مخبر - 1398/02/22 - تویوتا؛ خلاق ترین خودروساز جهان در سال 2018

تویوتا؛ خلاق ترین خودروساز جهان در سال 2018
مؤسسه هریتی فهرستی از 300 شرکت خلاق منتشر کرده که تویوتا و فورد و هیوندای در رده های اول تا سوم خودروسازان قرار دارند.
تویوتا؛ خلاق ترین خودروساز جهان در سال 2018

هنگامی که تویوتا برنامه ی اولیه ی پریوس را اوایل دهه ی 1990 آغاز کرد، این کار غیرعادی به نظر می رسید. تویوتا به منظور ارائه ی روش جدیدی برای توسعه ی سیستم محرکه ی خودرو، مهندسان خود را تشویق کرد فرایند توسعه را کاملا به صورت بومی و با بهره گیری از دانش فنی انجام دهند. دانش عمیق به کاررفته در تولید این خودرو هیبریدی باعث شد نام تویوتا پریوس مترادف «هیبرید» شود.

Toyota Priusتعهد به ایجاد و توسعه ی چیزهای جدید در صنعت خودرو را می توان اولین بار در کارهای هنری فورد پیدا کرد؛ کارهایی که به توسعه نوآوری های مهمی در صنعت خودروسازی، ازجمله خط تولید متحرک و پیشرانه ی خورجینی هشت سیلندر و حتی خشته ی زغالی منجر شد.

Henry Fordهم اکنون خلاقیت در سازمان، اهمیت بسیار فراوانی دارد و شرکت های بزرگ سعی می کنند هرروز ایده های بیشتری برای صنعت ارائه دهند؛ ایده هایی که گاهی در عین سادگی، مزیت های زیادی به دنبال دارند. خلاقیت در صنعت خودرو به میزان زیادی با فناوری خودران، متصل، الکتریکی و اشتراکی شناخته می شود؛ اما چنین تعریفی درست نیست و هر ایده جدیدی می تواند نوعی خلاقیت به حساب آید. بااین حال، چگونه می توانیم به خلاقیت شرکت های مختلف درزمینه ی توسعه ی محصول و فرایند پی ببریم؟ یکی از روش هایی که به کمک آن می توان دانش فنی و مهارت شرکت ها را اندازه گیری کرد، تعداد اختراع های ثبت شده در مدت یک سال است. مؤسسه ی هریتی پتنت آنالیتیکس (Harrity Patent Analytics) دقیقا چنین کاری انجام می دهد و تعداد ثبت اختراع شرکت ها را درزمینه ی محصولات و فرایندها و ماشین آلات بررسی می کند.

افزایش خلاقیتدارندگان مجوزهای ثبت اختراع و تولیدکنندگان مخترع شامل مجموعه ای کامل از شرکت ها و سازمان ها و صنایع بزرگ هستند و نام برخی شرکت های خودروسازی نیز در میان آن ها وجود دارد. هریتی هرساله فهرستی از 300 شرکت خلاق در زمینه های مختلف را منتشر می کند. در سال 2018، بیش از 300 هزار اختراع در ایالات متحده ثبت شد که 54 درصد آن به شرکت های حاضر در فهرست 300 هریتی اختصاص داشت.

Toyota / تویوتاتجزیه و تحلیل این شرکت نشان می دهد 68.5 درصد از اختراع های ثبت شده مربوط به فناوری های الکتریکی و نرم افزاری و مرتبط با کامپیوتر هستند و 19 درصد آن ها را اختراعات مکانیکی تشکیل می دهند. جای تعجب نیست بدانید در سال 2018، بیشترین رتبه در میان شرکت های خودروسازی به تویوتا با 2,554 پتنت تعلق گرفت. در فهرست کلی، تویوتا در رتبه ششم قرار گرفته و فقط شرکت های آی بی ام، سامسونگ، کانن، اینتل، آلفابت و GE بالاتر از آن ایستاده اند.

تویوتا / toyotaخودروساز بعدی این فهرست، فورد است که با 2,149 اختراع در رتبه ی پانزدهم فهرست کلی قرار دارد. طبق گزارش هریتی، 73 درصد اختراعات فورد در دسته ی مکانیکی و 23 درصد الکتریکی است که تفاوت کمی با تویوتا دارد. اختراعات فورد در دسته ی مکانیکی به 55 درصد و در دسته ی الکتریکی به 25 درصد می رسد. هیوندای با 1,539 پتنت در رتبه ی بیست ودوم قرار گرفته است. همچنین جنرال موتورز با 1,197 اختراع پس از فوجی فیلم در جایگاه سی وچهارم قرار دارد.

فورد / Fordهوندا به همراه TCL با 958 اختراع ثبت شده در رتبه چهل وسوم ایستاده است. TCL ازجمله شرکت های بزرگ الکترونیکی چین به شمار می رود. درادامه، شکاف درخورتوجهی بین خودروسازان ایجاد می شود و پورشه پس از شرکت BASF و Caterpillar، با 503 اختراع در جایگاه هشتادونهم قرار می گیرد. نیسان نیز در میان فهرست 100 شرکت خلاق قرار دارد و در سال 2018، توانست 446 پتنت به نام خود ثبت کند.پس از آن و در رده های پایین تر از شرکت هایی مانند نایک، ورل پول، والت دیزنی، eBay و حتی والمارت، خودروساز آلمانی بی ام و با 190 اختراع قرار گرفته است. درنتیجه، بی ام و با رتبه ی 198 در میان 200 شرکت خلاق دنیا ایستاده است. درکنار شرکت های نیتو دنکو ژاپن و LSiS کره جنوبی، مزدا با 159 اختراع ثبت شده قرار دارد. فیات کرایسلر با 155 اختراع در رتبه ی دویست وچهل وچهارم و تاتا موتورز با 126 اختراع، آخرین شرکت هایی خودروسازی هستند که در این فهرست جای می گیرند.

بی ام ومقاله های مرتبط:

 • داستان برند: FedEX، پیوند خلاقیت با بزرگ ترین ناوگان کارگوی جهان
 • داستان برند تویوتا؛ بزرگ ترین خودروساز جهانبنابراین، 10 خودروساز برتر فهرست به ترتیب عبارت اند از: تویوتا، فورد، هیوندای، جنرال موتورز، هوندا، پورشه، نیسان، بی ام و، مزدا، فیات کرایسلر و تاتا موتورز. تویوتا و فورد، تنها خودروسازانی هستند که در سال 2018، بیش از 2,000 اختراع دارند؛ درحالی که رده های سوم و چهارم، بیش از 1,000 پتنت به نام خود ثبت کرده اند. یکی از نکات برجسته، حضور قطعه سازان بزرگ در میان 100 شرکت خلاق است. حرکت صنعت خودرو به سمت فناوری های جدید، باعث شده برخی از این قطعه سازان در رده های پایین فهرست قرار بگیرند. ازجمله ی این شرکت ها می توان به بوش (رتبه ی 28) و دنسو (رتبه ی 36) و کنتیننتال (رتبه ی 100) اشاره کرد.

  شرکت بوشثبت اختراع فقط یکی از شاخص های نوآوری کلی شرکت ها به شمار می رود و نوآوری بدون موفقیت در بازار بی اهمیت خواهد بود. باوجوداین، این را در نظر داشته باشید که ارزش بازار تویوتا به حدود 199 میلیارد دلار می رسد که بیشتر از جنرال موتورز (54 میلیارد دلار) و فورد (41.1 میلیارد دلار) و فیات کرایسلر (20.7میلیارد دلار) است.


 • محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
  اخبار مرتبط
   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.