مخبر - 1398/02/22 - HTC نسخه ارزان تر گوشی مبتنی بر بلاک چین اکسدوس را معرفی کرد

HTC نسخه ارزان تر گوشی مبتنی بر بلاک چین اکسدوس را معرفی کرد
اچ تی سی باوجود کاهش عرضه ی گوشی های هوشمند، در بخش گوشی های بلاک چینی فعالیت جدی دارد و دومین محصول خود را معرفی کرد.
HTC نسخه ارزان تر گوشی مبتنی بر بلاک چین اکسدوس را معرفی کرد

رویدادهای هفته ی بلاک چین شروع شده اند و شرکت تایوانی اچ تی سی هم با معرفی نسخه ی ارزان تر از گوشی اکسدوس، خبر مهمی را به هیاهوی رسانه ای اضافه کرد. آخرین نسخه ی محصول بلاک چینی اچ تی سی، قیمتی کمتر از Exodus 1 خواهد داشت که با قیمت 699 دلار عرضه شد. نسخه ی دوم و ارزان تر با نام Exodus 1s عرضه خواهد شد.اچ تی سی اطلاعات زیادی دربار ه ی محصول جدید خود منتشر نکرد و تنها آن را نسخه ای با ارزش خرید بالاتر خواند. به علاوه هیچ اشاره ای هم به روش های شرکت برای کاهش قیمت گوشی بلاک چینی جدید نشد. به احتمال زیاد، برای کاهش قیمت، فرایندهایی شبیه به آنچه در گوشی Pixel 3a انجام شد را شاهد خواهیم بود. این محصول گوگل توسط تیم سابق اچ تی سی طراحی و ساخته شد و قدرت پردازشی و مواد بدنه برای کاهش قیمت تغییر یافتند. شاید در اینجا هم تغییر در بدنه ی پشتی که در نسخه ی اول اکسدوس شفاف بود، روشی از سوی تایوانی ها برای کاهش قیمت باشد.اچ تی سی در بیانیه ی خبری پیرامون نسخه ی جدید از گوشی بلاک چینی خود، نکات جالبی را به عنوان دلایل برای کاهش قیمت محصول بیان کرد:گوشی ارزان تر به کاربران در اقتصادهای درحال رشد امکان می دهد تا دسترسی آسان تری به فناوری داشته باشند. به علاوه افرادی که تمایل به امتحان کردن این فناوری دارند، می توانند با گوشی ارزان تر تجربه های اولیه ی جذابی کسب کنند. چنین سیاست هایی منجربه افزایش دموکراسی دردسترسی به فناوری بلاک چین و رمزنگاری می شود که درنهایت به پیاده سازی و کاربردی شدن آسان تر در سطح جهانی خواهد شد. اچ تی سی در ماه های آینده جزئیات بیشتری از مشخصات سخت افزاری و قیمت گوشی جدید ارائه خواهد کرد.

HTC Exodus 1با وجود آنکه اچ تی سی هم در بیانیه ی خود سعی دارد تا تنها مخاطبان را به خرید محصول خودش تشویق کند، می توان ایده های خوبی از برنامه های آن ها برداشت کرد. امروزه، دسترسی به فناوری بلاک چین، موانع مالی متعددی دارد که شاید با چنین محصولاتی برطرف شود. ازطرفی، بسیاری از کارشناسان فناوری اعتقاد دارند که بلاک چین به عنوان پایه ی پرداخت های خرد در آینده عمل خواهد کرد. به هرحال، اگرچه اکسدوس وان نتوانست تغییری اساسی در بازار چنین دستگاه هایی ایجاد کند، اما قدم اول مهمی برداشت.اچ تی سی علاوه بر معرفی گوشی جدید، خبر بازکردن SDK مخصوص Zion Vault را هم اعلام کرد. این محصول به عنوان محیط امن اجرا یا TEE شناخته می شود که همراه با اکسدوس وان معرفی شد. اچ تی سی به زودی آن را به صورت رایگان در گیت هاب عرضه می کند. شرکت تایوانی در کنفرانس خبری خود به این نکته اذعان کرد که قطعا برای پیشرفت اکوسیستم نیاز به جامعه ی پویاتری خواهد بود و آن ها هم تلاش می کنند تا با ارائه ی ابزارهای ویژه و حرفه ای، جامعه ی موردنظر را پرورش دهند.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.