مخبر - 1398/02/24 - عملکرد ضعیف ون مسافرتی در آزمون های ایمنی تصادف

عملکرد ضعیف ون مسافرتی در آزمون های ایمنی تصادف
سازمان سوئدی ترافیک ورکت به تازگی تست تصادفی را برای ون های مسافتری و کمپرها تدارک دیده که نتایج نگران کننده ای دربر داشته است.
عملکرد ضعیف ون مسافرتی در آزمون های ایمنی تصادف

شاید ایمنی ون های مسافرتی ملقب به RV، چندان به اندازه ی خودروهای سواری پراهمیت نباشد؛ اما اخیرا سازمان حمل ونقل ترافیک ورکت (Trafikverket) سوئد، برای آزمایش ایمنی خودروهای RV تست تصادفی ترتیب داده است. پس از گزارش چند تصادف مرگ بار ون های مسافرتی در سوئد، این سازمان به فکر بررسی ایمنی ون های مسافرتی افتاده است. باوجود این، محبوبیت ون های مسافرتی رشد چشمگیری داشته و از سال 2014 تاکنون، به میزان 50 درصد افزایش یافته است.

تست تصادف ون های مسافرتیمقاله های مرتبط:

 • شرکت های بیمه آمریکا به دنبال کاهش استفاده از تلفن همراه پشت فرمان خودرو
 • بارش خفیف باران احتمال تصادف مرگ بار را افزایش می دهداز آنجایی که سازمان های ایمنی چندان به ایمنی خودروهای مسافرتی اهمیت نمی دهند، این موضوع سازمان ترافیک ورکت را بر آن داشته است تا تست تصادف جامعی تدارک ببیند. این سازمان، دو نوع ون بزرگ برای تست تصادف انتخاب کرده است. اولین نوع، خودروهای مسافرتی نیمه یکپارچه هستند که اتاق آن ها توسط یک خودروساز و قسمت پشتی آن ها توسط سازنده خودروهای مسافرتی تأمین می شود. مدل تمام یکپارچه هم به صورت کامل توسط سازندگان تولید می شود. هیچ کدام از دو مدل آزمایش شده نتوانستند انتظارات را برآورده کنند. طبق پیش بینی ترافیک ورکت، راننده ی ون نیمه یکپارچه از تصادف جان سالم به در نخواهد برد.

  تست تصادف ون های مسافرتیدر مدل یکپارچه، بدنه کاملا از شاسی خودرو جدا می شود و به دلیل استفاده از چوب در فضای داخلی، ساختار ایمنی لازم برای حمایت از سرنشینان وجود ندارد. آزمایش تصادف این ون ها در سرعت 64 کیلومتربرساعت انجام گرفته است. به دلیل وزن بالای ون ها، ترافیک ورکت پیش بینی کرده که ضربه ی ناشی از تصادف، مشابه آزمایش خودروهای سواری با سرعت 90 کیلومتربرساعت است. این سازمان در تلاش است تا سازندگان خودروهای مسافرتی را مجبور به استفاده از سیستم های ایمنی کند. علاوه براین، ترافیک ورکت درحال رایزنی با سازمان یورو NCAP است تا تست تصادف این ون ها را با جدیت بیشتری دنبال کند. ترافیک ورکت به مالکان ون های مسافرتی توصیه کرده که از به کاربردن تجهیزات زیاد اجتناب کنند تا در هنگام تصادف، قطعات کمتری در داخل کابین خودرو به حرکت در آیند.


 • محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
  اخبار مرتبط
   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.