مخبر - 1398/02/21 - فورد از ربات خودران Survival در خط تولید استفاده می کند

فورد از ربات خودران Survival در خط تولید استفاده می کند
فورد اخیرا ربات هوشمندی با نام Survival معرفی کرده که قادر است در قسمت های مختلف کارخانه به صورت خودران حرکت کند.
فورد از ربات خودران Survival در خط تولید استفاده می کند

بررسی ربات هایی که در کارخانه ی فورد مشغول به کار هستند، چندان خبر جالبی محسوب نمی شود؛ اما رباتی که امروز بررسی می کنیم، با سایر نمونه ها متفاوت است. شرکت فورد به تازگی از رباتی با نام سِروایوِل (Survival) استفاده کرده است که به صورت خودران در خط تولید والنسیا، مسیریابی می کند.

ربات خودران فورداین ربات قادر است قطعات یدکی و مواد جوشکاری شده را درلحظه جابه جا کند و موانع سر راه خود را شناسایی کند. به گفته ی مسئولان شرکت فورد، ربات سِروایوِل قادر است درصورت بسته بودن راه، تغییرمسیر بدهد و راه جدیدی را انتخاب کند. نکته جالب اینکه از هیچ گونه سیستم ردیاب GPS استفاده نشده است. ادواردو کارسیا مگرنر، مدیر تولید خط تولید والنسیا می گوید:ما این ربات را طوری برنامه ریزی کرده ایم تا تمام قسمت های خط تولید را بشناسد. بنابراین، Survival به همراه سنسورهای استفاده شده، به هیچ راهنمای خارجی ای برای مسیریابی احتیاج ندارد.

ربات خودران فوردمقاله های مرتبط:

 • فناوری خودران چگونه باعث درآمدزایی سازنده خواهد شد؟
 • مرحله آزمایشی فناوری طراحی سه بعدی واقعیت مجازی فورد آغاز شدسِروایوِل به نوعی فرزند Wall-E محسوب می شود که از یک کابینت بزرگ بهره می برد. در این کابینت 17 قفسه ی مختلف درنظر گرفته شده تا قطعات اصلی در داخل آن ها جای بگیرند. هر اپراتور در بخش مخصوص به خود تنها می تواند از یک قفسه استفاده کند تا شانس جابه جایی اشتباهی قطعات به حداقل برسد. ادواردو گارسیا می گوید که در ابتدا با وجود ربات خودران جدید، به کارکنان خط تولید حسی شبیه به فیلم های فانتزی دست داده بود. به گفته ی گارسیا:در ابتدا کارکنان توقف می کردند و مدتی را صرف نگاه کردن به این ربات می کردند؛ اما اکنون کارها طبق روال انجام می گیرد. اکنون کارکنان به سراغ کارشان می روند و می دانند که ربات آن قدر هوشمند است که درکنار آن ها کار کند. این بهترین حالت است که به کارکردن رباتی عادت می کنید که می تواند هفته ای 40 ساعت کار مفید انجام دهد.

  ربات خودران فوردربات Survival جایگزین هیچ کدام از کارکنان خط تولید نشده است؛ باوجود این ربات، کارکنان می توانند با تمرکز بیشتری وظایف خود را انجام دهند. به گفته گارسیا:این ربات به مدت یک سال تحت آزمایش بوده و در این مدت بدون خطا ظاهر شده است. ربات Survival اکنون به یک عضو ارزشمند در تیم تبدیل شده است. امیدواریم در آینده بتوانیم از این ربات به صورت تمام وقت استفاده کنیم و حضور آن را به سایر خط تولید های فورد توسعه دهیم.


 • محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
  اخبار مرتبط
   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.