مخبر - 1398/02/22 - آیا مدیران اینتل رقبای خود را دست کم می گیرند؟

آیا مدیران اینتل رقبای خود را دست کم می گیرند؟
اینتل در جریان جلسه ی سرمایه گذاران خود، اشاره هایی به برتری نسبت به رقبایی همچون AMD و انویدیا داشت و در حوزه های گوناگون رایانش، خود را برتر تصور می کرد.
آیا مدیران اینتل رقبای خود را دست کم می گیرند؟

درباره ی اکوسیستم توسعه دهنده ها در سمت AMD باید بدانید که آن ها اسامی متعددی از فعالان دنیای بازی همچون مایکروسافت و The Khronos Group را دارند که هردو APIهای سطح پایینی (DirectX 12 و Vulkan) را با استفاده از محصول AMD یعنی Mantle عرضه کرده اند. شرکت Crytek هم اکنون از دایرکت ایکس 12 و وولکان در CRYENGINE 5.7 استفاده می کند و EA هم با The Khronos Group همکاری خواهد کرد.

با وجود تمام برتری های گفته شده، AMD در بازارهای حرفه ای و ویدئویی حضوری محدود دارد. تا امروز، کاربران حرفه ای دنیای ویدئو محصولات انویدیا را برتر از همه می دانند و فریمورک CUDA در چنین اظهارنظرهایی بی تأثیر نبوده است. در چنین بازاری، هیچ اثری از AMD دیده نمی شود.

Zen 2

درنهایت می بینیم که AMD برنامه هایی جدی برای رقابت با اینتل دارد. آن ها محصولاتی همچون Ryzen 3000 و پردازنده ی گرافیکی Navi را در برنامه های نزدیک خود دارند. سال 2018، اولین سال سودده پس از چند سال ضرردهی برای AMD بود. به علاوه، AMD ادعا می کند که سری Zen 2 از محصولات سروری، عملکردی تقریبا دوبرابر بهتر از محصولات اینتل دارد.

با نگاهی به حوزه های مورد ادعای اینتل، به این نتیجه می رسیم که شاید آن ها نگاهی نه چندان منطقی درباره ی برتری خود در بازار دارند. وجود چالش های اخیر از جمله ناتوانی در تأمین پردازنده برای برخی تولیدکننده های کامپیوتر شخصی و اتمام قراردادهایی همچون قرارداد با اپل در بخش موبایل، می تواند وضعیت اینتل را در بازار وخیم تر هم بکند. به هرحال، هنوز مدیران این شرکت ادعا دارند که بسیار برتر از رقبا عمل می کنند.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.