مخبر - 1398/04/08 - افزایش وام مسکن نهایی شد / جزییات دریافت وام بالای 160 میلیون مسکن

افزایش وام مسکن نهایی شد / جزییات دریافت وام بالای 160 میلیون مسکن
وزیر راه و شهرسازی از پیگیری افزایش تسهیلات مسکن خبر داد و گفت: این امر مورد موافقت بانک مرکزی قرار گرفته است.
افزایش وام مسکن نهایی شد / جزییات دریافت وام بالای 160 میلیون مسکن

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی که امروز در اختتامیه بیست و دومین نمایشگاه صنعت ساختمان در مشهدسخن می گفت، با اشاره به تصویب «افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن با قابلیت تبدیل به فروش اقساطی در بانک های تجاری و بانک عامل حوزه مسکن» در 14 اسفند 97، از پیگیری برای تصویب مصوبه تکمیلی آن، برای افزایش تسهیلات مسکن به شرط توان پرداخت اقساط با مبلغ بیشتر خبر داد که مورد موافقت بانک مرکزی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: وزارت راه وشهرسازی تلاش کرده است که تسهیلات بانکی در حوزه ساخت مسکن قابل انتقال به خریدار باشد و هفته آینده مصوبه ای تکمیلی خواهیم داشت که اگر زوجی تا پنج میلیون تومان توانایی بازپرداخت وام مسکن در ماه را داشته باشد، بتواند در قالب توافق سه جانبه بین بانک، سازنده و خریدار بیشتر از 160 میلیون تومان تسهیلات مسکن از بانک دریافت کند.

سیاست های توسعه تولید و عرضه مسکن

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه برای توسعه تولید و عرضه مسکن در کشور سه تصمیم یا سیاست اتخاذ شده است افزود: در سیاست نخست، زمین برای تولید مسکن را در قالب قرارداد مشارکتی به انبوه ساز واگذار خواهیم کرد و این موضوع به سراسر کشور ابلاغ شده و در قالب طرح اقدام ملی مسکن در حال اجراست.

وی ادامه داد: سیاست دوم این است که طبق تصمیمی که در شورای پول و اعتبار طی اسفندماه سال گذشته اتخاذ شد بانک ها 80 درصد از میزان پولی که برای ساخت مسکن مورد نیاز است را با کسر قیمت زمین به سازنده واگذار خواهند کرد یعنی یک مدل مالی نسبت 80 به 20 که برای ساخت مسکن پیاده سازی می شود.

اگر زوجی تا پنج میلیون تومان توانایی بازپرداخت وام مسکن در ماه را داشته باشد، بتواند در قالب توافق سه جانبه بین بانک، سازنده و خریدار بیشتر از 160 میلیون تومان تسهیلات مسکن از بانک دریافت کند. وزیر راه و شهرسازی گفت: پارسال بانک ها در کشور 103 هزار میلیارد تومان تسهیلات در بخش مسکن پرداخت کردند که این میزان تسهیلات 13.5 درصد گردش پولی در حوزه تسهیلات بانکی را به خود اختصاص داد لذا تقاضا کردیم که این سهم 20 درصد افزایش یابد تا توان مالی مناسب تری پشتوانه حرکت در بخش تولید و عرضه مسکن باشد و این تسهیلات فقط به ساخت و سازها در مکان هایی که تقاضای مسکن در آن وجود دارد پرداخت شود.

وی ادامه داد: سیاست سوم این وزارتخانه در بازار مسکن، ایجاد گشایش در فرآیند مصوبات شورای عالی شهرسازی است به نحوی که در شهرهایی که معابر اجازه می دهد یعنی بارگذاری های سنگینی ندارد و تجهیزات و تأسیسات زیربنایی کافی وجود دارد تراکم افزایش یابد تا جذابیت برای توسعه ساخت و ساز شکل گیرد اما در شهرهایی که تراکم به حد انفجار رسیده است حتماً عوارض مضاعف برای ساخت و ساز باید ایجاد شود که از جذابیت ساخت و ساز کاسته شود اما در کنار آن ایجاد شهرک های مسکونی کوچک، باکیفیت و با تراکم پایین در حریم شهرها دنبال می شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: برای کاهش هزینه مصالح ساختمانی در قالب مشارکت بین بنیاد مسکن و بانک عامل حوزه مسکن، با پیش خرید یا سفارش دادن مصالح به صورت انبوه به تولیدکنندگان، زمینه عرضه مصالح ساختمانی با تخفیف مناسب به تولیدکنندگان به نحوی که چرخه تولید برای تأمین سرمایه در گردش حمایت شود و بتوان چرخه صنعت ساختمان را فعال نگاه داشت، فراهم می شود.

اسلامی اضافه کرد: مشابه سیاست یاد شده در صنعت ریلی پیاده سازی شده است به نحوی که همه صنعتگران حوزه نرم افزاری و سخت افزاری اقلام ریلی که 9 شرکت در کشور بودند را با 16 شرکت حمل و نقل ریلی، طرف قرارداد یکدیگر قرار دادیم و از محل تبصره 18 قانون بودجه 20 هزار میلیارد ریال اعتبار برای این قراردادها در نظرگرفته شده است.

ایران در حال عبور از شرایط سختی است و توقف نمی کند

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: باور کنیم و بپذیریم که تحریم، ابزار توان فرسایی و تسلیم و توقف حرکت رو به رشد است زیرا هم اکنون دعوا بر سر توسعه و اهداف تعریف شده برای توسعه است و در بهانه هایی که از سوی استکبار مطرح می شود بازار بیشترین سهم را دارد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: استکبار هر زمان که یک صاحب سهم در بازار را با تحریم از مدار خارج می کند از طریق نفوذ، سهم خود را در این بازار بیشتر می کند پس دعوا سر سهم در بازار و حداکثر بهره برداری از حضور در آن است لذا نباید کنار بکشیم و تصور کنیم که بازارهای خود را از دست داده ایم.

اسلامی افزود: قبول داریم که شرایط سخت و طاقت فرسایی را بر حوزه بازرگانی و لجسیتک کشور تحمیل کرده اند اما ایران در حال عبور از این شرایط است و توقف نمی کند.

وی اضافه کرد: در این شرایط بیش از هر زمان دیگر باید صنعت ساختمان به عنوان یکی از صنایع مولد در کشور فعال نگه داشته شود و برای قوی بودن باید اراده خود را برای زنده و پابرجا نگاه داشتن صنعت ساختمان نشان دهیم.

متنوع سازی منابع مالی و کاهش اتکاء به بودجه عمرانی دولت

وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت در حال متنوع سازی منابع مالی و کاهش اتکاء پروژه های عمرانی به بودجه عمرانی دولت است و در این راستا در سه ماه پایانی سال گذشته اجرای دو پروژه بزرگ آزادراهی در کشور آغاز شد.

اسلامی افزود: در این راستا کنسرسیومی توسط شرکت های پیمانکاری داخلی (بخش خصوصی) تشکیل شد که منابع مالی نیز برای استفاده به این کنسرسیوم متصل و عملیات اجرایی بر این اساس آغاز شد که نمونه بارز آن آزاد راه تبریز – ماکو است.

وی اضافه کرد: آزادراه تبریز – ماکو یک جاده بین المللی است که ساخت آن باید 30 سال قبل شروع می شد اما در فرودین ماه امسال با بهره گیری از سرمایه بخش خصوصی، یک سرمایه گذار و پیمانکار را برای ساخت این جاده مستقر کردیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: طول مسیر آزادراه تبریز – ماکو 66 کیلومتر و زمان بندی اجرای پروژه 30 ماهه است و پیشرفت کار باید ماهی 3.3 درصد باشد شوق و شور کار در این پروژه آن چنان بالا رفته که پیمانکار در مدت دو ماه 9 درصد از این پروژه را اجرا کرده است.

اسلامی افزود: اتکاء به بودجه عمرانی دولتی برای ساخت راه ها و سایر مسائلی که قبلاً در پروژه های ساخت و ساز راه ها وجود داشت و موجب طولانی شدن اجرای پروژه و افزایش قیمت تمام شده آن می شد با سیاست جدید دولت مبنی بر واگذاری کار به بخش خصوصی تغییر کرده است.

وی اضافه کرد: الگوی کنونی وزارت راه و شهرسازی در ساخت و توسعه راه ها، جذب مشارکت بخش خصوصی است تا ظرفیت های بالقوه، به فعلیت برسد و پروژه ها در زمان بندی خود به خوبی پایان یابد.

تله مالیِ خانه های گران قیمت خالی

اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه قصه غم انگیز خانه های گران قیمت خالی به عنوان «تله مالی»، منجر به غیرمولد کردن سرمایه ها در کشور شده و ورود سوداگران به این عرصه منجر به حبس دارایی ها و سرمایه های ملی و غیر مولد شدن آنها شده است، افزود: بر اساس اتخاذ سیاست هایی که مبتنی بر قوانین کشور است روندی ایجاد می شود که اعیان نشین ها صرفابتوانند شخصی سازی کنند، و سهم آنها از بازار سرمایه مسکن کنترل شود.

وزیر راه و شهرسازی حضور اعیان نشینان در عرصه مسکن را مشابه حضور صادرکنندگان در بازار دانست و گفت: این همان موضوع کسب و کار و تجارت در صادرات است که یک کوچه یک طرفه نیست که صادرکنندگان جوایز صادراتی دولت را بگیرند و هیچ نفعی برای کشور نداشته باشند بلکه صادرکنندگان ضمن بهره مندی از مزایا باید در جهت نفع کشور و تأمین مایحتاج مردم گام بردارند.

استقبال از افراد واجد صلاحیت و اهلیت برای مشارکت در طرح اقدام ملی تولید مسکن

وزیر راه و شهرسازی در پایان سخنانش با تأکید بر آمادگی وزارت راه و شهرسازی برای رونق تولید مسکن، تصریح کرد: از تمام افرادی که دارای صلاحیت و اهلیت هستند برای مشارکت در طرح اقدام ملی تولید مسکن استقبال می کنیم.

226226 کد خبر 1274794

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
ساخت و ساز   تخفیف   تسهیلات   وزارت راه   اقساط   تجاری   ریلی   شورای پول و اعتبار   مسکن   صنعتگران   خرید آنلاین   شهرسازی   وزارت راه و شهرسازی   بازپرداخت   اسفند   وزارت خانه   قیمت زمین   نمایشگاه بین المللی صنعت   انبوه   میزان تسهیلات   وام مسکن   بانک عامل   بانک مرکزی   صنعت   سرمایه   بازار مسکن   تسهیلات بانکی   بانک ها   تولیدکنندگان   تسهیلات مسکن   افزایش تسهیلات   ساخت مسکن   فروش اقساطی   تولید مسکن  
اخبار مرتبط
بنگاه داری بانک ها عامل اقتصاد بیمار یا اقتصاد بیمار عامل بنگاه دار ی بانک ها؟!
ملیت
معمای پیچیده بانک های ایرانی ؛ بنگاه داری بانک ها علت است یا معلول؟!
الف
تسهیلات مسکن تنها جوابگوی 15 تا 16 متر خانه است
الف
گره کور بازار مسکن در دست افزایش تسهیلات
ایران اکونومیست
گره کور بازار مسکن در دست افزایش تسهیلات/حداکثر مدت بازپرداخت اقساط وام مسکن 15 سال است
باشگاه خبرنگاران
راه اندازی ارایه کارت اعتباری خرید مصالح ساختمانی تا شهریور
پول نیوز
گزارش پیشرفت طرح تامین اعتباری مصالح ساختمانی
شمانیوز
راه اندازی کارت اعتباری مصالح ساختمانی تا شهریور
صدا و سیما
وام رهن مسکن لغو شد
پارسینه
واگذاری کارت اعتباری مصالح از پایان شهریور
پانا
ساخت 400هزار واحد مسکونی طی 2 سال آینده
جوان آنلاین
برنامه دولت برای تامین مسکن اقشار متوسط و ضعیف
آریا
ساخت 400 هزار واحد مسکونی برای اقشار متوسط و ضعیف طی 2 سال آینده
تسنیم
وعده های دولت برای ساخت یک میلیون و 300 هزار مسکن
شبکه خبر
ایراد بزرگ طرح اقدام ملی مسکن
فیدوس
تسهیلات مسکن؛ خیلی دور از فقرا، خیلی نزدیک به اغنیا
فارس
واحدهای مسکونی با مدل مسکن ویژه به قیمت تمام شده به دست مردم می رسد
رویداد 24
ایراد بزرگ طرح اقدام ملی ساخت 400 هزار واحد مسکونی
مهر نیوز
افزایش مبلغ وام مسکن؛ آیا ضمانت اجرایی دارد؟!
فرارو
رویای خرید خانه با وام و آثار افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن
اقتصادگردان
جزئیات دقیق افزایش وام خرید مسکن تا 250میلیون تومان
برنا نیوز
رویای خرید خانه با وام
اقتصادگردان
دولت و وزارت راه و شهرسازی عزمی برای ساخت مسکن ندارند
فارس
افزایش وام مسکن نهایی شد / جزئیات دریافت وام بالای 160 میلیون تومانی مسکن
شعار سال
افزایش وام مسکن نهایی شد
قلم نیوز
جزئیات وام 160میلیونی مسکن و طرح تام کاد
تیک نیوز
چراغ سبز بانک مرکزی به افزایش وام مسکن
فیدوس
شرایط دریافت وام بالای 160 میلیونی مسکن
شفاف نیوز
سیاست های توسعه تولید و عرضه مسکن تغییر می کند؟
تجارت امروز
2 خبر مسکنی وزیر راه و شهرسازی
اقتصادگردان
جزییات افزایش سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن
صبحانه با خبر
خبرخوش وزیرراه وشهرسازی درباره وام مسکن
خبر خودرو
خبر خوش وزیر راه و شهرسازی درباره وام مسکن
فردا نیوز
شرط دریافت تسهیلات مسکن بیشتر از زبان وزیر
فردا نیوز
افزایش تسهیلات مسکن به شرط توان پرداخت اقساط
فرتاک نیوز
توان پرداخت اقساط شرط دریافت تسهیلات مسکن بیشتر
میزان
وزیر راه: افزایش سقف وام مسکن برای زوج های جوان/ ورود دولت به سیستم مسکن استیجاری از طریق "اجاره داری حرفه ای"
انتخاب
آمادگی وزارت راه و شهرسازی برای رونق تولید مسکن
مرور نیوز
موافقت بانک مرکزی با افزایش وام مسکن
خبرگزاری موج
جزییات دریافت وام بالای 160 میلیونی مسکن
دنیای اقتصاد
اخبار مرتبط
bltملیت : بنگاه داری بانک ها عامل اقتصاد بیمار یا اقتصاد بیمار عامل بنگاه دار ی بانک ها؟!
bltالف : معمای پیچیده بانک های ایرانی ؛ بنگاه داری بانک ها علت است یا معلول؟!
bltالف : تسهیلات مسکن تنها جوابگوی 15 تا 16 متر خانه است
bltایران اکونومیست : گره کور بازار مسکن در دست افزایش تسهیلات
bltباشگاه خبرنگاران : گره کور بازار مسکن در دست افزایش تسهیلات/حداکثر مدت بازپرداخت اقساط وام مسکن 15 سال است
bltپول نیوز : راه اندازی ارایه کارت اعتباری خرید مصالح ساختمانی تا شهریور
bltشمانیوز : گزارش پیشرفت طرح تامین اعتباری مصالح ساختمانی
bltصدا و سیما : راه اندازی کارت اعتباری مصالح ساختمانی تا شهریور
bltپارسینه : وام رهن مسکن لغو شد
bltپانا : واگذاری کارت اعتباری مصالح از پایان شهریور
bltجوان آنلاین : ساخت 400هزار واحد مسکونی طی 2 سال آینده
bltآریا : برنامه دولت برای تامین مسکن اقشار متوسط و ضعیف
bltتسنیم : ساخت 400 هزار واحد مسکونی برای اقشار متوسط و ضعیف طی 2 سال آینده
bltشبکه خبر : وعده های دولت برای ساخت یک میلیون و 300 هزار مسکن
bltفیدوس : ایراد بزرگ طرح اقدام ملی مسکن
bltفارس : تسهیلات مسکن؛ خیلی دور از فقرا، خیلی نزدیک به اغنیا
bltرویداد 24 : واحدهای مسکونی با مدل مسکن ویژه به قیمت تمام شده به دست مردم می رسد
bltمهر نیوز : ایراد بزرگ طرح اقدام ملی ساخت 400 هزار واحد مسکونی
bltفرارو : افزایش مبلغ وام مسکن؛ آیا ضمانت اجرایی دارد؟!
bltاقتصادگردان : رویای خرید خانه با وام و آثار افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن
bltبرنا نیوز : جزئیات دقیق افزایش وام خرید مسکن تا 250میلیون تومان
bltاقتصادگردان : رویای خرید خانه با وام
bltفارس : دولت و وزارت راه و شهرسازی عزمی برای ساخت مسکن ندارند
bltشعار سال : افزایش وام مسکن نهایی شد / جزئیات دریافت وام بالای 160 میلیون تومانی مسکن
bltقلم نیوز : افزایش وام مسکن نهایی شد
bltتیک نیوز : جزئیات وام 160میلیونی مسکن و طرح تام کاد
bltفیدوس : چراغ سبز بانک مرکزی به افزایش وام مسکن
bltشفاف نیوز : شرایط دریافت وام بالای 160 میلیونی مسکن
bltتجارت امروز : سیاست های توسعه تولید و عرضه مسکن تغییر می کند؟
bltاقتصادگردان : 2 خبر مسکنی وزیر راه و شهرسازی
bltصبحانه با خبر : جزییات افزایش سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن
bltخبر خودرو : خبرخوش وزیرراه وشهرسازی درباره وام مسکن
bltفردا نیوز : خبر خوش وزیر راه و شهرسازی درباره وام مسکن
bltفردا نیوز : شرط دریافت تسهیلات مسکن بیشتر از زبان وزیر
bltفرتاک نیوز : افزایش تسهیلات مسکن به شرط توان پرداخت اقساط
bltمیزان : توان پرداخت اقساط شرط دریافت تسهیلات مسکن بیشتر
bltانتخاب : وزیر راه: افزایش سقف وام مسکن برای زوج های جوان/ ورود دولت به سیستم مسکن استیجاری از طریق "اجاره داری حرفه ای"
bltمرور نیوز : آمادگی وزارت راه و شهرسازی برای رونق تولید مسکن
bltخبرگزاری موج : موافقت بانک مرکزی با افزایش وام مسکن
bltدنیای اقتصاد : جزییات دریافت وام بالای 160 میلیونی مسکن
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.