مخبر - 1398/02/23 - تعداد دستگاه های فعال ویندوز 10 به 825 میلیون عدد رسید

تعداد دستگاه های فعال ویندوز 10 به 825 میلیون عدد رسید
پس از گذشت نزدیک به چهار سال از عرضه ی ویندوز 10، تعداد دستگاه های فعال مجهز به این سیستم عامل به 825 میلیون عدد رسیده است.
تعداد دستگاه های فعال ویندوز 10 به 825 میلیون عدد رسید

در آوریل سال 2015، اندکی پیش از عرضه ی رسمی ویندوز 10، مایکروسافت اعلام کرده بود که انتظار دارد سیستم عامل جدیدش طی مدت دو تا سه سال روی یک میلیارد دستگاه نصب شود. اگرچه جدیدترین سیستم عامل غول دنیای فناوری در این مدت عملکرد قابل قبولی داشته است و به نظر می رسد ردموندی ها هم از آن راضی باشند؛ اما ویندوز 10 پس از گذشت چهار سال همچنان نتوانسته است به تعداد نصب مورد نظر مایکروسافت دست پیدا کند.مقاله های مرتبط:
 • مایکروسافت تأیید کرد که 1.5 میلیارد نفر از ویندوز استفاده می کنند
 • مایکروسافت بخش موبایل را مقصر اصلی نرسیدن به یک میلیارد دستگاه مبتنی بر ویندوز 10 می داند ازآنجایی که مایکروسافت مدت زمانی است که دیگر آمار تعداد نصب های فعال ویندوز 10 را به صورت رسمی اعلام نمی کند، علاقه مندان مجبورند با جست وجو در اسناد داخلی شرکت و حدس و گمان، تعداد دستگاه های فعال را تخمین بزنند. آخرین باری که مایکروسافت به طور رسمی آماری از سیستم عامل خود گزارش داد، مربوط به سپتامبر سال گذشته ی میلادی و رسیدن ویندوز 10 به مرز 700 میلیون نصب فعال بود. پس از آن، کاربران کنجکاو با بررسی سایت «Microsoft by the Numbers» متوجه شدند که تعداد دستگاه های مجهز به ویندوز 10 از مرز 800 میلیون هم گذشته است.اگرچه در جریان کنفرانس اخیر توسعه دهندگان مایکروسافت موسوم به بیلد (Build) ساتیا نادلا، مدیرعامل شرکت، هیچ اشاره ای به تعداد دستگاه های ویندوزی نکرد، اما به گزارش سایت Thurrott.com در این کنفرانس گزارشی منتشر شده که در لابه لای آن، تعداد دستگاه های فعال مجهز به ویندوز 10 عدد 825 میلیون عنوان شده است.در ادامه ی این گزارش، آمارهای جالبی از اپلیکیشن های موبایلی مایکروسافت نیز آورده شده است. بنابه اعلام مایکروسافت نسخه ی موبایل مرورگر اج تابه امروز بیش از 5/4 میلیون و لانچر اندرویدی مایکروسافت 4 میلیون بار دانلود شده اند. اوضاع برای سوئیفت کی بسیار بهتر است و بنابه اعلام مایکروسافت، درحال حاضر بیش از 159 میلیون کاربر فعال از این صفحه کلید هوشمند استفاده می کنند.

  صفحه کلید SwiftKey

  صفحه کلید SwiftKeyبه نظر می رسد ویندوز برای تیم رهبری مایکروسافت اهمیت سابق را نداردعلاوه بر آمار تعداد نصب های فعال ویندوز و اپلیکیشن های موبایل، در این گزارش، اخباری از برخی تغییرات در بخش رهبری ویندوز نیز به چشم می خورد. براساس این تغییرات، اران مگیدو، به عنوان «معاون بخش ویندوز و محصولات آموزشی مایکروسافت» منصوب شده است و از این پس به صورت مستقیم به جو بلفیوری گزارش می دهد. باتوجه به عنوان سمت مگیدو مشخص می شود که او جایگزینی برای تری میرسون، مدیر پیشین بخش منحل شده ی «ویندوز و دستگاه ها» نیست و ویندوز هم اهمیت گذشته را نزد تیم رهبری مایکروسافت ندارد.بنابه اعلام مایکروسافت، اهداف مگیدو و تیم تحت رهبری او از این قرار است:

  • شفاف سازی استراتژی مایکروسافت در رابطه با ویندوز
  • مدیریت بهتر و هماهنگ کردن تجربه ی کاربری بین ویندوز و دستگاه های موبایل
  • ادامه ی حضور قدرتمند ویندوز در کاربردهای آموزشی
  مجموعه اهداف اعلام شده برای تیم مگیدو نشان می دهد که مایکروسافت تحت رهبری ساتیا نادلا، دیگر به دنبال متقاعدکردن کاربران به استفاده از ویندوز روی همه ی دستگاه ها نیست؛ بلکه می خواهد کاربران قادر شوند از اپلیکیشن ها و سرویس های این شرکت روی طیف وسیعی از دستگاه ها استفاده کنند.همچنین باتوجه به گزارش های اخیر، عبارت «شفاف سازی استراتژی مایکروسافت برای ویندوز» احتمالا به نسخه ای سبک شده از ویندوز برای دستگاه های قابل انعطاف و تاشو، و تلاش مایکروسافت برای تبدیل ویندوز از یک پلتفرم، به بخشی از یک اکوسیستم چند پلتفرمی اشاره دارد.

 • محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
  اخبار مرتبط
   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.