مخبر - 1398/04/20 - آغاز کاهش قیمت مسکن در 5 منطقه از تهران

آغاز کاهش قیمت مسکن در 5 منطقه از تهران
وی با اشاره به پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی مبنی بر این که فعلاً مردم خرید نکنند تا شرایط آرام شود، گفت: من با این نظر مهندس اسلامی موافقم. عبارت معروفی است که می گوید سزای گران فروش، نخریدن است. در همه جای دنیا وقتی کالایی گران می شود مردم نمی خرند تا قیمت متعادل شود. اما در ایران بعضاً برعکس عمل می ...
آغاز کاهش قیمت مسکن در 5 منطقه از تهران

آغاز کاهش قیمت مسکن در 5 منطقه از تهران

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: گزارش های رسیده به ما حاکی از آن است که قیمت مسکن در پنج منطقه ی تهران از 8 تا 18 درصد کاهش یافته است.

مصطفی قلی خسروی در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: افزایش سرسام آور قیمت مسکن باعث کاهش توان خرید مردم و کسادی معاملات شده است؛ بنابراین مالکان به تدریج قیمت های پیشنهادی را پایین آوردند و گزارش هایی از سوی دفاتر املاک به دست ما رسیده که نشان می دهد قیمت پیشنهادی مالکان در مناطق یک، پنج، 22، 12 و هفت بین 8 تا 18 درصد کاهش یافته است. البته با توجه به رشد بیش از 100 درصدی قیمت مسکن نسبت به سال قبل، کاهش فعلی نمی تواند تأثیر چندانی در اقتصاد بازار ایجاد کند و کماکان قدرت خرید متقاضیان، پایین است.

وی با اشاره به پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی مبنی بر این که فعلاً مردم خرید نکنند تا شرایط آرام شود، گفت: من با این نظر مهندس اسلامی موافقم. عبارت معروفی است که می گوید سزای گران فروش، نخریدن است. در همه جای دنیا وقتی کالایی گران می شود مردم نمی خرند تا قیمت متعادل شود. اما در ایران بعضاً برعکس عمل می شود و به محض این که صحبت از گرانی می شود بعضی افراد، بدون مطالعه شروع به خرید می کنند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: در شرایط فعلی چه بخواهیم چه نخواهیم با توجه به رشد قیمت ها، متقاضیان توان خرید ندارند و کسادی بازار ناشی از این مساله است.

خسروی درباره ادعای یکی از نمایندگان مبنی بر این که سلطان های مسکن 2500 واحد خالی در تهران و 700 واحد خالی در شهرری در اختیار دارند گفت: من این موضوع را قبول ندارم و در طول این سال ها هیچ گاه مافیا و سلطان در بازار مسکن دیده نشده است. ساختمان، یک کالای کوچک مثل سکه و ارز نیست که بتوان آن را در گاوصندوق پنهان کرد. همه ی مردم خانه ها را می بینند و نمی توان قبول کرد که 2500 خانه در یک منطقه خالی بماند.

به گفته خسروی، عقل سلیم حکم می کند به دلیل خواب سرمایه، خانه خالی نماند. ممکن است واحد های خالی متعلق به بانک ها باشد. در غیر این صورت، افراد عادی خانه را خالی نگه نمی دارند. البته نمی گویم که آپارتمان بدون سکنه اصلاً وجود ندارد، اما بسیار اندک است.

منبع خبر : فرارو

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.