مخبر - 1398/02/22 - سریع ترین قطار شهری جهان در ژاپن آزمایش شد

سریع ترین قطار شهری جهان در ژاپن آزمایش شد
شرکت ژاپنی JR East آزمایش های عملی را روی جدیدترین قطار شهری خود شروع کرده است که حداکثر سرعت 400 کیلومتربرساعت دارد.
سریع ترین قطار شهری جهان در ژاپن آزمایش شد

شرکت راه آهن ژاپنی Jr East نمونه های اولیه از جدیدترین محصول خود به نام Alfa-X را به نمایش گذاشت. محصول ژاپنی، یک قطار شهری از نوع تندرو (Bullet Train) است که با هدف رسیدن به حداکثر سرعت 400 کیلومتربرساعت طراحی شده است. چنین سرعتی، آلفا ایکس را به سریع ترین قطار تندروی جهان تبدیل می کند. البته قطار ژاپنی ها در رفت وآمدهای روزمره، مسافران را با سرعت 360 کیلومتربرساعت جابه جا خواهد کرد.مقاله های مرتبط:
 • جدیدترین قطار فوق سریع ژاپن رونمایی شد
 • شاتر: سریع ترین قطارهای جهاناولین آزمایش های آلفا ایکس، بدون مسافر و روی ریل های مخصوص انجام می شود. بلومبرگ می گوید این قطار 10واگنه تا سه سال آینده، سفرهای آزمایشی را بین شهرهای آوموری و سندای انجام خواهد داد. جی آر ایست امید دارد که آلفا ایکس را در سال 2030 برای کاربرد تجاری آماده کند. منابع خبری نیز می گویند که خط سرویس دهی آلفا ایکس تا شهر ساپورو ژاپن توسعه می یابد.زمان طولانی تا رونمایی نهایی از آلفا ایکس، این احتمال را ایجاد می کند که قطار تندروی دیگری درحال آماده سازی است. به احتمال زیاد، آن قطار از آلفا ایکس هم سرعت بیشتری خواهد داشت و به ناوگان قطارهای تندروی ژاپن موسوم به Shinkansen اضافه می شود.بلومبرگ پیش بینی می کند که لقب سریع ترین قطار تندرو به خط آهن مغناطیسی تعلق بگیرد که بین توکیو و ناگویا کشیده می شود. این خط آهن تا سال 2027 آماد خواهد شد. قطار مذکور از مسیری تونل مانند استفاده می کند تا به سرعت حداکثری 505 کیلومتربرساعت برسد. شایان ذکر است پروژه ی توکیو ناگویا در سال 2018 به خاطر برخی رسوایی های مالی متوقف شد، اما به نظر می رسد فعالیت روی آن از سر گرفته شده باشد.

  Hyperloopعلاوه بر قطارهای تندرو که توسط شرکت های باسابقه ی ریلی ساخته می شوند، استارتاپ های متعددی هم به صنعت حمل ونقل اضافه شده اند تا مفهومی به نام هایپرلوپ را توسعه دهند. هایپرلوپ از واگن هایی درون تونل های با فشار اندک استفاده می کند که بدون هیچ گونه تماسی با بدنه ی تونل حرکت می کنند. این نوآوری ادعا می کند که به سرعت هایی بیش از 950 کیلومتربرساعت دست خواهد یافت.از زمانی که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس در سال 2013 ایده ی هایپرلوپ را مطرح کرد، استارتاپ های محدودی توانستند به رکورد موردنظر برای این سبک از وسایل نقلیه نزدیک شوند. استارتاپ ویرجین هایپرلوپ وان که بیش از همه ی فعالان صنعت سرمایه دریافت کرده است، خطی آزمایشی را در اطراف لاس وگاس راه اندازی کرد که توانست به سرعت 386 کیلومتربرساعت برسد؛ البته آن ها امیدوار هستند تا زمان عرضه ی نمونه ی تجاری، به سرعتی دوبرابر این رکورد دست پیدا کنند.درباره ی طراحی قطار آلفا ایکس باید بدانید که دماغه ای به طول 22 متر برای آن در نظر گرفته شده است. این دماغه، وظیفه ی شکافتن هوا برای افزایش سرعت قطار را برعهده دارد. به علاوه، ترمزهای هوایی روی سقف قطار درنظر گرفته شده اند و همچنین در بخش تماس با ریل هم از ترمزهای مغناطیسی علاوه بر ترمزهای سنتی استفاده خواهد شد. جی آر ایست برای جلوگیری از پیچش و تاب خوردن مسیر و قطار آلفا ایکس از مهارهایی (دمپر) هم در آن استفاده می کند که خصوصا درمواقع زلزله کاربر زیادی خواهند داشت.


 • محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
  اخبار مرتبط
   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.