مخبر - 1398/02/25 - المپیک 2020 توکیو با سیستم داوری مبتنی بر هوش مصنوعی فوجیتسو برگزار می شود

المپیک 2020 توکیو با سیستم داوری مبتنی بر هوش مصنوعی فوجیتسو برگزار می شود
به منظور کاهش خطاهای داوری، المپیک تابستانی 2020 توکیو با سیستم داوری مبتنی بر هوش مصنوعی فوجیتسو برگزار می شود.
المپیک 2020 توکیو با سیستم داوری مبتنی بر هوش مصنوعی فوجیتسو برگزار می شود

المپیک تابستانی 2020 مرداد1399 به میزبانی توکیو برگزار خواهد شد. با آنکه هنوز فاصله ی زیادی تا زمان برگزاری این مسابقات باقی مانده، اخبار مختلفی درباره استفاده از فناوری های جدید در این مسابقات منتشر می شود. براساس آخرین اخبار، فوجیتسو قصد دارد از محبوب ترین فناوری های روز در این مسابقات استفاده کند. به عبارت دیگر، در برگزاری مسابقات المپیک 2020 توکیو از سیستم داوری مبتنی بر هوش مصنوعی فوجیتسو بهره گرفته می شود.

هوش مصنوعی فوجیتسومقاله های مرتبط:

 • فوجیتسو، غول فناوری ژاپن، با همکاری فدراسیون بین المللی ژیمناستیک (FIG) قصد دارد سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی را برای داوری و قضاوت المپیک معرفی کند. آخرین گزارش ها نشان می دهد آزمایش هایی برای آماده سازی این سیستم داوری در حال انجام است و امید می رود در المپیک 2020 توکیو، استفاده از سیستم داوری جدید فوجیتسو را شاهد باشیم.فوجیتسو امیدوار است فناوری سیستم داوری مبتنی بر هوش مصنوعی بتواند برخی خطاهای احتمالی مربوط به داوری مسابقات را به حداقل برساند. برخی خطاهای داوری در مسابقات المپیک، به ناکامی شرکت کنندگان در مسابقات یا کسب مدال منجر شده است. حال انتظار می رود استفاده از این سیستم بتواند پایانی بر این خطاها باشد.فوجیتسو در رویداد Fujitsu Forum قصد دارد فناوری جدید داوری مبتنی بر هوش مصنوعی را معرفی کند. این رویداد 16 و 17مه (مصادف با 26 و 27اردیبهشت ) در توکیو برگزار می شود. این سیستم داوری فوجیتسو از حسگرهای اسکنر لیزری سه بعدی برای ضبط بی درنگ حرکات ورزش کاران المپیک استفاده می کند و در هر ثانیه می تواند دومیلیون عکس از حرکات ورزش کاران در زاویه های مختلف مانند زاویه ی خم شدن دست و پا، زوایای مختلف در ارتفاع های مختلف و نیز حرکت های خاص آنان بگیرد.

  هوش مصنوعی فوجیتسواین تصاویر به داوران مسابقات کمک می کنند بتوانند حرکات ورزش کاران را به خوبی بررسی و رصد کنند و به درستی درباره ی حرکاتشان قضاوت کنند. براساس اعلام فوجیتسو، معمولا در رقابت های FIG برای 200 ورزش کار شرکت کننده در مسابقات درحدود 100 داور حضور دارند. با سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی به شکل مؤثری تعداد داوران مسابقه می تواند کمتر شود. همچنین با سیستم داوری جدید، میزان اشتباهات احتمالی ناشی از خطای انسانی به حداقل خواهد رسید. انتظار می رود فناوری جدید برای مسابقات جهانی ژیمناستیک به کار گرفته می شود که از 4 تا 13اکتبر ( 12 تا 21مهر) در اشتوتگارت آلمان برگزار می شود. در این مسابقات، آزمایش های لازم روی سیستم داوری جدید بررسی خواهد شد تا درنهایت، در مسابقات المپیک 2020 توکیو استفاده شود. فوجیتسو ادعا می کند سیستم جدید می تواند هم در داوری مسابقات کاربرد خوب و مؤثری داشته باشد و هم می تواند در تمرینات آموزشی ورزش کاران به کار برده شود. ورزش کاران می توانند ضعف های خود را در حرکات ورزشی مشاهده و برای رفع آن تلاش کنند.سایر تماشاچیان تلویزیونی و حضوری مسابقات نیز می توانند ازطریق اپلیکیشن مسابقات، تمامی این موارد را در زمان واقعی مشاهده کنند. درنتیجه، تماشاچیان نیز از دلیل تصمیم گیری و قضاوت داوران مسابقات به صورت آنلاین باخبر می شوند. فوجیتسو قصد دارد علاوه بر استفاده از سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی برای مسابقات ژیمناستیک، از این سیستم در سایر ورزش ها ازجمله مسابقات ترامپولین و اسکیت بوردینک نیز استفاده کند.


 • محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
  اخبار مرتبط
   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.