مخبر - 1398/02/24 - برنامه جدید بازگشت به ماه ناسا هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد

برنامه جدید بازگشت به ماه ناسا هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد
نمایندگان کنگره آمریکا از دیرکرد ناسا در تحویل طرح پیشنهادی خود برای اجرای مأموریت فرود در ماه در سال 2024 ناراضی هستند.
برنامه جدید بازگشت به ماه ناسا هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد

در تاریخ انتشار این مقاله، اعضای کنگره آمریکا، ناسا را به خاطر موفق نبودن این آژانس در ارائه ی طرحی برای بازگشت انسان به ماه در عرض پنج سال بازخواست کرده اند. این طرح قرار بود تا اواسط آوریل آماده باشد، اما مقامات رسمی ناسا اعلام کردند که احتمالاً به چند هفته دیگر برای نهایی کردن جزئیات این طرح نیاز دارند.در تاریخ 26 مارس (7 فروردین)، مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا، در سخنرانی خود در نشست شورای ملی فضا، ناسا را به چالش کشید تا انسان را تا سال 2024 به سطح ماه بازگرداند. این موضوع باعث تغییری درخورتوجه در مهلت زمانی ناسا برای اجرای این مأموریت شد؛ زیرا پیش ازاین قرار بود اولین فرود انسان در سطح ماه در سال 2028 انجام شود. اما به گفته ی پنس، ناسا برنامه ای برای سرعت بخشیدن به این طرح داشت و جیم برایدنستاین، مدیر ناسا پنج دقیقه پیش از سخنرانی، جزئیات آن را فاش کرده بود.باوجوداین، معاون رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود بسیار کلی صحبت کرد و جزئیات برنامه ی جدید بازگشت به ماه از آن زمان تاکنون ناشناخته باقی مانده است. در تاریخ 2 آوریل (13 فروردین)، برایدنستاین به کمیته علمی مجلس نمایندگان گفت که ناسا اصلاحیه ای برای درخواست بودجه رئیس جمهور تهیه می کند که برآورد هزینه ها و جزئیات مربوط به چالش های دولت را در برمی گیرد. او در پاسخ به این پرسش که آیا ناسا می تواند این اصلاحیه را تا تاریخ 15 آوریل آماده کند یا خیر، گفت ناسا تا این تاریخ قطعاً به آنچه که می خواهد برسد، نزدیک خواهد بود.درحال حاضر، نزدیک به یک ماه از تاریخ 15 آوریل گذشته است و اعضای کمیته علمی مجلس، ناامیدی خود را نسبت به این واقعیت که اصلاحیه ی بودجه هنوز آماده نیست، ابراز کرده اند. کندرا هورن، نماینده کنگره طی جلسه استماع کمیته درباره ی طرح های اکتشاف عمیق فضایی ناسا گفت:با فقدان شواهد و مدارک لازم برنامه ریزی، هنوز هیچ راهی برای اجرای برنامه اکتشاف فضایی انسانی کشور ما وجود ندارد.درخواست رسمی برای اجرای مأموریت بازگشت انسان به ماه در سال 2024، ناسا را با موقعیت دشواری روبه رو ساخته و این سازمان را به توسعه ی طرحی برای سرعت بخشیدن به روند تدوین اصلاح بودجه ای مجبور کرده که هنوز به کنگره تحویل داده نشده است. هورن خواستار این شد که بداند چرا این اصلاحیه هنوز برای ارائه در این استماع آماده نیست. ویلیام گرسمن مایر، مدیر اجرایی بخش اکتشافات انسانی ناسا و متخصص حاضر در این جلسه استماع، این گونه به سؤال پاسخ داد:ما می دانیم که این موضوع چالشی کاملاً جدی است و باید آن را کاملاً بررسی و حل کنیم و برای حل آن، به یک برنامه ی منسجم نیاز داریم. ما باید از این موضوع مطمئن شویم که همه چیز به صورت یکپارچه و منطقی درکنارهم قرار گرفته است.مقاله های مرتبط:
 • پایگاه دائمی در ماه چگونه ساخته می شود
 • ناسا هیچ شانسی برای ارسال انسان به مریخ تا سال 2033 نداردگرسن مایر اشاره کرد که اصلاحیه ی بودجه باید تاییدیه ی کاخ سفید را نیز به دست آورد که این خود، روند کار را کندتر می کند. بااین حال، او ادعا کرد که این اصلاحیه همراه با جزئیات به زودی آماده خواهد شد. او در این باره گفت:ما احتمالاً چند هفته از برنامه عقب باشیم و یک یا دو هفته از روزی که بتوانیم یک طرح را به شما ارائه دهیم، دور هستیم.

  چرا بسیاری به ساختگی بودن فرود روی ماه و دیگر نظریه های توطئه باور دارند؟برایدنستاین در طول جلسه استماع در سنا گفت که طبق برخی از گزارش ها، هزینه های اضافه شده به برنامه فضایی ماه بیش از 8 میلیارد دلار در سال نخواهد بود. اما هنگامی که مو بروکس، نماینده مجلس، پرسید کنگره باید انتظار چه میزان هزینه را در این اصلاحیه داشته باشد، نمایندگان ناسا حاضر در این جلسه پاسخ واضحی به این سؤال ندادند. مارک سرانجلو، دستیار ویژه در ناسا که وظیفه دارد این آژانس را به ماه برساند، در این جلسه این گونه پاسخ داد: «این موضوع در حال بررسی است.»تاکنون، مقامات ناسا، تنها دیدی کلی از چگونگی کارکرد برنامه تسریع شده ی بازگشت به ماه دراختیار مجلس قرار داده اند. به نظر می رسد این طرح شامل بیشتر تجهیزات و سخت افزارهایی که ناسا برای مأموریت سال 2028 درنظر گرفته بود، با زمان بندی سریع تر می شود. ناسا امیدوار است ایستگاهی در نزدیکی ماه به نام گیت وی (Gateway) ایجاد کند که به عنوان بستری برای سفر فضانوردان به ماه یا از سطح ماه استفاده شود. این آژانس همچنین به دنبال توسعه ی راکتی غول پیکر به نام اسپیس لانچ سیستم (Space Launch System) و یک کپسول مسافربری به نام اوریون (Orion) است که فضانوردان را تا گیت وی حمل می کند. همچنین، ناسا به سطح نشین قمری انسانی جدیدی نیاز دارد که قادر به بردن انسان از گیت وی به سطح ماه باشد.آنچه که برای انجام مأموریت بازگشت به ماه اهمیت دارد، سرعت استبرایدنستاین اشاره کرد که تمام این موارد برای بازگشت سریع تر به ماه موردنیاز است، اما ناسا تاکید می کند که کارها به سرعت انجام می شوند. برایدنستاین در طول سخنرانی در سمپوزیوم فضایی در ماه آوریل گفت:مرحله اول سرعت است. ما می خواهیم هرچه سریع تر به ماه برویم.جزئیات چگونگی برنامه های ناسا برای برآورده کردن نیاز به سرعت باید در اصلاحیه بودجه جدید باشد. در حالی که ناسا به دنبال بررسی گام های بعدی خود است، برخی از پیشرفت های مهم در این زمینه، جایگاه ویژه ای در این سازمان دارد. وقتی هورن پرسید آیا ناسا لباس های فضانوردی مناسب برای سفر به ماه در اختیار دارد، مایر گفت به محض آنکه مشخص شود فضانوردان در مأموریت اول خود به سطح ماه چه کارهایی باید انجام بدهند، ناسا لباس های فضانوردی جدیدی را تولید خواهد کرد. او در ادامه اضافه کرد: «سپس براساس این مشخصات، لباسی را که مناسب انجام مأموریت است، طراحی و تولید می کنیم.»حتی زمانی که طرح ناسا نهایی شود، هنوز عدم قطعیت در حرکت رو به جلو وجود دارد. هر بودجه ای که توسط ناسا و کاخ سفید برای مأموریت سفر به ماه در سال 2024 تعیین شود، باید توسط کنگره تأیید شود. نمایندگان در حال حاضر به وضوح از این موضوع ناامید هستند. هورن در این باره گفت:درحال حاضر، ما یک دستورالعمل از کاخ سفید داریم که خواستار فرود انسان روی سطح ماه طی پنج سال است؛ اما هیچ برنامه ای برای آن نداریم، هیچ جزئیات بودجه ای برای چگونگی انجام آن نداریم و همچنین هیچ نقشه ی راهی برای اکتشافات فضایی انسانی نداریم که نشان دهد چگونه می توان به اهداف مشخص شده ای همانند مریخ رسید. درحقیقت، ما بدون اطمینان کامل از برنامه خود عمل می کنیم.


 • محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
  کلیدواژه های این خبر
  ناسا   رییس جمهور آمریکا   کنگره   کاخ سفید   نماینده کنگره   رئیس جمهور   سیزده بدر   مدیر اجرایی   نمایندگان کنگره   کنگره آمریکا   مایک پنس   مجلس نمایندگان   اکتشاف   هاله   مقاله   ناراضی  
  اخبار مرتبط
  پلوسی: خانواده ی ترامپ برای کاهش درگیری او با دموکرات ها وساطت کند!
  انصاف نیوز
  پلوسی: ترامپ درگیر مخفی کاری است
  افکار نیوز
  یک نماینده دموکرات دیگر خواستار استیضاح ترامپ شد
  باشگاه خبرنگاران
  قانونگذاران آمریکا: مقامات دولت لحن خود درباره ایران را نرم کرده اند
  باشگاه خبرنگاران
  فعال سیاسی آمریکایی: ترامپ بدترین رئیس جمهوری آمریکا است
  ایرنا
  اختلاف در آمریکا بر سر ایران واقعیت دارد؟
  اعتدال
  مهمترین خبرهای جهان (7-19)
  صدا و سیما
  جنگ کاخ سفید و کنگره بر سر تحقیقات مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
  باشگاه خبرنگاران
  رئیس کمیته قضایی کنگره: آمریکا در بحران قانون اساسی به سر می برد
  العالم
  آمریکا در بحران قانون اساسی به سر می برد
  ایرنا
  شکایت خانواده ترامپ از دویچه بانک آلمان
  آفتاب
  شکایت خانواده ترامپ از دویچه بانک آلمان
  عصر ایران
  کنگره چگونه میتواندترامپ را"استیضاح"کند؟
  ناطقان نیوز
  کنگره چگونه می تواند ترامپ را «استیضاح» کند
  مشرق نیوز
  ترامپ پایان مشارکت آمریکا در جنگ یمن را وتو کرد
  فیدوس
  احتمال عصبانیت ترامپ از گزارش مولر
  مهر نیوز
  ترامپ، پایان حضور آمریکا در جنگ یمن را وتو کرد
  خبر خودرو
  سخنگوی کاخ سفید اظهارات اخیر ایلهان عمر را «بی ادبانه» توصیف کرد
  باشگاه خبرنگاران
  کاخ سفید: ترامپ خواهان خشونت علیه کسی نیست
  پارسینه
  کاخ سفید: ترامپ خواهان خشونت علیه کسی نیست
  باشگاه خبرنگاران
  ادعای خنده دار کاخ سفید در مورد ترامپ
  افکار نیوز
  اختلاف کنگره و دولت آمریکا بر سر سلاح های هسته ای آینده
  صدا و سیما
  راهبرد ترامپ به «اول اسرائیل و بعدا آمریکا» تبدیل شده است
  عصر امروز
  روزنامه ترکیه ای: راهبرد ترامپ به "اول اسرائیل و بعدا آمریکا" تبدیل شده است
  قدس آنلاین
  ارائه طرح اصلاح قانون صلاحیت دفاع ملی آمریکا
  خبرگزاری ایلنا
  پیام مکرون به کنگره آمریکا حفظ برجام بود
  راه روز
  برخی نمایندگان کنگره آمریکا: حمله به سوریه غیرقانونی است
  ایران اکونومیست
  انتقاد تند اعضای کنگره از حمله آمریکا به سوریه / برنی سندرز: این کار غیرقانونی بود؛ کنگره باید مجوز این کار را بدهد / تیم کین: نباید چک سفید امضا به ترامپ بدهیم / توماس میسی: قانون اساسی برای حمله به کشور دیگر، اختیاری به رییس جمهور نداده است
  نامه نیوز
  واکنش کنگره آمریکا به حمله نظامی به سوریه
  برترین ها
  کناره گیری رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از قدرت
  جام نیوز
  نيروهاي نظامي را تا زمان تکميل ديوار در مرز مکزيک مستقر مي کنيم
  فانوس نیوز
  نيروهاي نظامي را تا زمان تکميل ديوار در مرز مکزيک مستقر مي کنيم
  مهر نیوز
  نظرسنجي هاي هشدار دهنده براي ترامپ
  نسیم
  نظرسنجي هاي هشدار دهنده براي ترامپ
  رکنا نیوز
  کنگره آمريکا: ترامپ از توافق هسته اي با ايران خارج خواهد شد / گزينه هاي قانونگذاري مورد نياز براي جلوگيري از اقدام ترامپ را در اختيار نداريم
  نامه نیوز
  قادر به حفظ برجام نيستيم
  رکنا نیوز
  کنگره آمريکا: قادر به حفظ برجام نيستيم
  اقتصاد آنلاین
  تمام مواضع ضد برجامي رئيس جمهور آمريکا/از تهديد به خروج از توافق تا تأييد پايبندي در گزارش سه ماهه
  میزان
  جديدترين موضع گيري هاي بازيگران برجام
  صراط
  اخبار مرتبط
  bltانصاف نیوز : پلوسی: خانواده ی ترامپ برای کاهش درگیری او با دموکرات ها وساطت کند!
  bltافکار نیوز : پلوسی: ترامپ درگیر مخفی کاری است
  bltباشگاه خبرنگاران : یک نماینده دموکرات دیگر خواستار استیضاح ترامپ شد
  bltباشگاه خبرنگاران : قانونگذاران آمریکا: مقامات دولت لحن خود درباره ایران را نرم کرده اند
  bltایرنا : فعال سیاسی آمریکایی: ترامپ بدترین رئیس جمهوری آمریکا است
  bltاعتدال : اختلاف در آمریکا بر سر ایران واقعیت دارد؟
  bltصدا و سیما : مهمترین خبرهای جهان (7-19)
  bltباشگاه خبرنگاران : جنگ کاخ سفید و کنگره بر سر تحقیقات مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
  bltالعالم : رئیس کمیته قضایی کنگره: آمریکا در بحران قانون اساسی به سر می برد
  bltایرنا : آمریکا در بحران قانون اساسی به سر می برد
  bltآفتاب : شکایت خانواده ترامپ از دویچه بانک آلمان
  bltعصر ایران : شکایت خانواده ترامپ از دویچه بانک آلمان
  bltناطقان نیوز : کنگره چگونه میتواندترامپ را"استیضاح"کند؟
  bltمشرق نیوز : کنگره چگونه می تواند ترامپ را «استیضاح» کند
  bltفیدوس : ترامپ پایان مشارکت آمریکا در جنگ یمن را وتو کرد
  bltمهر نیوز : احتمال عصبانیت ترامپ از گزارش مولر
  bltخبر خودرو : ترامپ، پایان حضور آمریکا در جنگ یمن را وتو کرد
  bltباشگاه خبرنگاران : سخنگوی کاخ سفید اظهارات اخیر ایلهان عمر را «بی ادبانه» توصیف کرد
  bltپارسینه : کاخ سفید: ترامپ خواهان خشونت علیه کسی نیست
  bltباشگاه خبرنگاران : کاخ سفید: ترامپ خواهان خشونت علیه کسی نیست
  bltافکار نیوز : ادعای خنده دار کاخ سفید در مورد ترامپ
  bltصدا و سیما : اختلاف کنگره و دولت آمریکا بر سر سلاح های هسته ای آینده
  bltعصر امروز : راهبرد ترامپ به «اول اسرائیل و بعدا آمریکا» تبدیل شده است
  bltقدس آنلاین : روزنامه ترکیه ای: راهبرد ترامپ به "اول اسرائیل و بعدا آمریکا" تبدیل شده است
  bltخبرگزاری ایلنا : ارائه طرح اصلاح قانون صلاحیت دفاع ملی آمریکا
  bltراه روز : پیام مکرون به کنگره آمریکا حفظ برجام بود
  bltایران اکونومیست : برخی نمایندگان کنگره آمریکا: حمله به سوریه غیرقانونی است
  bltنامه نیوز : انتقاد تند اعضای کنگره از حمله آمریکا به سوریه / برنی سندرز: این کار غیرقانونی بود؛ کنگره باید مجوز این کار را بدهد / تیم کین: نباید چک سفید امضا به ترامپ بدهیم / توماس میسی: قانون اساسی برای حمله به کشور دیگر، اختیاری به رییس جمهور نداده است
  bltبرترین ها : واکنش کنگره آمریکا به حمله نظامی به سوریه
  bltجام نیوز : کناره گیری رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از قدرت
  bltفانوس نیوز : نيروهاي نظامي را تا زمان تکميل ديوار در مرز مکزيک مستقر مي کنيم
  bltمهر نیوز : نيروهاي نظامي را تا زمان تکميل ديوار در مرز مکزيک مستقر مي کنيم
  bltنسیم : نظرسنجي هاي هشدار دهنده براي ترامپ
  bltرکنا نیوز : نظرسنجي هاي هشدار دهنده براي ترامپ
  bltنامه نیوز : کنگره آمريکا: ترامپ از توافق هسته اي با ايران خارج خواهد شد / گزينه هاي قانونگذاري مورد نياز براي جلوگيري از اقدام ترامپ را در اختيار نداريم
  bltرکنا نیوز : قادر به حفظ برجام نيستيم
  bltاقتصاد آنلاین : کنگره آمريکا: قادر به حفظ برجام نيستيم
  bltمیزان : تمام مواضع ضد برجامي رئيس جمهور آمريکا/از تهديد به خروج از توافق تا تأييد پايبندي در گزارش سه ماهه
  bltصراط : جديدترين موضع گيري هاي بازيگران برجام
  پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.