مخبر - 1398/04/20 - حمله گازانبری خودی ها به یاران قالیباف!

حمله گازانبری خودی ها به یاران قالیباف!
محمود رضوی، چهره نزدیک به قالیباف، چندی قبل در توییتی نوشته بود: «اتاق جنگ روانی ناکارآمدان از سایه مدیریت کارآمد جهادی هم می ترسد و تخریب را از روز ها قبل آغاز کرده، ولی مجلس تا چشاندن طعم کارآمدی به مردم ادامه دارد».
حمله گازانبری خودی ها به یاران قالیباف!

آیا حمله گازانبری این بار گریبان خود قالیباف را خواهد گرفت؟ آن هم از سوی خودی ها؟ در شرایطی که عیسی شریفی، دست راست باقر قالیباف در دوران شهرداری تهران، این روز ها به دلیل اتهاماتی که جزئیات آن هنوز رسانه ای نشده است، در بازداشت به سر می برد و حتی اخبار عجیبی درباره سرنوشت او به صورت غیررسمی در برخی رسانه ها منتشر شده است، دیروز هم روزنامه کیهان در اقدامی عجیب به یکی دیگر از مدیران شهردار سابق تهران حمله تندی کرده است؛ شهرام گیل آبادی، مدیر روابط عمومی سابق تهران که دستی هم در تئاتر دارد.

کیهان با اشاره به اینکه گیل آبادی به اجرای نمایش های مبتذل رو آورده است، نوشته: «گیل آبادی علاوه بر اینکه خودش یک مدیر است و سال ها در نهاد هایی همچون سازمان صداوسیما و شهرداری تهران، صاحب مقام و منصب بوده، با بودجه و حمایت های رسمی نیز آثارش را روی صحنه تئاتر می برد. وی سال 96 نمایشی با محتوایی ضد زن و با لایه های محتوایی ضدمذهبی روی صحنه برد. وی به تازگی نمایش دیگری را با حمایت شهرداری تهران به صحنه برده که در ابتذال و ناهنجاری، تنه به تنه آثار افراطی ترین شبه روشنفکران عرصه تئاتر می زند. اجرای این نمایش البته بعد از چند روز، به دستور اداره کل هنر های نمایشی وزارت ارشاد متوقف شد. به نظر می رسد برای اصلاح وضعیت تئاتر، ابتدا برخی افراد که همزمان، مدیر شهری، برنامه ساز صداوسیما و مدرس دانشگاه هستند باید خود را اصلاح کنند!».

باشگاه خبرنگاران جوان چندی پیش به نقل از یک منبع آگاه در سازمان قضائی نیرو های مسلح درباره آخرین وضعیت عیسی شریفی و در واکنش به انتشار خبر اعدام او، نوشت: «پرونده مربوط به این فرد به اتهام جاسوسی همچنان در مرحله صدور کیفرخواست قرار دارد و به زودی به دادگاه ارسال می شود. طبیعتا قبل از بررسی پرونده ای در دادگاه نمی توان حکمی صادر کرد و خبر اعدام شریفی از اساس کذب است. همه متهمان این پرونده در بازداشت هستند و به زودی و بعد از ارسال کیفرخواست به دادگاه، جلسات رسیدگی به اتهامات آن ها برگزار می شود».

این روز ها هم خبری درباره خود قالیباف منتشر شد که بعدا تکذیب شد؛ احتمال انتساب او به ریاست بنیاد مستضعفان. اما یکی از نزدیکان او اعلام کرد قالیباف این سمت را نپذیرفته است. اگرچه دقیقا مشخص نیست آیا چنین پیشنهادی به او شده است یا نه و اینکه آیا خودش آن را رد کرده یا به دلایلی پیشنهاد پس گرفته شده است.

به نظر می رسد قالیباف احتمالا در ماه ها و سال های آتی به یکی از چالش های جدی اصولگرایان تبدیل شود. او بعد از انتخابات ریاست جمهوری 96 که اصولگرایان فرد دیگری را به جایش برگزیدند، فراخوان جدایی داده است. اول از همه از مانیفست نواصولگرایی پرده برداشت و رسما اعلام کرد رأس جریان اصولگرایی دچار اختلال شده است پس جوانان باید خود آتش به اختیارانه دست به انتخاب و کنش بزنند و منتظر دستور از بالا نباشند. یک ماه پیش هم در ویدئویی رأسا فراخوان انتخاباتی داد و جوانان اصولگرا را به نهضت ثبت نام در انتخابات مجلس دعوت کرد؛ اقدامی که در اردوگاه اصولگرایی به معنای پیش افتادن و جداکردن سفره خود در کنش سیاسی است. محسن پیرهادی، دبیر کل جمعیت پیشرفت و عدالت، گفته بود گام اصلی فراخوان این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در واقع عمومی کردن دعوت از جوانان باتجربه است که معمولا پشت در های بسته مدیریتی و سیاسی می مانند و با وجود شایستگی، در امور کشور مشارکت داده نمی شوند.

قالیباف در رفتاری خرق عادت گونه برخلاف دیگر اصولگرایان که در هنگامه انتخابات گعده و ائتلاف تشکیل می دهند و بر سر سهم و فهرست شروع به چانه زنی می کنند، رأسا دست به اقدام زده و مشخص است نه با کسی مشورت کرده و نه اجازه ای گرفته است. او برای خودش حزبی هم دارد (عدالت و پیشرفت ایران اسلامی) و احتمالا از این حزب هم به عنوان بازوی اجرائی خود استفاده خواهد کرد. اگرچه اصولگرایان تمایلی ندارند این رفتار قالیباف را به منزله جدایی او از جریان اصلی تلقی کنند و در فضای عمومی و رسانه ها همواره می گویند فراخوان انتخاباتی او منافاتی با فعالیت های انتخاباتی اصولگرایان ندارد، اما به نظر می رسد واقعیت این گونه نیست. حتی نزدیکان قالیباف هم ظاهرا تمایلی به اینکه این رفتار قالیباف را به مثابه یک رویارویی با دیگر اصولگرایان تفسیر کنند، ندارند. تا جایی که پیرهادی گفته بود: «قالیباف و جریان پیشرفت و عدالت اگرچه در مقاطعی از عدم پایبندی به وحدت از سوی گروه های دیگر اصولگرا آسیب دیده اند، اما هیچ گاه وحدت شکن نبوده اند». با این حال، شاید حمله دیروز کیهان به یکی از مدیران سابق قالیباف که سال هاست در حوزه تئاتر فعال است را بتوان نمونه ای از رفتاری دانست که احتمالا در آینده با قالیباف در پیش خواهند گرفت.

محمود رضوی، چهره نزدیک به قالیباف، چندی قبل در توییتی نوشته بود: «اتاق جنگ روانی ناکارآمدان از سایه مدیریت کارآمد جهادی هم می ترسد و تخریب را از روز ها قبل آغاز کرده، ولی مجلس تا چشاندن طعم کارآمدی به مردم ادامه دارد».

منبع خبر : فرارو

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.