مخبر - 1398/02/24 - قانون نصب سیستم ازکارانداختن پدال گاز در آمریکا لغو می شود

قانون نصب سیستم ازکارانداختن پدال گاز در آمریکا لغو می شود
سازمان NHTSA آمریکا به تازگی اعلام کرده است که دیگر التزامی برای نصب سیستم ازکارانداختن پدال گاز وجود ندارد.
قانون نصب سیستم ازکارانداختن پدال گاز در آمریکا لغو می شود

دولت آمریکا به تازگی اعلام کرده است که قانون استفاده از سیستم از کار انداختن گاز که اولین بار در سال 2012 تصویب شد را لغو خواهد کرد. این قانون گذاری پس از رخ داد چند حادثه ی شتاب گیری ناگهانی در خودروهای تویوتا، توسط سازمان NHTSA آمریکا درخواست شده بود. در این سیستم (brake-throttle override system) تمامی خودروها موظف به نصب پدال های ترمزی می شوند که بتوانند در شرایط اضطراری، پدال گاز را از کار بیندازند.

سیستم از کار انداختن پدال گازاین قانون برای اطمینان حاصل کردن از توقف پدال گاز در هنگام گیرکردن کف پایی های یا ته کفش به پدال، وضع شده بود. در سال 2012، سازمان NHTSA اعلام کرد که برخی از خودروسازان هنوز در خودروهایشان از سیستم ازکارانداختن پدال گاز استفاده نکرده اند. روز دوشنبه، سازمان NHTSA اعلام کرد تمامی خودروسازان به صورت داوطلبانه سیستم ازکارانداختن پدال گاز را در خودروهای جدیدشان نصب کرده اند و این سازمان از هیچ خودروسازی انتظار ندارد که این سیستم را حذف کنند. گلوریا برگ کوئست، سخنگوی اتحادیه خودروسازان که شامل شرکت های جنرال موتورز، تویوتا، فولکس واگن و سایرین می شود، اعلام کرد که استفاده از این سیستم دیگر ضرورتی ندارد.

سیستم از کار انداختن پدال گازبه گفته وی:درحالی که استفاده ی گسترده از فناوری را شاهد هستیم، دیگر نیازی به قانون لزوم نصب این سیستم نیست.سیستم از کار انداختن پدال گاز با استفاده از نرم افزار خودرو در هنگامی عمل می کند که هر دو پدال گاز و ترمز هم زمان فشرده شوند. سازمان NHTSA پیشنهاد گسترش این سیستم را داده بود که به موجب آن، هنگامی که راننده پای خود را از روی پدال گاز بر می دارد، پیشرانه ی خودرو به حالت درجا می رسد و به حالت ایمن وارد می شود.

سیستم از کار انداختن پدال گازمقاله های مرتبط:

 • کم استهلاک ترین خودروهای شاسی بلند و کراس اور در سال 2019
 • شرکت های بیمه آمریکا به دنبال کاهش استفاده از تلفن همراه پشت فرمان خودرواین سیستم نیازمند کنترل الکترونیکی پدال گاز بود. سازمان NHTSA اعلام کرد که فهم گسترده ای از طراحی ایمن سیستم کنترل الکترونیکی خودرو لازم است تا بتوان تصمیمی منطقی در رابطه با سیستم بازگشت دور موتور به حالت درجا اتخاذ شود. به گفته ی سازمان، چالش های متعددی پیش روی آزمایش های هدفمند برای عملکرد صحیح سیستم از کار انداختن پدال گاز وجود داشته است.

  سیستم از کار انداختن پدال گازسازمان NHTSA در سال 2012 گزارش مرگ چهار نفر در حادثه ی ناشی از گیرکردن کف پایی زیر پدال گاز خودروی لکسوس ES350 یک افسر پلیس کالیفرنیا را ارائه کرد. شرکت تویوتا به علت شتاب گیری ناگهانی خودروهایش مجبور به فراخوانی بیش از 10 میلیون دستگاه خودرو بین سال های 2009 و 2010 شد.

  سیستم از کار انداختن پدال گازگزارش های منتشرشده توسط کارشناسان دولتی نشان داد که شتاب گیری ناگهانی ارتباطی با مشکل برقی در خودروها نداشته و گیرکردن کف پایی ها زیر پدال گاز عامل اصلی حادثه ها بوده است. شرکت تویوتا در سال 2014، پس از اعتراف به پنهان کردن ابعاد مشکل و سخنان فریبنده در رابطه با شتاب گیری ناگهانی، به پرداخت 1.2 میلیارد دلار جریمه به وزارت دادگستری آمریکا محکوم شد.


 • محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
  اخبار مرتبط
   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.