مخبر - 1398/02/23 - نامه تشکر منگ وانژو از کارمندان هواوی

نامه تشکر منگ وانژو از کارمندان هواوی
منگ وانژو، مدیر ارشد مالی هواوی که چند وقت پیش در کانادا دستگیر شده بود، اکنون در نامه ای به کارمندان شرکتش، از آن ها تقدیر کرده است.
نامه تشکر منگ وانژو از کارمندان هواوی

در شرایطی که سابرینا منگ وانژو، مدیر ارشد مالی هواوی، با استردادش از کانادا به ایالات متحده آمریکا مقاومت می کند، نامه ای به کارمندان این شرکت نوشته است تا از حمایت ها و سوگندشان برای مبارزه با اتهامات وارده علیه او، تشکر کند؛ اتهاماتی که ادعا می کنند منگ وانژو و شرکتش، دست به سرقت مالکیت فکری و نقض تحریم های تجاری زده اند.منگ وانژو در این نامه نوشته است:به عقیده ی من، هروقت که قدمی رو به جلو بر می دارم، 188 هزار کارمند هواوی نیز همراه من این قدم را برمی دارند. پس فارغ از سختی ها و فشارهایی که با آن ها مواجه هستم، همیشه از اعماق قلبم مصمم باقی می مانم. به باور من، این همان نیرویی است که دستان ما را به هم پیوند می زند و اراده ی هواوی را همچون دژی مستحکم تقویت می کند.وانژو این نامه را در انجمن داخلی کارمندان هواوی به نام Xinsheng Community منتشر کرد. این شرکت سپس ترجمه ی انگلیسی نامه را امروز ارائه داد.مقاله های مرتبط:
 • بنیان گذار هواوی: دستگیری منگ وانژو با انگیزه سیاسی صورت گرفته است
 • پنج نکته درباره بازداشت مدیر مالی هواویمدیر ارشد مالی غول فناوری چینی، ماه دسامبر بازداشت شد و پس از ارائه 10 میلیون دلار وثیقه، اکنون در خانه خود در ونکوور کانادا به سر می برد. او به عنوان بخشی از شرایط آزادی اش، به صورت شبانه روزی تحت نظارت قرار دارد و باید یک دستگاه نظارت الکترونیکی را بپوشد.منگ وانژو به درخواست آمریکا توسط مقامات کانادایی دستگیر شد. آمریکا دراین جریان، با راه اندازی یک کمپین بین المللی، ادعا کرد که محصولات هواوی دارای خطرات امنیتی هستند و این شرکت به طور غیرقانونی از مالکیت فکری بهره می برد.

  آزادی منگ وانژو به قید وثیقهطی پنج ماه اخیر، وانژو به نماد واضحی از افزایش تنش ها میان آمریکا و چین تبدیل شده است. هفته گذشته، ترامپ تعرفه های جدیدی بر کشور چین اعمال کرد تا چشم بادامی ها را به مذاکره مجدد روی توافق تجاری بزرگ وادار کند. همچنین مبارزه برای تصاحب فناوری های کلیدی قرن، به یکی از مسائل محوری این مناقشه تبدیل شده است.هواوی، به رهبری در زمینه هوش مصنوعی و فناوری های ارتباطی بی سیم 5G تبدیل شده است و مقامات آمریکایی متحدان خود را برای اجتناب از خرید محصولات این شرکت، تحت فشار قرار داده اند؛ اما تاحد بسیار کمی در این زمینه موفق بوده اند.ماه ژانویه، وزارت دادگستری ایالات متحده، هواوی و منگ وانژو را به نقش داشتن در نقض تحریم های آمریکا علیه ایران به واسطه ی انجام معامله با تهران و همچنین سرقت فناوری رباتیک از شرکت مخابراتی T-MOBILE محکوم کرد.هواوی نیز تا کنون، به شکل روابط عمومی و همچنین شکایت از دولت آمریکا، در مقابل این اتهامات مقاومت کرده است. منگ وانژو هفته گذشته در دادگاهی در کانادا، درخواست لغو این پرونده را داده بود. هواوی تاکید دارد که تشکیل این پرونده علیه منگ وانژو، کاملا با انگیزه ی سیاسی صورت گرفته است.

  منگ وانژو / Meng Wanzhouدر شرایطی که نشانه ای از حل وفصل زودهنگام این پرونده وجود نداشت، منگ وانژو تصمیم گرفت نامه ای تشکرآمیز برای کارمندان هواوی بنویسد.متن کامل ترجمه این نامه را مطالعه کنید:با اینکه در ونکوور به فضای کوچکی محدود شده بودم، اما درونم هیچ گاه تا این اندازه روشنایی و وسعت را احساس نکرده بود.من قبلا فرصت ارتباط نزدیک با 188 هزار کارمند هواوی را نداشته ام. هر موضوعی جنبه ای مثبت دارد و چنین ارتباط نزدیکی همچون نسیم بهاری گرم است.هر وقت که جلسه دادگاه به اتمام می رسید، کارمندان هواوی را مشاهده می کردم که شب ها بیدار می ماندند تا پرونده مرا دنبال کنند. این حرکت اشک را از گونه های من جاری می ساخت. طی چند ماه گذشته، افراد بسیاری در هواوی، ازجمله کسانی که نمی شناسم، برای امنیت من ابراز نگرانی کرده اند و در انجمن Xinsheng Community برایم پیام گذاشته اند. آن ها دائما بهترین ها را برایم آرزو کرده اند و من با این پیام ها بسیار خوشحال شده ام. هرگاه این پیام ها را می خواندم، احساسی توصیف ناپذیر در اعماق قلبم ایجاد می شد. من حتی کارمندان سابقی را که اکنون به کانادا مهاجرت کرده اند، مشاهده می کردم که صبح زود قبل از شروع دادگاه در آنجا به صف می شدند تا به هر صورتی که می توانند، مرا حمایت کنند.نگرانی های شما مرا دلگرم کرده و حمایت هایتان قلبم را نیرو بخشیده است. باور دارم که هرگاه قدمی رو به جلو بر می دارم، 188 هزار کارمند هواوی در آن مرا همراهی می کنند؛ پس فارغ از سختی ها و فشارهایی که با آن ها مواجه هستم، همیشه از اعماق قلبم مصمم باقی می مانم. به باور من، این همان نیرویی است که دستان ما را به هم می پیوندند و اراده هواوی را همچون دژی مستحکم تقویت می کند.از همه شما متشکرم. از حمایت ها و نگرانی هایتان متشکرم. بیایید با همکاری هم پیشرفت کنیم.


 • محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
  اخبار مرتبط
   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.