مخبر - 1398/01/27 - آژانس برای بازرسی در ایران اختیارات بی حد و حصر ندارد

آژانس برای بازرسی در ایران اختیارات بی حد و حصر ندارد
مقام اسبق آمریکایی در یادداشتی با اشاره به گزارش ها درباره بازرسی آژانس بین المللی انرژی اتمی از یک ساختمان مورد ادعای رژیم صهیونیستی یادآوری کرده که این نهاد بین المللی صاحب اختیارات بی حد و حصر برای بازرسی از ایران نیست و بایستی بی طرف عمل کند.
آژانس برای بازرسی در ایران اختیارات بی حد و حصر ندارد

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز،«مارک فیتزپاتریک»، مقام سابق وزارت خارجه آمریکا و عضو اندیشکده «موسسه بین المللی مطالعات راهبردی» با اشاره به ادعاهای اخیر رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته ای ایران گفته بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی نباید به عنوان عاملان «دولت های» دیگر، به ویژه «دولت های متخاصم با ایران» عمل کنند.

خبرگزاری رویترز 15 فروردین ماه گزارش داده بود بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اخیراً از ساختمانی که در سخنرانی سال گذشته «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مجمع عمومی سازمان ملل مورد اشاره قرار گرفته بود، بازرسی کرده اند.

نتانیاهو در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل این محل را یک «انبار اتمی» توصیف کرده و مدعی شده بود که ایران زمانی در این محل مواد هسته ای نگهداری می کرده است.

فیتزپاتریک که سال 2005 دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور منع اشاعه بوده در یادداشتی در اندیشکده مطالعات راهبردی تصریح می کند: «آژانس بین المللی انرژی اتمی از اختیارات بی حد و حصر برای بازرسی در ایران برخوردار نیست.»

مقام اسبق آمریکایی در بخشی از این یادداشت تصریح می کند: «بازرسان بین المللی نمی توانند به طور یکجانبه [برای بازرسی] به سمت هیچ کشوری یورش ببرند. آنها نمی توانند با دور زدن قوانین داخلی کشورها، مثل مأموران اطلاعاتی عمل کنند. آنها نیازمند همکاری کشور میزبان هستند.»

وی می افزاید: «آنها با اثبات کردن اینکه داورهایی بی طرف و مستقل هستند- نه کسانی که به نیابت از دولت ها به خصوص دولت های متخاصم ایران عمل می کنند- بیشتر احتمال دارد به هدفشان دست پیدا کنند.»

تسنیم

انتهای پیام/

171 / 156

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.