مخبر - 1398/02/09 - پیش بینی ها از کاهش درآمد اپل در فصل دوم 2019 حکایت می کند

پیش بینی ها از کاهش درآمد اپل در فصل دوم 2019 حکایت می کند
وال استریت می گوید درآمد فصل دوم اپل در سال 2019 درمقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، 5 تا 6 درصد کاهش یافته است. شاید کاهش قیمت آیفون و برنامه ی معاوضه ی گوشی های نو با کهنه دلیل این موضوع باشد.
پیش بینی ها از کاهش درآمد اپل در فصل دوم 2019 حکایت می کند

وب سایت اپل در اطلاعیه ای اعلام کرد این شرکت فردا، 30آوریل، گزارشی از درآمد خود را برای فصل دوم سال مالی 2019 (برابر با اولین فصل تقویمی سال) منتشر و متعاقب آن، کنفرانسی برای ارائه ی توضیحاتی درباره ی جزئیات آن برپا خواهد کرد. وال استریت ژورنال معتقد است رقمی که در این گزارش اعلام خواهد شد، به احتمال زیاد میانگین ارقام پیش بینی شده در راهنمای درآمدی AAPL برای سه ماهه ی مالی دوم سال 2019 است.در این گزارش، درآمد 55 تا 59 میلیارد دلاری پیش بینی شده که نشان دهنده ی کاهش 5 تا 6 درصدی در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته است؛ چراکه اپل در فصل دوم سال مالی 2018، درآمدی برابر با 61.1 میلیارد دلار داشت. سایر هزینه هایی که این شرکت چندملیتی آمریکایی برای فصل دوم خود پیش بینی کرده بود، عبارت است از: 8.5 تا 8.6 میلیارد دلار مخارج عملیاتی و 300 میلیون دلار سایر درآمدها و مخارج و درحدود 17 درصد مالیات.مقاله های مرتبط:
 • میزان فروش آیفون در سه ماهه ی دوم 2019، کمتر از حدانتظار بوده است
 • تاریخچه ی درآمدهای اپل و آیفون در سه نمودار
 • کاهش تخمین فروش آیفون XR به دلیل جنگ تجاری بین آمریکا و چینمیانگین حاصل از چهار نظرسنجی متفاوت درباره ی درآمدهای این شرکت فناوری آمریکایی، از پیش بینی های متنوعی حکایت می کند که از 57.44 تا 58.27 میلیارد دلار متغیر هستند و سه مورد از آن چهار نظرسنجی، برآوردهایی بین 57 تا 58 میلیارد دلار را پیش بینی کرده بودند. وب سایت PED30 میانگین آمار برآوردشده در نظرسنجی های شرکت های زیر را محاسبه کرده است:
  • اپل 3.0 (Apple 3.0) (نظرسنجی را همین سایت انجام داده است)
  • شرکت ویزیبل آلفا (Visible Alpha) (کنسرسیومی متشکل از چندین بانک مختلف)
  • شرکت تامسون رویترز (Thomson Reuters) (منبعی که بیش از دیگران به آن ارجاع داده شده است)
  • شرکت استیمایز (Estimize) (نظرسنجی با بیشترین تعداد منابع)
  فیلیپ المر دیویت (Philip Elmer-DeWitt)، روزنامه نگار و گرداننده ی وب سایت PED30 است که به طور اختصاصی به اخبار اپل می پردازد. وی می گوید حال که وال استریت انتظار تغییر چشمگیری در درآمد فصل دوم اپل را نمی کشد، همه ی چشم ها به راهنمای این شرکت برای فصل سوم سال دوخته شده است. سه مورد از این چهار پیش بینی به شدت به فصل بعدی بدبین هستند و می گویند نقطه ی میانی برآوردشده در این راهنما، 1.39 تا 2.62 درصد کمتر از نتایج فصل سوم سال گذشته خواهد بود. تنها استیمایز است که امیدوارانه اعلام می کند درآمدی که اپل برای خود پیش بینی خواهد کرد، 1.39 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته خواهد بود.درآمد سه ماهه ی اول اپل در سال مالی 2019، نشان داد این شرکت بازهم عملکردی کمتر از انتظارات خود داشته و با همین فرض، تصمیماتی اتخاذ کرده تا مطمئن باشد دیگر چنین اتفاقی نمی افتد.همان طورکه پیش ازاین گفته شد، اپل برای آنکه فروش محصولات خود را تضمین کند، مجبور شد قیمت محصولاتش را کاهش و برنامه ی معاوضه ی آیفون های کهنه با آيفون های نو را اجرا کند. ابتدا گفته می شد تخفیف ها و برنامه ی معاوضه ی آيفون کهنه با نو در چین و ژاپن و سایر کشورها، تنها تا انتهای ژانویه اجرا خواهد شد؛ ولی این برنامه تا پایان فوریه تمدید شد و در مارس، بازهم اجرا شد و حالا به نظر می رسد که این، برنامه ای دائمی است.

  آیفون ایکسابتدای هفته ی جاری، اپل بازهم قیمت برخی از محصولات خود را کاهش داد و ظاهرا برای این کار، از مالیات فروش کاسته است. در ایالات متحده، اپل در دسامبر سال گذشته برنامه ی معاوضه ی گوشی های نو و کهنه را «برای مدت زمان محدودی» اجرا کرد؛ ولی این برنامه از آن زمان تا به امروز، همچنان ادامه دارد و علاوه برآن، قیمت محصولات اپل نیز کاهش یافته است. به عنوان مثال، اپل یک دستگاه گوشی آيفون XR اپل (iPhone XR) را تنها به قیمت 449 دلار می فروشد و قیمت هر دستگاه هوم پاد (HomePod) نیز 50 دلار ارزان تر شده است.باتوجه به درآمد کوپرتینونشین ها در سه ماهه ی دوم سال 2019، تحلیلگران شرکت سرمایه گذاری و خدمات مالی Wedbush معتقد هستند این شرکت به احتمال زیاد بازهم قیمت محصولات خود را حداقل برای گوشی های آیفون XR کاهش خواهد داد. مقاله های مرتبط:

 • اپل چگونه از سرویس های خود میلیاردها دلار درآمد کسب می کند؟
 • درآمد اپ استور تا سال 2023 دوبرابر می شودطبق تجزیه وتحلیل ها، بیش از 900 میلیون دستگاه آیفون فعال در بخش های مختلف جهان وجود دارد و حدود 350 میلیون دستگاه از آن ها این فرصت طلایی را دارند که در بازه ی زمانی 12 تا 18 ماه آینده، ارتقا پیدا کنند و جای خود را به گوشی جدیدتری بدهند. تخمین زده می شود بین 60 تا 70 میلیون از آيفون هایی که پیش بینی می شود در این طرح تعویض یا خریده می شوند، به سرزمین پهناور چین تعلق دارد که منطقه ای بسیار مهم برای اپل به شمار می آید. این آمار بیانگر اهمیت جایگاه کشور چین در ارزیابی های مالی شرکت اپل است و برهمین اساس، می توان فهمید چرا پیش بینی می شود آیفون XR بازهم کاهش قیمت چشمگیر را در ماه های آتی تجربه خواهد کرد.اپل همچنان با وضعیت قرمز در چین رو به رو است و استراتژی قیمت گذاری صحیح درباره ی آیفون XR و نسخه های آتی آن، نقشی تأثیرگذار در محافظت از جایگاه اپل در چین، مهم ترین مشتری این شرکت در منطقه دارد. این شرکت که به دلیل رقابت بر سر کاهش قیمت محصولات از طرف رقبایی مانند هواوی و شیائومی به شدت زیرفشار است، باید طوری عمل کند تا حتی یکی از مشتریان فعلی آیفون های خود را از دست ندهد و درنتیجه، به دنبال یافتن راهکاری برای کاهش بیشتر قیمت در این منطقه طی ماه های آتی باشد. کوپرتینویی ها اصرار دارند این کار را پیش از سپتامبر انجام دهند که زمان آغاز سیکل بعدی تولید عمده ی بعدی اپل است.اپل می گوید اطمینان یافتن از اینکه کاربران فعلی آیفون به استفاده از دستگاه های اندرویدی روی نمی آورند، عاملی حیاتی برای افزایش درآمد این شرکت از سرویس های خود است.
 • منبع خبر : زومیت

  محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
  اخبار مرتبط
   |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

  مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.