مخبر - 1398/02/21 - سازمان NSA احتمالا ابزار جاسوسی خود را برای چینی ها فاش کرده است

سازمان NSA احتمالا ابزار جاسوسی خود را برای چینی ها فاش کرده است
ابزارهای نفوذ و جاسوسی که چند سال پیش از سازمان NSA فاش شد، احتمالا از مدت ها قبل به وسیله ی گروه های هکری چین استفاده می شده است.
سازمان NSA احتمالا ابزار جاسوسی خود را برای چینی ها فاش کرده است

گروه امنیتی سیمانتک در پستی وبلاگی ادعا کرد گروه هک و نفوذ چینی به نام بوکیه (Buckeye) حدود یک سال پیش از افشای ابزارهای جاسوسی NSA، از آن ها استفاده می کرده است. ابزارهای دابل پالسار (Double Palsar) و اترنال بلو (Eternal Blue) بدافزاهای جاسوسی بودند که آژانس امینت ملی آمریکا برای نفوذ به شبکه های کامپیوتری از آن ها استفاده می کرد و گروه Shadow Brokers استفاده ی NSA از ابزارهای مذکور را رسانه ای کرد. سیمانتک می گوید چینی ها با مطالعه ی هکی که آمریکا برنامه ریزی کرده بود، ابزارها را کشف کردند. آن ها سپس توانستند نسخه ای اختصاصی از ابزار را برای خود توسعه دهند.مقاله های مرتبط:
 • هکرها با سوء استفاده از ابزار نفوذ NSA، به هزاران رایانه رخنه کرده اند
 • لو رفتن ابزار هک NSA به دلیل اشتباهی عجیبعملیات جاسوسی و نفوذ گروه بوکیهگروه جاسوسی بوکیه با هدف قراردادن مراکز مخابراتی و تحقیق و توسعه و مؤسسه های آموزشی بلژیک، لوکزامبورگ، هنگ کنگ و برخی کشورهای آسیایی دیگر، اطلاعات مدنظر خود را می دزدید. آن ها نسخه ای شخصی سازی شده از بدافزار دابل پالسار را با استفاده از ابزار نفوذی بمستور (Bemstour) به کار می گرفتند که به صورت انحصاری برای نصب دابل پالسار طراحی شده بود.ابزار بمستور از دو آسیب پذیری ویندوز استفاده می کرد تا کنترل ازراه دور را برای اجرای کدهای کرنل در ماشین قربانی به دست بگیرد. یکی از آن ها که با کد CVE-2019-0703 شناخته می شود، از آسیب پذیری های روز صفر محسوب می شود که سیمانتک کشف کرده است. این گروه امنیتی آسیب پذیری مذکور را در سپتامبر2018 به مایکروسافت گزارش داد و آن ها در مارس2019 پچ امنیتی مخصوص را ارائه کردند. سیمانتک 11 روز پس از ارائه ی پج امنیتی بازهم نمونه ای از اجرای بمستور را کشف کرد.آسیب پذیری دوم استفاده شده ی هکرها CVE-2017-0143 نام دارد که گروه هکری بوکیه از آن سوءاستفاده کرد. ردموندی ها در مارس2017 پچ امنیتی مخصوصی برای آن ارائه کردند. آسیب پذیری دوم را نیز ابزارهای جاسوسی NSA به نام های اترنال رومنس (EternalRomance) و اترنال سینرژی (EternalSynergy) به کار می بردند. گروه شادو براکرز (Shadow Brokers) در افشاسازی خود به این ابزارها هم اشاره کرده بودند.

  هکدر گزارش سیمانتک می خوانیم گروه چینی بوکیه از بدافزار دیگری هم استفاده می کرده است. ابزار دیگر به نام Filensfer شناخته می شود که به همراه ابزار ساخت در پشتی بوکیه به نام Pirpi در حملات استفاده می شد.افزایش استفاده ی گروه های هکری از ابزارهای NSAهکرها هنوزهم به استفاده از ابزارهای NSA ادامه می دهندسیمانتک ادعا می کند فعالیت گروه بوکیه در سال 2017 متوقف شد. چند ماه بعد، دولت آمریکا سه عضو از گروه را متهم شناخته شد. اگرچه فعالیت این گروه خطرناک متوقف شده بود، ابزارهای آن ها حداقل تا یک سال بعد در ترکیب با ابزارهای دیگر به وسیله ی گروه های هکری استفاده می شد.گروه شادو براکرز در آوریل2017 ابزارهای NSA را فاش کرد. از آن زمان، گروه های متعددی از ابزارها استفاده کردند که حتی تأثیرگذاری چند برابر داشتند. سیمانتک اعتقاد دارد گروه بوکیه پیش از افشاسازی رسانه ای، به همه ی ابزارهای NSA دسترسی نداشته است.سازمان های دولتی و رسمی با مطالعه ی حمله های هکری و بهره برداری از ابزارهای آن ها حقیقت مهمی را نشان می دهند. می توان نتیجه گرفت ایجاد در پشتی برای سازمان های دولتی هم خطرهای امنیتی زیادی برای کاربران گوناگون دارد. درواقع، انواع هکرها روزی به همین ابزارها دسترسی پیدا خواهند کرد و حملاتی شاید شدیدتر با استفاده از آن ها ترتیب می دهند.به دلیل استفاده ی NSA از ابزارهای هک و جاسوسی، اکنون گروه های هکری بزرگ و خطرناک در جهان به برخی از پیچیده ترین و باکیفیت ترین ابزارهای نفوذ دسترسی دارند؛ ابزارهایی که تا سال ها می تواند امنیت میلیون ها کاربر را به خطر بیندازد.


 • محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
  اخبار مرتبط
   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.