مخبر - 1398/01/27 - ایران در بازرسی از کشتی های تجاری در منطقه اقیانوس هند رتبه دوم را کسب کرد

ایران در بازرسی از کشتی های تجاری در منطقه اقیانوس هند رتبه دوم را کسب کرد
خبرگزاری آریا - تهران - ایرنا - مدیرکل اموردریایی سازمان بنادرگفت: جمهوری اسلامی ایران با انجام بازرسی از 577 فروند کشتی با پرچم خارجی بر اساس کنوانسیونهای بین المللی، رتبه دوم اجرای تفاهمنامه منطقه ای اقیانوس هند را در سال 2018 کسب کرد.
ایران در بازرسی از کشتی های تجاری در منطقه اقیانوس هند رتبه دوم را کسب کرد

ايران در بازرسي از کشتي هاي تجاري در منطقه اقيانوس هند رتبه دوم را کسب کرد خبرگزاري آريا - تهران - ايرنا - مديرکل اموردريايي سازمان بنادرگفت: جمهوري اسلامي ايران با انجام بازرسي از 577 فروند کشتي با پرچم خارجي بر اساس کنوانسيونهاي بين المللي، رتبه دوم اجراي تفاهمنامه منطقه اي اقيانوس هند را در سال 2018 کسب کرد.

به گزارش بامداد سه شنبه ايرنا از سازمان بنادر و دريانوردي، «نادر پسنده» با اشاره به آخرين گزارش ساليانه دبيرخانه تفاهمنامه منطقه اي اقيانوس هند گفت: ايران براساس شاخصهاي مهم بازرسي و کنترل گسترده کشتي هاي خارجي در سال گذشته ميلادي، تهيه دستورالعمل هاي بازرسي براساس الزامات کنوانسيونهاي بين المللي و اعزام مدرس ايراني به سه دوره آموزشي تخصصي بين المللي، با پشت سر گذاشتن کشورهايي همچون فرانسه، هند، آفريقاي جنوبي، در رتبه دوم اجراي تفاهمنامه منطقه اي اقيانوس هند قرار گرفت و استراليا نيز رتبه نخست را از آن خود کرد.
مديرکل امور دريايي سازمان بنادر و دريانوردي تصريح کرد: تفاهمنامه منطقه اي اقيانوس هند (IOMOU)، با هدف ارتقاي ايمني دريانوردي و حفظ محيط زيست دريايي، در سال 1998ميلادي با عضويت 15 کشور شروع به کار کرد.
به گفته اين مقام مسئول در سازمان بنادر و دريانوردي، اين تفاهمنامه به دنبال ايجاد مکانيزم هماهنگ بازرسي ها و کنترل هاي بندري در محدوده جغرافيايي اقيانوس هند است و ايران موفق شد در سال 2018 رتبه دوم را در اين زمينه به خود اختصاص دهد.
شبک**1108**1708
انتهاي پيام /*
لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.