مخبر - 1398/01/27 - چه کسی تروریست واقعی است؟

چه کسی تروریست واقعی است؟
رهبران تروریست‏ پرور آمریکا، برای سرپوش گذاشتن به سیاست های تروریستی خود، چاره ای ندارند، جز اینکه گروه های جهادی و بسیجی را در ردیف گروه های تروریستی قرار دهند
چه کسی تروریست واقعی است؟

چه کسی تروریست واقعی است؟گروه بین الملل دفاع پرس- حسن صادقیان؛ ترامپ در طول سیاست های نظام ایالات متحده آمریکا، با قرار دادن اسم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست گروه های تروریستی، یک اقدام نامتعارف و غیرقانونی دیگر انجام داد تا ثابت کند رویه امپریالیستی و استعماری همچنان پابرجا است و کشورها و گروه های مخالف همواره در مظان اتهام و دشمنی این کشور هستند.

هدف اصلی آمریکا از قرار دادن اسم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست گروه های تروریستی، تکمیل سیاست های تروریستی ایالات متحده در جاده ابریشم می باشد؛ این کشور از چین تا خاورمیانه و دریای مدیترانه همواره تلاش می کند مسیر جاده ابریشم را نا امن کند و بدین طریق مانع برقراری ارتباطات تجاری و اقتصادی میان کشورهای متصل به آن شود. از آنجا که سپاه پاسداران یکی از حافظین اصلی امنیت این مسیر مهم تجاری محسوب می شود، تضعیف قدرت آن به مثابه ناامن شدن راه های ارتباطی خواهد بود.

موضوع دیگر به فلسفه و ذات نظام های سرمایه داری غرب بر می گردد که همواره به منظور بقای خویش و عملیاتی کردن سیاست های امپریالیستی و توسعه طلبانه و استعماری خویش، گروه ها و یا جریان های وابسته به رقیبان خویش را با برچسب های مختلف ضددموکراتیک، تروریسم، انقلابی و غیره متهم می کنند و با شایعه پراکنی و تبلیغات گسترده، افکار عمومی جهان را تحریک و با جلب حمایت آنها اقدامات منفعت طلبانه و خائنانه خویش را دنبال می کنند.

قبل از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، اکثرا گروه های چپ گرا و مارکسیستی، به رادیکالیسم و تروریسم متهم می شدند و نظام سرمایه داری همواره نگاه بدبینانه نسبت به گروه های سوسیالیستی و ضدسرمایه داری جریان چپ داشتند؛ اما بعد از فروپاشی نظام شوروی و کاهش قدرت چپ ها و مارکسیست ها، جریان های اسلام گرا محور اتهامات دروغین نظام سرمایه داری قرار گرفتند و با تبلیغات گسترده یک تابوی اسلام هراسی گسترده در سطح جهان خلق کردند که بیش از دو دهه است حکم مجوز برای سیاست های امپریالیستی ایفای نقش می کند. گروه های تندرویی مثل طالبان، القاعده و از همه مهم تر داعش همه ناشی از همین سیاست مرموزانه نظام های غربی به ویژه ایالات متحده بوده است.

رهبران تروریست پرور آمریکا، برای سرپوش گذاشتن به سیاست های تروریستی خود، چاره ای ندارند، جز اینکه گروه های حقیقتاً اسلام گرا، جهادی و بسیجی را در ردیف گروه های تروریستی قرار دهند؛ البته این سیاست مرموزانه به نوعی تبرئه اقدامات گروه های تروریستی ظاهراً اسلام گرا هم است؛ آنها می خواهند به دنیا اعلام کنند که حضور آن ها در منطقه خاورمیانه برای مقابله با گروه های رادیکال اسلامگرا بوده است.

موضوع مهم دیگر پایان یافتن عصر داعش است؛ رهبران آمریکا اولا: به منظور توجیه حمایتشان از داعش نیاز به دلیل داشتند؛ تروریست اعلام شدن سپاه یک توجیه خوبی است؛ به این معنا که اگر از داعش حمایت نمی شد، نیروهای سپاه منطقه را تصرف می کردند؛ ثانیاً: برای باقی ماندن در خاورمیانه دلیل تازه ای لازم است که باز هم تروریست اعلام شدن سپاه، حداقل برای بازه زمانی موقتی کفایت می کند. آن ها ظاهراً برای مقابله با نیروهای سپاه در منطقه باقی خواهند ماند؛ اما هدف چیز دیگری است.

مخلص کلام اینکه سیاست خارجی نظام سرمایه داری مبتنی بر یک اصل است: «تابع= رفاقت و بقا / عدم تابع= دشمنی و نابودی»؛ اما در چند دهه اخیر این دکترین به نوعی به بن بست رسیده است. امروز نظام تک قطبی با ابرقدرتی آمریکا در حال پایان یافتن است؛ لذا اکثر سیاست های غیر رئالیستی ایالات متحده آمریکا با رهبری ترامپ در جهت حفظ قدرت جهانی است. یک روز در قبال چین سنگ اندازی می شود، روز دیگر در برابر کره شمالی، روسیه، ایران، ترکیه و ... .

انتهای پیام/ 411


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.