مخبر - 1398/01/27 - مشغولیت های اجتماعی نباید روحانیت را از تبلیغ دین باز دارد

مشغولیت های اجتماعی نباید روحانیت را از تبلیغ دین باز دارد
حوزه/ حجت الاسلام نیساری گفت: روحانیت امروز ملجاء و پناه گاه مردم هستند و باید مطالبات مردم را در منابر بیان کنند و نباید مشغولیت های اجتماعی آن ها را از وظیفه اصلی شان که تبلیغ دینم و بیان احکام الهی است باز دارد.
مشغولیت های اجتماعی نباید روحانیت را از تبلیغ دین باز دارد

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از ارومیه، حجت الاسلام عبدالرحیم نیساری، در جلسه روحانیون شاخص ارومیه که در دفتر امام جمعه ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: مشاغل و مشکلات اجتماعی نباید روحانیت را از وظیفه اصلی آن ها که بیان احکام الهی و تبلیغ دین است باز دارد و نباید روحانیون به گوشه ای خود را بکشند و از مسائل روز جدا باشند.

وی ادامه داد: در شهر ارومیه 400 نفر روحانی مشغول به فعالیت های تبلیغی هستند و شورای روحانیت تلاش می کند این تبلیغ را به صورت منظم و سیستمی سازماندهی کند تا بازخورد مثبتی را در سطح شهر از تبلیغ دین شاهد باشیم.

عضو شورای روحانیت ارومیه تصریح کرد: روحانیت نمی تواند خود را کنار بکشد، باید خواسته ها و مطالبات مردم را در منابر بیان کرده و به صورت اصولی از مسئولین مطالبه کنند و برای آینده انقلاب اسلامی جوانان را تربیت و تشویق کنند، با این همه هجمه علیه روحانیت باز هم روحانیت ملجاء و پناه گاه مردم است و مردم روحانیت را محرم اصرار خود می دانند.

وی افزود: شورای روحانیت ارومیه با همکاری امور مساجد استان طرح شبکه سازی مساجد را بعد از مطالبه نماینده ولی فقیه در استان کلید زده و قرار است در آینده نزدیک تبلیغ در سطح شهر به صورت منطم و حساب شده و برنامه ریزی شده باشد.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.