مخبر - 1398/02/25 - مشکلات فناوری های پیشرفته خودرو باعث بی اعتمادی مشتریان به فناوری خودران می شود

مشکلات فناوری های پیشرفته خودرو باعث بی اعتمادی مشتریان به فناوری خودران می شود
آخرین تحقیقات مؤسسه ی جی دی پاور نشان می دهد فناوری های پیشرفته، مانند سیستم های صوتی وسرگرمی و ناوبری در خودروها، هنوز مشکلات زیادی دارند.
مشکلات فناوری های پیشرفته خودرو باعث بی اعتمادی مشتریان به فناوری خودران می شود

طبق گفته سازمان جی دی پاور (J.D. Power)، رقابت برای اضافه کردن فناوری های جدید به داخل کابین خودرو باعث ایجاد مشکلاتی در قابلیت اطمینان آن ها می شود. جدیدترین بررسی جی دی پاور با عنوان «مطالعه ی قابلیت اطمینان خودرو در انگلستان در سال 2019» نشان می دهد مشکلات سیستم های صوتی، ارتباطات، سرگرمی و ناوبری (ACEN) نیمی از 10 مشکل اصلی مربوط به مالکان خودروها را تشکیل می دهند. جی دی پاور ادعا می کند این مسئله به ناامیدی تولیدکنندگان برای معرفی فناوری های جدید و درنتیجه، افزایش مشکل احتمالی ارتباط دارد.

سیستم سرگرمی های درون خودروییبراساس پاسخ های بیش از 11 هزار و 500 نفری که بین 12 تا 36 ماه مالک خودرو بوده اند، این مطالعه به دنبال تعداد مشکل در هر 100 خودرو است. در این مطالعه، نمره کمتر برای خودرو نشان دهنده ی بهتربودن سازنده خواهد بود و برعکس. تقریبا 180 عامل مختلف در کل خودرو، ازجمله سیستم های ACEN و مشکلات پیشرانه و سیستم های گرمایش و تهویه ی مطبوع بررسی شدند. همچنین در این مطالعه، از رانندگان پرسیده می شود که آیا احتمال دارد آن ها دوباره خودرویی از همان برند تجاری بخرند یا خیر.

Pioneer Infotainment System / پایونیرطبق مطالعه جی دی پاور، سیستم ACEN به طورمتوسط عامل 16.6 درصد از مشکلات است. درحالی که بهبود جزئی درمقایسه با امتیاز سال گذشته مشاهده می شود، هنوزهم یکی از عوامل مشکلدار به حساب می آید. در مقام مقایسه ، سیستم هایی مانند هشدارهای مختلف یا کروزکنترل به طورمتوسط عامل 1.5 درصد از مشکلات هستند.به نظر می رسد این مشکلات فقط به فناوری ACEN محدود نمی شوند؛ بلکه سیستم های ایمنی خودرو نظیر هشدار نقطه ی کور و انحراف از مسیر باعث می شود رانندگان به دردسر بیفتند. به طورمتوسط چنین سیستم هایی 2.4 درصد از مشکلات را ایجاد می کنند؛ اگرچه این تعداد به طوردرخورتوجهی برای خودروهای لوکس افزایش می یابد و برای آن ها به چهار مشکل در هر 100 خودرو می رسد.

Lane departure warning systemمقاله های مرتبط:

 • 13 خودروی قابل اعتماد بازار آمریکا
 • قابل اعتمادترین خودروهای بازار امریکا در سال 2016جاش هالیبرتون، رئیس عملیات اروپا در جی دی پاور، در این باره می گوید:مشکلات خودروسازان با فناوری های داخل خودرو می تواند باعث بی اعتمادی رانندگان به سیستم های پیشرفته رانندگی خودران شود که ظاهرا به زودی وارد جاده ها خواهند شد. وقتی به امتیازهای فناوری های نسبتا جدید ایمنی نگاه می کنیم، مشخص است تولیدکنندگان هنوزهم تلاش می کنند این سیستم ها را بهبود ببخشند؛ به ویژه برندهای معتبر که از این فناوری ها به عنوان مزیت های اصلی در فروش محصولات خود بهره می برند. اگر خودروسازان می خواهند مشتریان در آینده به خودرو خودران و فناوری های وابسته به آن اعتماد کنند، باید اعتماد مشتریان را به فناوری های جدید جلب کنند و قابلیت اطمینان آن ها را افزایش دهند. به عنوان مثال، اگر خودروسازان هنوز با سیستم های ناوبری مشکل داشته باشند و نتوانند مشکلات آن ها را حل کنند، چه کسی حاضر خواهد شد خودروهای خودران بخرد؟ چنین مشکلاتی به احتمال زیاد مشتریان را از سیستم های هوشمند و خودکار دلزده می کند.

  خودرو خودرانافزون براین، جی دی پاور فهرست بهترین خودروسازان در این نظرسنجی را منتشر کرد؛ فهرستی که نتایج شگفت انگیز یا حتی ناامیدکننده ای برای برندهای سازنده ی خودروهای لوکس ثبت کرده است. از 10 برند برتر که کمترین مشکل را در 100 خودرو داشتند، تنها نام یک خودروساز لوکس به چشم می خورد.

  volvo xc40پژو با ثبت 77 امتیاز در رده اول فهرست قرار گرفت. پس از پژو، اشکودا، از برندهای فولکس واگن و هیوندای به ترتیب با 88 و 90 امتیاز در جایگاه دوم و سوم ایستادند. شایان ذکر است ولوو، تنها خودروساز لوکسی بود که با 106 امتیاز در میان 10 خودروساز برتر اروپا قرار داشت.


 • محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
  اخبار مرتبط
   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.