کم است
خبرگزاری دانشجو
انتخابات مجلس یازدهم میتواند نقطه ای برای عبور از مشکلات کشور باشد
میهن امروز
جهانگیری: باطل السحر تهدیدات داخلی و خارجی انسجام ملی است
ایران آنلاین
جهانگیری: می خواستند زنجانی سازی راه بیاندازند
سیمرغ
جهانگیری: می خواستند زنجانی سازی راه بیاندازند
تیتر امروز
جهانگیری: دولت برای واقعی شدن نرخ ارز عجله ندارد
دنیای اقتصاد
جهانگیری: راهبرد ما مقاومت است
اعتدال
جهانگیری: باطل السحر تهدیدات داخلی و خارجی انسجام ملی است
الف
نرخ ارز به آرامش نسبی رسید/ تراز تجاری کشور؛مثبت 1.1 میلیارد دلار
ایبنا
انتخابات مجلس یازدهم میتواند نقطه ای برای عبور از مشکلات کشور باشد
رویداد 24
جهانگیری: وزارت نفت از همه ظرفیت ها برای فروش نفت استفاده کرد/ نباید به خاطر چند مفسد بخش خصوصی کنار گذاشته شود.
عصر ایران
تلاش ما حفاظت از زندگی مردم در مقابل امریکاست
آریا
باطل السحر تهدیدات داخلی و خارجی انسجام ملی است
تیتر شهر
چرا انگلیس سندی رو نکرد که نفتکش ما به بندری که می گفتند می رود
ناطقان نیوز
کشور در شرایط پیچیده و دشواری قراردارد؛ نباید در مقابل تحریم ها منفعلانه عمل کنیم / انتخابات می تواند راهگشای ما در حل مشکلات باشد؛ انتخابات پرشور و سالم، نشاط جامعه را حفظ می کند / آنها که به دنبال ناکارآمد نشان دادن دولت هستند، نمی دانند نظام تضعیف می شود؟
تیک نیوز
جهانگیری: ایران همواره حافظ منطقه خلیج فارس است
جوان آنلاین
جهانگیری: کشور در شرایط پیچیده و دشواری قراردارد؛ نباید در مقابل تحریم ها منفعلانه عمل کنیم / انتخابات می تواند راهگشای ما در حل مشکلات باشد؛ انتخابات پرشور و سالم، نشاط جامعه را حفظ می کند / آنها که به دنبال ناکارآمد نشان دادن دولت هستند، نمی دانند نظام تضعیف می شود؟
خبر داغ
جهانگیری: کشور در شرایط پیچیده و دشواری قراردارد؛ نباید در مقابل تحریم ها منفعلانه عمل کنیم / انتخابات می تواند راهگشای ما در حل مشکلات باشد؛ انتخابات پرشور و سالم، نشاط جامعه را حفظ می کند / آنها که به دنبال ناکارآمد نشان دادن دولت هستند، نمی دانند نظام تضعیف می شود؟
انتخاب
ما برای حفاظت از زندگی مردم مان تلاش می کنیم/در برابر تهدیدات منفعلانه عمل نکنیم
روز پلاس
جهانگیری: ما برای حفاظت از زندگی مردم مان تلاش می کنیم
نواندیش
جهانگیری: با رویکردهای سنتی نمی توانیم با مسائل اجتماعی مواجه شویم
انصاف نیوز
کاهش 3 میلیارد دلاری بدهی خارجی کشور در 2 سال
قدس آنلاین
کشور در شرایط پیچیده و دشواری قراردارد/ انتخابات می تواند راهگشای ما در حل مشکلات باشد
جهان نیوز
جهانگیری: برخی می گویند دولت ناکارآمد است
جهان نیوز
بدهی ارزی ایران به نه و نیم میلیارد دلار رسیده است
مرور نیوز
کشور در شرایط پیچیده قراردارد و مدیران دنبال کشف فرصت ها باشند
خبرگزاری موج
اسحاق جهانگیری: راهبرد ما مقاومت است
بهار نیوز
جهانگیری: ما برای حفاظت از زندگی مردم مان تلاش می کنیم
فرتاک نیوز
جهانگیری:اطل السحر تهدیدات داخلی و خارجی انسجام ملی است
حزب الله نیوز
باطل السحر تهدیدات داخلی و خارجی انسجام ملی است
برنا نیوز
جهانگیری: ما برای حفاظت از زندگی مردم مان تلاش می کنیم
ایران خبر
آنها که به دنبال ناکارآمد نشان دادن دولت هستند نمی دانند نظام تضعیف می شود؟/ استانداران و فرمانداران از رای مردم حراست کنند
دیده بان ایران
جهانگیری:انتخابات میتواند راهگشای ما در مشکلات باشد
دنیای اقتصاد
جهانگیری: آنها که به دنبال ناکارآمد نشان دادن دولت هستند نمی دانند نظام تضعیف می شود؟
خبرآنلاین
جهانگیری: برخی می خواستند به بهانه تحریم، بابک زنجانی در کشور راه بیندازند/استانداران و فرمانداران از رای مردم حراست کنند
خبرآنلاین
اخبار مرتبط
bltآفتاب : جهانگیری: برخی می خواستند به بهانه تحریم، بابک زنجانی در کشور راه بیندازند
bltتابناک : نرخ ارز به آرامش نسبی رسید
bltتجارت امروز : متن کامل سخنان جهانگیری در نهاد ریاست جمهوری
bltانتخاب : جهانگیری: نرخ ارز به آرامش نسبی رسیده و باید به سمت واقعی شدن حرکت کند
bltخبرگزاری دانشجو : جهانگیری: ذخایر کالاهای اساسی به اندازه کافی وجود دارد؛ در توزیع مشکل داریم / ارتباطات دولت با گروه‎های مرجع و نخبگان کم است
bltمیهن امروز : انتخابات مجلس یازدهم میتواند نقطه ای برای عبور از مشکلات کشور باشد
bltایران آنلاین : جهانگیری: باطل السحر تهدیدات داخلی و خارجی انسجام ملی است
bltسیمرغ : جهانگیری: می خواستند زنجانی سازی راه بیاندازند
bltتیتر امروز : جهانگیری: می خواستند زنجانی سازی راه بیاندازند
bltدنیای اقتصاد : جهانگیری: دولت برای واقعی شدن نرخ ارز عجله ندارد
bltاعتدال : جهانگیری: راهبرد ما مقاومت است
bltالف : جهانگیری: باطل السحر تهدیدات داخلی و خارجی انسجام ملی است
bltایبنا : نرخ ارز به آرامش نسبی رسید/ تراز تجاری کشور؛مثبت 1.1 میلیارد دلار
bltرویداد 24 : انتخابات مجلس یازدهم میتواند نقطه ای برای عبور از مشکلات کشور باشد
bltعصر ایران : جهانگیری: وزارت نفت از همه ظرفیت ها برای فروش نفت استفاده کرد/ نباید به خاطر چند مفسد بخش خصوصی کنار گذاشته شود.
bltآریا : تلاش ما حفاظت از زندگی مردم در مقابل امریکاست
bltتیتر شهر : باطل السحر تهدیدات داخلی و خارجی انسجام ملی است
bltناطقان نیوز : چرا انگلیس سندی رو نکرد که نفتکش ما به بندری که می گفتند می رود
bltتیک نیوز : کشور در شرایط پیچیده و دشواری قراردارد؛ نباید در مقابل تحریم ها منفعلانه عمل کنیم / انتخابات می تواند راهگشای ما در حل مشکلات باشد؛ انتخابات پرشور و سالم، نشاط جامعه را حفظ می کند / آنها که به دنبال ناکارآمد نشان دادن دولت هستند، نمی دانند نظام تضعیف می شود؟
bltجوان آنلاین : جهانگیری: ایران همواره حافظ منطقه خلیج فارس است
bltخبر داغ : جهانگیری: کشور در شرایط پیچیده و دشواری قراردارد؛ نباید در مقابل تحریم ها منفعلانه عمل کنیم / انتخابات می تواند راهگشای ما در حل مشکلات باشد؛ انتخابات پرشور و سالم، نشاط جامعه را حفظ می کند / آنها که به دنبال ناکارآمد نشان دادن دولت هستند، نمی دانند نظام تضعیف می شود؟
bltانتخاب : جهانگیری: کشور در شرایط پیچیده و دشواری قراردارد؛ نباید در مقابل تحریم ها منفعلانه عمل کنیم / انتخابات می تواند راهگشای ما در حل مشکلات باشد؛ انتخابات پرشور و سالم، نشاط جامعه را حفظ می کند / آنها که به دنبال ناکارآمد نشان دادن دولت هستند، نمی دانند نظام تضعیف می شود؟
bltروز پلاس : ما برای حفاظت از زندگی مردم مان تلاش می کنیم/در برابر تهدیدات منفعلانه عمل نکنیم
bltنواندیش : جهانگیری: ما برای حفاظت از زندگی مردم مان تلاش می کنیم
bltانصاف نیوز : جهانگیری: با رویکردهای سنتی نمی توانیم با مسائل اجتماعی مواجه شویم
bltقدس آنلاین : کاهش 3 میلیارد دلاری بدهی خارجی کشور در 2 سال
bltجهان نیوز : کشور در شرایط پیچیده و دشواری قراردارد/ انتخابات می تواند راهگشای ما در حل مشکلات باشد
bltجهان نیوز : جهانگیری: برخی می گویند دولت ناکارآمد است
bltمرور نیوز : بدهی ارزی ایران به نه و نیم میلیارد دلار رسیده است
bltخبرگزاری موج : کشور در شرایط پیچیده قراردارد و مدیران دنبال کشف فرصت ها باشند
bltبهار نیوز : اسحاق جهانگیری: راهبرد ما مقاومت است
bltفرتاک نیوز : جهانگیری: ما برای حفاظت از زندگی مردم مان تلاش می کنیم
bltحزب الله نیوز : جهانگیری:اطل السحر تهدیدات داخلی و خارجی انسجام ملی است
bltبرنا نیوز : باطل السحر تهدیدات داخلی و خارجی انسجام ملی است
bltایران خبر : جهانگیری: ما برای حفاظت از زندگی مردم مان تلاش می کنیم
bltدیده بان ایران : آنها که به دنبال ناکارآمد نشان دادن دولت هستند نمی دانند نظام تضعیف می شود؟/ استانداران و فرمانداران از رای مردم حراست کنند
bltدنیای اقتصاد : جهانگیری:انتخابات میتواند راهگشای ما در مشکلات باشد
bltخبرآنلاین : جهانگیری: آنها که به دنبال ناکارآمد نشان دادن دولت هستند نمی دانند نظام تضعیف می شود؟
bltخبرآنلاین : جهانگیری: برخی می خواستند به بهانه تحریم، بابک زنجانی در کشور راه بیندازند/استانداران و فرمانداران از رای مردم حراست کنند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.