مخبر - 1398/02/24 - تنها نمونه پورشه تایپ 64 موجود در جهان فروخته می شود

تنها نمونه پورشه تایپ 64 موجود در جهان فروخته می شود
تنها نمونه ی پورشه تایپ 64 مدل 1939 موجود در جهان فروخته خواهد شد. این خودرو، خودرو شخصی فری و فردیناند پورشه بوده است.
تنها نمونه پورشه تایپ 64 موجود در جهان فروخته می شود

به زودی، بخش باارزشی از تاریخچه ی شرکت پورشه فروخته خواهد شد. خودرو تایپ 64 مدل 1939 بی شک یکی از ارزشمند ترین خودروهای تاریخ شرکت پورشه به شمار می رود که اکنون تنها نمونه ی آن به حراج گذاشته می شود. شایان ذکر است مهندسان سازنده ی مدل 356 فقط سه دستگاه از خودرو تایپ 64 ساخته بودند.

پورشه تایپ 64 از سه نمونه ی ساخته شده، تنها مدل مذکور از جنگ جهانی دوم جان سالم به در برده و اکنون، یگانه تایپ 64 جهان محسوب می شود. این خودرو کلاسیک مدلی سبک وزن از خودرو KdF-Wagen بود که بعد ها با نام فولکس واگن بیتل ساخته شد. این خودروها به مناسبت گرامی داشت ساخت مدل بیتل و احداث اتوبان در آلمان ساخته شده بودند.

پورشه تایپ 64 در سال 1939، برنامه ریزی شده بود مسابقه ای با پورشه تایپ 64 در مسیر 1,500 کیلومتری بین رم و برلین برگزار شود؛ اما شروع جنگ جهانی دوم مانع این رویداد شد. پورشه تایپ 64 از سیستم تعلیق و پیشرانه ی فولکس واگن بیتل تایپ 1 بهره می برد. این خودرو با پیشرانه ی هواخنک چهار سیلندر و توانایی رسیدن به سرعت 160 کیلومتربرساعت معرفی شد. بدنه ی تایپ 64 به صورت دست ساز از آلومینیوم ساخته شده بود که به خودرو، ظاهری بلندپروازانه می بخشید.

پورشه تایپ 64 این خودرو، خودرو شخصی فردیناند و فری پورشه بود و هنگام جابه جایی شرکت به اتریش، فری نشان شرکت پورشه را در قسمت جلویی خودرو چسباند. این اولین خودرویی بود که پیش از نمونه ی اولیه 356، نشان پورشه روی آن قرار گرفت. هنگام عرضه ی نمونه ی اولیه، راننده اتریشی با نام اوتو مته پشت فرمان خودرو قرار گرفت.

پورشه تایپ 64 او آن قدر به پورشه تایپ 64 علاقه مند شد که اولین نمونه ی ساخته شده آن را خرید و با آن در مسابقات متعددی شرکت کرد. بنابراین، نمونه ی تایپ 64 به اولین خودرو مسابقه ای پورشه تبدیل شد. خودرو مذکور تا هنگام مرگ مته در سال 1995 در مالکیت وی قرار داشت. سپس، دکتر توماس گروبر خودرو را خرید و تایپ 64 را به شهر وین منتقل کرد.

پورشه تایپ 64 مقاله های مرتبط:

 • عجیب ترین لوازم جانبی و تجهیزات رفاهی در خودروهای کلاسیک
 • بی ام و 3.0 CS؛ نمایانگر دوران باشکوه طراحی خودرواز آن زمان تاکنون، پورشه تایپ 64 در همایش های مختلفی ازجمله گودوود حاضر شده است. در اینجا، این سؤال مطرح می شود: «دلیل ارزش فراوان سومین نمونه ی ساخته شده از پورشه تایپ 64 چیست؟» دومین نمونه ی ساخته شده از این خودرو را سربازان آمریکایی در انباری متروکه پیدا کردند و پس از بریدن سقف و سوزاندن پیشرانه، اسقاط شد. البته بعد ها این نمونه با استفاده از قطعات یدکی باقی مانده در کارخانه ی پورشه بازسازی شد؛ اما دراین میان، سومین نمونه ی ساخته شده در حالت اصلی خود و بدون بازسازی باقی مانده است.

  پورشه تایپ 64 علاوه براین، قطعات یدکی اصلی این خودرو همچنان موجود است. اندی پریل، یکی از سرشناس ترین کارشناسان خودروهای پورشه، نمونه ی تایپ 64 را بررسی کرده است. او درباره ی این خودرو می گوید:تاکنون، پورشه های ارزشمند متعددی را در دوران کاری ام مشاهده کرده ام؛ اما این خودرو چیز دیگری است. ازنظر تاریخی، این ارزشمند ترین خودرو پورشه محسوب می شود و باورکردنی نیست که اولین خودرو ساخت پورشه، این قدر سالم و قبراق است.

  پورشه تایپ 64 مارکوس گوریگ، از حراجی RM می گوید: بدون تایپ 64، دیگر پورشه 356 و 550 و 911 وجود نداشت. این داستان به ریشه ی پورشه بازمی گردد؛ خودرویی که مدل های افسانه ای شرکت پورشه را بنیان گذاری کرد. این فرصتی تکرارنشدنی برای خریداران است تا بتوانند روی صندلی خودروی شخصی فری و فردیناند پورشه بنشینند.


 • محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
  اخبار مرتبط
   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.