مخبر - 1398/02/24 - سرمایه گذاری 90 میلیون دلاری هیوندای و کیا در ریمک برای ساخت خودروی الکتریکی

سرمایه گذاری 90 میلیون دلاری هیوندای و کیا در ریمک برای ساخت خودروی الکتریکی
دو شرکت هیوندای و کیا درمجموع مبلغ 90 میلیون دلار در شرکت ریمک سرمایه گذاری کرده اند. به موجب قرارداد همکاری جدید با ریمک، دو خودروی قدرتمند الکتریکی کره ای تا سال 2020 معرفی می شود.
سرمایه گذاری 90 میلیون دلاری هیوندای و کیا در ریمک برای ساخت خودروی الکتریکی

پس از همکاری با شرکت پینین فارینا برای ساخت مدل باتیستا و استون مارتین در ساخت مدل والکری، اکنون برند ریمک (Rimac) همکاری جدیدی با شرکت های هیوندای و کیا آغاز کرده است. شرکت ریمک در سال 2009 تأسیس شد و از آن زمان تاکنون، دو ابرخودروی الکتریکی با نام های Concept_One و Concept_Two معرفی کرده است.حال شرکت ریمک قصد دارد دانش و تجربیات خود در ساخت ابرخودروهای الکتریکی را دراختیار خودروسازان کره ای قرار دهد. شرکت های هیوندای با مبلغ 72 میلیون دلار و کیا با مبلغ 18 میلیون دلار، سرمایه گذاری تازه ای برای همکاری با ریمک انجام داده اند. بنابر قرارداد جدید، شرکت ها برای ساخت دو خودروی قدرتمند الکتریکی تا سال 2020 همکاری خواهند کرد.

همکاری هیوندای و کیا با ریمکدقیقا در همان سال، فرایند ساخت خودروی C_Two ریمک آغاز خواهد شد. هویت خودروهای جدید هیوندای و کیا هنوز مشخص نیست؛ اما به احتمال زیاد، خودروی ساخت هیوندای، یک مدل تمام الکتریکی در سبد خودروهای اسپرت سری N خواهد بود و خودروی دیگر، یک مدل پرفرمنس پیل سوختی خواهد بود. خودروی اسپرت میان رده ی ذکرشده، به مدت چندین سال در حال توسعه بوده است و هیوندای اولین بار در سال 2014 خودروی ولوستر را در این کلاس معرفی کرد.

همکاری هیوندای و کیا با ریمکمقاله های مرتبط:

 • کم استهلاک ترین خودروهای شاسی بلند و کراس اور در سال 2019
 • شارژر فوق سریع پیئش؛ انقلابی در صنعت خودروسال 2015، شرکت هیوندای محصول جدید RM15 را معرفی کرد که 195 کیلوگرم وزن کمتری نسبت به ولوستر داشت و با بهره گیری از پیشرانه ی 2 لیتری توربوشارژ، 300 اسب بخار قدرت تولید می کرد. در سال 2016، هیوندای بار دیگر خودروی اسپرتی با نام RM16 معرفی کرد که نسبت به نمونه ی قبلی، تغییرات ظاهری جدیدی را شامل می شد. تمامی این خودروها از نوع دو سرنشین و موتور وسط بودند که وزن کم و مرکز ثقل پایینی داشتند.

  همکاری هیوندای و کیا با ریمکنام RM این خودرو مخفف Racing Mid-ship بود. در نمونه ی اولیه جدیدی از هیوندای دیده شد که زیر پوشش مخصوص، استتار شده بود. در اواخر سال 2018، هیوندای از برنامه ریزی برای ساخت پرچم دار جدیدی برای سری خودروهای N سخن گفت. طولی نکشید که شایعاتی مبنی بر تولید یک خودروی موتور وسط قدرتمند به گوش رسید. باتوجه به تمامی این اطلاعات، بعید به نظر نمی رسد که شرکت هیوندای برای ساخت پرچم دار الکتریکی جدید، همکاری خود را با شرکت ریمک آغاز کرده باشد.


 • محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
  اخبار مرتبط
   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.