مخبر - 1398/02/25 - عنوان کارت گرافیک سری Radeon RX 600 در آخرین درایور گرافیکی AMD مشاهده شد

عنوان کارت گرافیک سری Radeon RX 600 در آخرین درایور گرافیکی AMD مشاهده شد
نشانه هایی از عرضه ی کارت گرافیک جدید AMD با معماری GCN با نام Radeon RX 640 و کارت های دیگری از سری RX 600 در فهرست آخرین درایور گرافیکی انویدیا به چشم می خورد.
عنوان کارت گرافیک سری Radeon RX 600 در آخرین درایور گرافیکی AMD مشاهده شد

یکی از مخاطبان انجمن های TechPowerUp حین نصب درایور گرافیکی Radeon Adrenalin نسخه ی 19.4.3، به طورتصادفی با عنوان پر رمز و راز Radeon RX 640 مواجه شده است. افزون براین در فهرست کارت های پشتیبانی شده ی درایور گرافیکی AMD عناوین دیگری شامل Radeon 625 و Radeon 630 و Radeon 620 وجود دارد. همان طورکه TechPowerUp نیز اشاره کرده، به نظر می رسد کارت گرافیک رادئون RX 640 آی دی دستگاه یکسانی با کارت فعلی Radeon RX 550X دارد. بنابراین، می توان تصور کرد سری جدید Radeon RX 600 به نوعی تجدید برند است. با این پیش فرض، شاید بتوان گفت Radeon 630 تجدید برندی برای کارت Radeon 540X است. البته تا این لحظه، درباره ی عناوین Radeon 625 و Radeon 620 چندان مطمئن نیستیم.

radeon rx 600آخرین شایعات درباره ی تراشه های Navi حاکی از آن است که AMD قصد دارد کارت های گرافیک 7 نانومتری آینده ی خود را برپایه ی این پردازنده ی گرافیکی، با نام تجاری RX 3000 روانه ی بازار سازد. نشریه ی آنلاین Hot Hardware براساس شایعات موجود گزارش داده AMD قصد دارد کارت گرافیک جدیدی با نام Radeon RX 3080 XT را روانه ی بازار کند که ازنظر عملکرد، در حدواندازه ی کارت GeForce RTX 2070 است؛ اما تفاوت قیمتی اساسی با محصول انویدیا دارد. با کنارهم قراردادن قطعات این پازل، می توان دریافت تراشه ساز آمریکایی قصد دارد با روش نام گذاری متفاوتی محصولات گرافیکی Navi را از دیگر کارت های گرافیک خود جدا کند. این اولین باری نیست که شرکت های تراشه ساز چنین تدبیری در پیش می گیرند. انویدیا در حال حاضر سبد محصولات تورینگ خود را با دو نام گذاری متفاوت RTX 2000 و GTX 1600 ارائه می کند تا تمایزی اصولی میان مدل های دارای هسته های RT و Tensor و مدل های فاقد این هسته ها ایجاد کند. گفتنی است هسته های RT پردازش جلوه های حاصل از رهگیری پرتو را در کارت های RTX برعهده داشته و هسته های Tensor آنتی الیاسینگ مبتنی بر هوش مصنوعی در این کارت ها را اجرا می کنند. اگر AMD نشان تجاری RX 3000 را برای محصولات Navi حفظ کند، می تواند آزادانه دیگر محصولات خود را با نشان دیگری عرضه کند. بر این اساس، این شرکت تراشه های گرافیکی تقویت شده ی پلاریس خود را با نام گذاری سری RX 600 تجدید برند خواهد کرد. معنای دیگر چنین حرکتی این است که AMD تمرکز خود را بر بازار تراشه های گرافیکی رده بالا قرار داده و ممکن است تا مدت ها مدل های رده پایین مبتنی بر تراشه های Navi را روانه ی بازار نکند. کارت های گرافیک فعلی Radeon RX 550X و Radeon RX 540X مبتنی بر معماری قدیمی GCN 4 است. در هر دو کارت تراشه ی Lexa به کار رفته که نام رمز Polaris 12 است. این تراشه با فناوری ساخت 14 نانومتری شریک تایوانی AMD ساخته شده است. این تراشه های 50 واتی محبوبیت فراوانی در میان قطعه سازان اصلی دارد؛ چراکه جایگزین بسیار مناسبی برای تراشه های مجتمع سطح پایین دسکتاپ و لپ تاپ است. در حال حاضر، مشخص نیست در ساخت کارت های گرافیک سری RX 600 از همان تراشه ی پایه و فناوری ساخت استفاده خواهد شد یا این محصول با تراشه ی جدیدتر 12 نانومتری ارتقا خواهد یافت. دست کم انتظار داریم سرعت کلاک کاری در تراشه های گرافیکی جدید بهبود یابد. همچنین، به نظر می رسد AMD قصد دارد پیش از عرضه ی معماری Navi، باردیگر معماری GCN را تکرار کند.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.