مخبر - 1398/03/22 - درخواست ایران از "شینزو آبه" مشخص شد

درخواست ایران از "شینزو آبه" مشخص شد
یک مقام بلندپایه ایرانی به رویترز گفت: «ژاپن می تواند به کاهش تنش های فعلی میان ایران و آمریکا کمک کند. آمریکا باید به عنوان حسن نیت، یا تحریم های ناعادلانه نفتی را رفع کند یا معافیت ها را تمدید کند یا اینکه آن ها را تعلیق کند.» یک مقام دیگر نیز گفت: «ژاپن می تواند برای تسهیل این امر، میانجیگر ...
درخواست ایران از "شینزو آبه" مشخص شد

در خواست ایران از شینزو آبه مشخص شد
فرارو- یک خبرگزاری انگلیسی از قول مقامات ایران مدعی شد که در جریان سفر شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، به تهران، ایران از او درخواست خواهد کرد که برای کاهش تحریم های نفتی آمریکا، میان تهران و واشنگتن وساطت کند.
به گزارش فرارو، آبه، روز چهارشنبه، توکیو را به مقصد تهران ترک کرد. این نخستین بار پس از انقلاب اسلامی است که یک نخست وزیر ژاپنی به ایران سفر می کند. دیدار با رئیس جمهور حسن روحانی و آیت الله سید علی خامنه ای، رهبری انقلاب اسلامی، بخش اصلی برنامه سفر شینزو آبه به ایران است.
برخی محافل رسانه ای ژاپنی و غربی ادعا می کنند که هدف اصلی سفر آبه، میانجیگری میان ایران و آمریکاست. اما مقامات ژاپنی تاکید می کنند که ژاپن صرفا یک واسطه نیست. بلکه تلاش می کند تنش ها را در منطقه خلیج فارس کمتر کند تا تامین انرژی از این منطقه مختل نشود.
یک مقام بلندپایه ایرانی به رویترز گفت: «ژاپن می تواند به کاهش تنش های فعلی میان ایران و آمریکا کمک کند. آمریکا باید به عنوان حسن نیت، یا تحریم های ناعادلانه نفتی را رفع کند یا معافیت ها را تمدید کند یا اینکه آن ها را تعلیق کند.» یک مقام دیگر نیز گفت: «ژاپن می تواند برای تسهیل این امر، میانجیگر بزرگی باشد.»
آمریکا از اوایل ماه مه گذشته، معافیت های موقت فروش نفت ایران به هشت کشور را لغو و به همه کشور ها اعلام کرد که هرگونه خرید نفت از ایران، نقض تحریم تلقی خواهد.

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.