مخبر - 1398/02/22 - فرمول یک اسپانیا با قهرمانی لوئیس همیلتون به پایان رسید

فرمول یک اسپانیا با قهرمانی لوئیس همیلتون به پایان رسید
لوئیس همیلتون و والتری بوتاس در جایزه بزرگ اسپانیا مقام های اول و دوم را کسب کردند. این مسابقه، پنجمین اول-دومی مرسدس در فصل جاری فرمول بود.
فرمول یک اسپانیا با قهرمانی لوئیس همیلتون به پایان رسید

لوئیس همیلتون توانست با پیروزی در گرند پری اسپانیا و شکست والتری بوتاس، هم تیمی خود، به صدر امتیازات رانندگان برتر سال برسد. بدین ترتیب، روند پیروزی های پیاپی تیم مرسدس همچنان بدون شکست باقی ماند. پیروزی لوئیس همیلتون و کسب مقام دومی بوتاس، پنجمین مقام اول-دومی را برای تیم مرسدس در فصل جاری رقم زد. علاوه براین، لوئیس همیلتون با کسب این پیروزی با اختلاف 7 امتیاز نسبت به والتری بوتاس، در مقام اول امتیازات رانندگان برتر سال قرار گرفت.

فرمول یک اسپانیامکس ورستپن با وجود چالش های زودهنگام تیم فراری، موفق به کسب دومین پُل پوزیشن سال برای تیم ردبول شد و در مقام سوم قرار گرفت. همیلتون مسابقه را از خط دوم و پشت سر والتری بوتاس آغاز کرده بود؛ اما با پیروزی در جدال 3 جانبه با بوتاس و سباستین فتل در پیچ اول خود را به رتبه اول رساند. هملیتون و فتل در پیچ ورودی پیچ یک والتری بوتاس را تحت فشار قرار دادند؛ اما سرانجام این همیلتون بود که توانست داخل پیچ را از آن خود کند.

فرمول یک اسپانیادر همین لحظه، سباستین فتل از کاملا از پیچ خارج شد و از رقبا جا ماند. فتل پس از قفل کردن چرخ سمت چپ جلو از پیچ خارج شد و میانه پیچ را به والتری بوتاس واگذار کرد. بوتاس هم با بیش فرمانی مواجه شد؛ اما توانست خود را در مسیر مسابقه نگه دارد. در هیایوی رقابت بین 3 راننده تیم های مرسدس بنز و فراری، شارل لکلرک با صد راه مواجه شد و مکس ورستپن توانست خود را به رتبه ی سوم برساند.

فرمول یک اسپانیادرحالی که لوئیس همیلتون فاصه ی زیادی را با والتری بوتاس ایجاد کرده بود، سباستین فتل با لاستیک های تضعیف شده ی ناشی از قفل شدن ترمز ها در پیچ اول دست و پنجه نرم می کرد. فتل در دور 12 رتبه ی چهارمی خود را با چارلز لکلرک تعویض کرد و پنج خودروی برتر در اکثر زمان مسابقه بدون تغییر باقی ماندند. تفاوت های اصلی این مسابقه در تعویض لاستیک های رانندگان بود. همیلتون، بوتاس و لکلرک تنها یک تعویض لاستیک را انجام دادند، در حالیکه مکس ورستپن با استراتژی دو تعویض لاستیک مسابقه را به پایان رساند.

فرمول یک اسپانیاسباستین فتل هم که با مشکل تضعیف لاستیک ّها مواجه بود، دو بار وارد پیت استاپ شد و لاستیک های خود را تعویض کرد. در نیمه ی دوم مسابقه، فتل با لاستیک های مدیوم نتوانست به شارل لکلرک با لاستیک های تازه ی هارد برسد. فراری بار دیگر در این مسابقه از دستور تیمی استفاده کرد تا سباستین فتل را پس از انجام دومین تعویض لاستیک در دور 41، از پشت سر چارلز لکلرک آزاد کند.

فرمول یک اسپانیامقاله های مرتبط:

 • تعیین خط گرندپری فرمول یک اسپانیا، با پول پوزیشن بوتاس همراه شد
 • نگاهی به دوج وایپر ویژه دریفت با 1350 اسب بخار قدرتاین تعویض لاستیک باعث شد فتل به رتبه ی ششم و پشت سر پیر گزلی سقوط کند؛ اما فتل موفق شد از دومین خودروی ردبول سبقت بگیرد. مکس ورستپن پس از انجام دومین تعویض لاستیک خود به رتبه ی چهارم سقوط کرد؛ اما با بهره مندی از لاستیک های تازه تر، ورستپن توانست تا هنگام ورود سیفتی کار به داخل پیست، از چارلز لکلرک سبقت بگیرد. لندو نوریس و لنس استرول هم پس از پیچ یک با یکدیگر برخورد داشتند که سرانجام با برتری نوریس همراه شد. خودروی ایمنی تا دور 54 در داخل پیست باقی ماند و پس از خروج، همیلتون توانست با اختلاف 4 ثانیه نسبت به بوتاس، مقام قهرمانی گرند پری اسپانیا را به دست آورد.

 • محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
  اخبار مرتبط
   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.