مخبر - 1398/02/22 - BAIC چین سهامدار دایملر و مرسدس بنز می شود

BAIC چین سهامدار دایملر و مرسدس بنز می شود
شرکت خودروسازی BAIC چین قصد دارد با خرید 5 درصد سهام گروه دایملر، به احیای برند ورشکسته اسمارت کمک کند.
BAIC چین سهامدار دایملر و مرسدس بنز می شود

جیلی، دومین خودروساز بزرگ چین، یک سال پس از خرید 10 درصد از سهام گروه خودروسازی دایملر، اعلام کرد تمایل دارد بخشی از سهام این شرکت را بخرد. گروه BAIC، شریک سرمایه گذاری مشترک دایملر (شرکت مادر مرسدس بنز) در چین، این تصمیم را به تازگی اعلام کرده است. گفته می شود شاید جمع آوری سهام هم اکنون به صورت مخفی در حال انجام باشد.

Daimler / دایملررویترز به نقل از منابع متعدد، اعلام کرد گروه خودروسازی BAIC قصد دارد حدود 5 درصد از سهام دایملر را بخرد تا باعث تقویت مشارکت دو طرف شود. BAIC به پیروی از جیلی پیشنهاد کرده برند ورشکسته ی اسمارت را ازطریق تبدیل به شرکت سرمایه گذاری مشترک نجات دهد. دایملر این پیشنهاد را با خوشحالی پذیرفته و پیش بینی می شود تا سال 2021، نسل جدیدی از خودروهای اسمارت راهی بازار چین شوند.

BAICبرخی از منابع رویترز اعلام کرده اند دایملر احتمالا قبلا از اهداف BAIC برای خرید سهام اطلاع داشته است؛ به همین دلیل، اوایل سال جاری برنامه های خود را اعلام کرد. گزارش رویترز همچنین تأکید می کند BAIC برای خرید سهام دایملر از دولت چین تأییدیه گرفته است. یکی از منابع ادعا می کند BAIC قبلا خرید سهام دایملر را در بازار آزاد آغاز کرده تا بتواند به آرامی به میزان سهام مدنظر خود دست یابد و به انتشار سهام جدید نیازی نیست. البته به دست آوردن 5 درصد سهام دایملر اصلا آسان نخواهد بود و BAIC برای رسیدن به این میزان باید تقریبا مبلغی حدود 3.4 میلیارد دلار هزینه کند.

Smart EQ ForTwo / اسمارت فورتو برقیمقاله های مرتبط:

 • چراغ سبز چین به خودروسازان دنیا
 • آغاز فروش خودروهای شرکت چینی بایک در آمریکای شمالیممکن است BAIC قبلا به خرید سهام دایملر اقدام کرده باشد تا بتواند به حد نصاب دلخواه برسد، اما این مسئله محدودیت های قانونی دارد که کار را برای خودروساز چینی مشکل می کند. طبق قانون آلمان، خریداران زمانی که میزان سهام خود را در شرکتی آلمانی به 3 درصد برسانند، حتما باید این مسئله را به دولت اطلاع دهند. باتوجه به اعلام نشدن این موضوع، به نظر می رسد BAIC هنوز نتوانسته در بازار آزاد به چنین هدفی دست یابد.دایملر قبلا به BAIC اطمینان داده بدون رسیدن به توافق، شریک خود را رها نخواهد کرد؛ اما به نظر می رسد پس از خرید سهام دایملر و همکاری جیلی در احیای برند اسمارت، BAIC طرح مشابهی برای پیشی گرفتن از رقیب داخلی خود در نظر داشته باشد.

  geely / جیلیاواخر زمستان سال گذشته و به دنبال تصمیم دولت چین برای آسان ترکردن تدریجی قوانین مربوط به مالکیت خارجی، دایملر از گلدمن ساکس درخواست کرد سهام این شرکت را در BAIC افزایش دهد. دایملر هم اکنون 9.55 درصد از سهام شریک چینی خود را دراختیار دارد و سهم آن در شرکت سرمایه گذاری مشترک (خودروسازی بنز پکن) به 49 درصد می رسد. دایملر همچنین صحبت هایی با BAIC درباره ی افزایش سهم مشارکت از 49 به 65 درصد کرده است. خودروساز آلمانی اسفند گذشته با جیلی توافق کرد نسل جدید خودروهای شهری اسمارت را در هنگ ژو تولید کند. همچنین، دایملر به BAIC اطمینان داد هرگونه اتحاد صنعتی شامل مرسدس بنز و شریک چینی، تنها پس از توافق با این شرکت ممکن خواهد بود.


 • محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
  اخبار مرتبط
   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.