مخبر - 1398/01/27 - کارآفرینی نیازمند فرهنگ سازی در جامعه است

کارآفرینی نیازمند فرهنگ سازی در جامعه است
خبرگزاری آریا - بیرجند - ایرنا - رئیس مجمع عالی کارآفرینان گفت: تا وقتی فرهنگ کارآفرینی در جامعه ایجاد نشود کارآفرینی رخ نمی دهد و خود به خود کشور توسعه اقتصادی نمی یابد چون نیازمند به زیرساخت های درست فرهنگی برای اقتصاد هستیم.
کارآفرینی نیازمند فرهنگ سازی در جامعه است

کارآفريني نيازمند فرهنگ سازي در جامعه است خبرگزاري آريا - بيرجند - ايرنا - رئيس مجمع عالي کارآفرينان گفت: تا وقتي فرهنگ کارآفريني در جامعه ايجاد نشود کارآفريني رخ نمي دهد و خود به خود کشور توسعه اقتصادي نمي يابد چون نيازمند به زيرساخت هاي درست فرهنگي براي اقتصاد هستيم.

به گزارش ايرنا، امين شاکري دوشنبه شب در کنفرانس ملي، منطقه اي جوان خلاق، ايران پيشرو در بيرجند افزود: در حوزه اقتصادي مشکل در کشور زياد است و اين مشکلات زيربنايي محسوب مي شود.
وي ادامه داد: استان هاي غني به لحاظ منابع خدادادي در کشور داريم اما از اين منابع کمترين بهره برداري مي شود و در حوزه هاي مختلف راحت ترين کار براي ما اين است که معادن را کشف، استخراج و سپس خام فروشي کنيم در حالي که در سراسر دنيا اين نسخه منسوخ شده است.
رئيس مجمع عالي کارآفرينان در ادامه بيان کرد: خراسان جنوبي مستعد به لحاظ منابع خدادادي است که اگر شناسايي شده و براي آنها پهنه شغلي تعريف کنيم براي استان ارزش افزوده ايجاد مي شود.
شاکري گفت: در کنار ارزش افزوده اقتصادي ارزش افزوده اجتماعي، فرهنگي، گردشگري و ... ايجاد شده که به توسعه و پيشرفت يک استان و منطقه کمک مي کند.
وي افزود: کارآفرين فردي است که يک ايده را پرورش داده و با مخاطره و ريسک پذيري آن را تبديل به يک ارزش افزوده کند، کارآفريني از يک ايده خلاقانه شروع مي شود و با مخاطره و ريسکي از جانب کارآفرين به وقوع مي پيوندد و به ايجاد يک ارزش افزوده اجتماعي يا اقتصادي منجر مي شود.
شاکري اظهار داشت: ترس از شکست مانع پيشرفت مي شود اما بزرگان کسب و کار پول را آن طرف ريسک مي دانند و بسياري از افراد موفق در حوزه اقتصادي افرادي هستند که جرات کارکردن داشته و ريسک را قبول مي کنند البته ابتدا بايد توانمندي خود براي يک کار را بسنجيم و سپس اقدام به انجام کار کنيم.
وي يادآور شد: شايد يک فرد در زمينه موسيقي و سينما و ... موفق باشد اما نبايد در انتخاب رشته فقط با توجه به فشار والدين انتخاب رشته کند و فرد بايد استعداد خود را کشف کند.
رئيس مجمع عالي کارآفرينان بيان کرد: افرادي با شناسايي توانمندي هاي خود به موفقيت هاي بزرگي رسيده اند و قرار نيست همه کشور ما فقط دکتر و مهندس باشد در هر کار تلاش کنيد که بهترين باشيد.
مجمع عالي کارآفرينان به همت تعدادي از کارآفرينان، مديران و فعالان حوزه اقتصاد و کسب و کار در تير 1392 به عنوان مؤسسه اي غيردولتي و غيرانتفاعي تشکيل شد.
معاون فرهنگي و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبي هم در اين کنفرانس گفت: تلاش ما پيگيري مطالبات جوانان است تا در کنار آنها مشوق کارهاي خوبشان باشيم.
مريم مهرور افزود: بهترين پيامد کارآفريني اشتغالزايي است و بسياري از کشورها براي رفع بحران اقتصادي خود به مقوله کارآفريني توجه ويژه دارند و کشور ما در سال هاي اخير به اين موضوع توجه خوبي داشته است.
وي اظهار داشت: آموزش هايي که در روزهاي آينده در اين کنفرانس ارايه مي شود نتيجه بخش خواهد بود و اميدواريم فرهنگ پشت ميزنشيني سنتي در افراد به نوآوري و فناوري تغيير کند.
کنفرانس ملي، منطقه اي جوان خلاق، ايران پيشرو با محوريت کارآفريني و ترويج روحيه کارآفريني، موفقيت و ايجاد انگيزه در بين جوانان منطقه شرق کشور شامل استان هاي خراسان شمالي، رضوي و جنوبي، کرمان و سيستان و بلوچستان و يزد از 26 فروردين ماه جاري در بيرجند آغاز شده و تا 29 فروردين نيز ادامه دارد.
اختتاميه اين کنفرانس با حضور يکهزار و 200 نفر از جوانان 15 تا 25 سال از استان هاي ياد شده در سالن اجلاسيه دانشگاه پيام نور خراسان جنوبي برگزار مي شود.
7559 * 6054
انتهاي پيام /*
لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.