مخبر - 1398/02/23 - کانن و نیکون سال گذشته 17 درصد کاهش فروش تجربه کردند

کانن و نیکون سال گذشته 17 درصد کاهش فروش تجربه کردند
کانن و نیکون، شرکت های بزرگ دنیای عکاسی، سال مالی خوبی را پشت سر نگذاشتند و در جدیدترین آمارهای خود خبر از کاهش فروش می دهند.
کانن و نیکون سال گذشته 17 درصد کاهش فروش تجربه کردند

کانن و نیکون در هفته های گذشته، آخرین آمارهای مالی خود را منتشر کردند و اعداد گزارش ها، وضعیت خوبی را برای صنعت عکاسی نشان نمی دهد. هر دو شرکت، کاهش فروش 17 درصدی در تجهیزات عکاسی گزارش کردند.آمارهای منتشرشده از شرکت کانن نشان می دهد که آن ها در فصل اول سال 2019 نسبت به فصل مشابه در سال گذشته، کاهش فروش 17 درصدی داشته اند. نیکون نیز آمار کلی سال مالی منتهی به پایان مارس سال 2019 را منتشر کرد که کاهش 17.9 درصدی نسبت به سال گذشته نشان می دهد. هر دو شرکت، کاهش ابعاد بازار دوربین های سنتی را شاهد هستند که به خاطر افزایش استفاده از گوشی های هوشمند ایجاد شده است.کانن در گزارش مالی خود نوشت:کاهش ابعاد بازار برای دوربین های با قابلیت تعویض لنز و خصوصا انواع DSLR به خاطر ظهور گوشی های هوشمند ادامه داشت که منجر به کاهش فروش و سوددهی قابل توجه شد. در فصل اول، فروش دوربین های با قابلیت تعویض لنز با کاهش 19 درصدی به 850 هزار عدد رسید. چنین کاهشی نشان دهنده ی تأثیر ترکیبی عوامل مختلفی اعم از کاهش ابعاد بازار برای DSLR در انواع پایین رده و خصوصا کاهش فروش در چین بود که به عنوان بازاری مهم برای دوربین های با قابلیت تعویض لنز شناخته می شود.

کانن 7Dدر گزارش نیکون می خوانیم:در بخش فروش دوربین های با قابلیت تعویض لنز، دوربین دیجیتال D850 فروش بالایی داشت. به علاوه شرکت توانست فروش نمونه های جدید بدون آینه ی فول فریم Z7 و Z6 را افزایش دهد. به هرحال فروش از لحاظ تعداد در انواع دیجیتال با قابلیت تعویض لنز و دوربین های دیجیتال کامپکت به خاطر کاهش ابعاد بازارها کمتر شده است.نیکون می گوید وضعیت اقتصاد جهانی و همچنین رقابت شدید در بخش دوربین شاید باعث کاهش فروش بیشتر در کسب وکار دوربین آن ها بشود. در ادامه ی گزارش می خوانیم:احتمالا در بازار دوربین های دیجیتال که محصولات پیش گام در کسب وکار تصویربرداری ما هستند، نوسانات اقتصادی در بازارهای مقصد می تواند تغییرات شدیدی ایجاد کند. به علاوه گسترش بازارهای جدید و پررقابت می تواند منجر به تغییر تمایل کاربران شود و فروش دوربین های دیجیتال را بیش ازپیش کاهش دهد.نیکون در ادامه پیش بینی می کند که بازار دوربین به صورت کلی افت داشته باشد. البته بازار دوربین های فول فریم با قابلیت تعویض لنز هنوز بکر است و می تواند جایگاه مناسب خود را حفظ کند. شرکت در ادامه ی گزارش مالی خود نوشت:درباره ی آینده ی کسب وکار گروه نیکون پیش بینی می کنیم که بخش محصولات تصویربرداری باز هم با کاهش ابعاد بازار روبه رو شود. اگرچه بخشی از بازار، دوربین های دیجتال فول فریم با قابلیت تعویض لنز، روندی ثابت خواهد داشت. به علاوه ادامه ی کاهش فرصت های بازار در بخش دوربین های کامپکت هم پیش بینی می شود.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.