مخبر - 1398/01/27 - هشدار هواشناسی به 7 استان درباره احتمال سیل دوباره

هشدار هواشناسی به 7 استان درباره احتمال سیل دوباره
پيش بيني و هشدار هواشناسي به 7 استان درباره احتمال سيل دوباره شامل استان هاي خراسان جنوبي، سيستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، خراسان رضوي، لرستان و خوزستان مي شود.
هشدار هواشناسی به 7 استان درباره احتمال سیل دوباره

پیش بینی و هشدار هواشناسی به 7 استان درباره احتمال سیل دوباره شامل استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، خراسان رضوی، لرستان و خوزستان می شود. به گزارش صدای ایران، سامانه بارشی جدیدی که از بعدازظهر سه شنبه وارد کشور می شود و تا اوایل هفته آینده تداوم دارد، هفت استان را درگیر بارندگی همراه با باد و طوفان خواهد کرد.
براساس پیش بینی سازمان هواشناسی، استانهای خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، خراسان رضوی، لرستان و خوزستان بار دیگر موج دوم بارش های را تجربه خواهند کرد، موضوعی که رئیس جمهوری دستور داد استانداران با بسیج و هم افزایی همه دستگاه ها و نهادها و اتخاذ تمهیدات لازم و ضروری، آمادگی کامل برای رویارویی با این پدیده جوی پیش رو را داشته باشند.
پیش بینی های هواشناسی همچنین نشان می دهد این موج جدید استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کردستان، همدان، مرکزی، کرمانشاه، زنجان، اردبیل، گیلان و همچنین جنوب شرق ایلام، شمال و شرق خوزستان و شمال غرب چهارمحال و بختیاری را هم با رگبار، رعد و برق و وزش با سرعت 45 تا 70 کیلومتر بر ساعت درگیر خواهد کرد.
درحالی که پیش بینی ها از موج دوم بارندگی ها خبر می دهد از نقاط مختلف کشور گزارش شده است که بارندگی های اخیر موجب تخلیه برخی مناطق، تخریب شماری از خانه های روستایی و بسته شدن تعدادی از راههای استانی شده است.
در برخی استانها نیز خبر رسیده است در حالی که عملیات امدادرسانی در مناطق سیلزده کماکان ادامه دارد از نقاط مختلف کشور از دانشگاهیان تا اصحاب فرهنگ و هنر نیز به این مناطق شتافته اند تا همراه با سایر سازمانها و نهادهای دولتی و غیر دولتی مردم را یاری دهند.
امروز دوشنبه مشاوران و روانشناسان کمیته امداد با هدف تقویت روحیه، افزایش شادابی، امید، تاب آوری، همدلی و ایجاد آرامش سیل زدگان به مناطق سیل زده استان لرستان اعزام شدند.
این مشاوران با اهدای بسته های فرهنگی تهیه شده به هموطنان سیل زده به ویژه کودکان و نوجوانان در کنار آنها حضور می یایند تا آلام و رنج آنها را تا حدودی کم کنند.
اما از خراسان جنوبی و از شهرستان بشرویه خبر رسیده است که در پی وقوع سیلاب روز گذشته 13 واحد مسکونی در روستای نیگنان این شهرستان 100 درصد و سه واحد مسکونی 40 تا 60 درصد تخریب شده است.
علی شفیعی سرپرست فرمانداری بشرویه می گوید شب گذشته هفت روستای شهید قاسم پور، حسین آباد، بندان، کلاته حمام، چاه موتور اتحاد، عشق آباد و تجرگ تا ساعت چهار بامداد تخلیه شدند.
وی با بیان اینکه خوشبختانه خسارت جانی در شهرستان بشرویه گزارش نشده است عنوان کرد: بیش از 150نفر از اهالی روستاهای مذکور به شهر ارسک، مساجد و خانه اقوامشان منتقل شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر سبزوار هم گفت: بر اثر بارندگی و جاری شدن سیل عصر دوشنبه در سه روستا و شهر روداب این شهرستان آبگرفتگی رخ داد که با تلاش نیروهای هلال احمر برطرف شد.
محمدعلی جباری ثانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آبگرفتگی ها بر اثر حجم زیاد بارش ها و کم عرض بودن مسیلها در روستاهای شامکان، شمس آباد، خوشمردان و شهر روداب شهرستان سبزوار رخ داده بود.
وی اظهار داشت: نیروهای جمعیت هلال احمر در قالب هفت تیم امدادرسان با تجهیزات کامل به مناطق مورد نظر اعزام شدند و نسبت به لایروبی و مهار آبها اقدام کردند.
وی گفت: طی 2 روز گذشته با تلاش نیروهای هلال احمر شهرستان سبزوار 30 منزل روستایی که دچار ابگرفتگی شده بود تخلیه شد.
فرماندار نهبندان نیز گفت که 17 خانوار روستای «چاه ژاله ای» این شهرستان براثر بارندگی های شدید و احتمال تخریب برخی واحدهای مسکونی قدیمی، به مکان امن منتقل شدند.
ماشاءاله کریمان خراسانی افزود: براثر بارش باران شدید سه واحد مسکونی قدیمی در روستای چاه ژاله ای در دهستان بندان بخش مرکزی شهرستان تخریب شد.
وی بیان کرد: تیپ 258 متحرک هجومی ارتش در شهرستان برای امداد رسانی به اهالی روستای چاه ژاله ای اعزام شد و خانوارهایی که واحدهای مسکونی آنان در معرض تخریب قرار داشت به مکان امن منتقل شدند.
کریمان خراسانی عنوان کرد: همچنین جاده معدن حاجات به بازارچه دوکوهانه شهرستان نیز بر اثر سیل مسدود است و از تردد خودروهای سبک در این محور جلوگیری می شود.
در همین حال مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: عملیات امدادرسانی در سیلاب هنوز در استان ادامه دارد و در 24 ساعت گذشته تاکنون یکهزار و 514 نفر حادثه دیده امدادرسانی شده اند.
محمدرحیم شهریاری افزود: با توجه به تشدید بارندگی ها از این تعداد با تلاش امدادگران 43 نفر از مرگ حتمی نجات یافتند.
وی گفت: شدت بارش ها در 24 ساعت گذشته موجب ایجاد سیل در بسیاری از شهرستان های استان خراسان جنوبی شد که این وضعیت در شهرستان های طبس، سربیشه، درمیان و بشرویه حاد بود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: یکهزار و 200 نیروی امدادی در قالب 213 تیم در این مدت به محل حادثه اعزام شدند و یکهزار و 385 نفر اسکان یافتند.
بخشدار بخش ششتمد سبزوار هم گفت که سیلاب عصر دوشنبه باعث تلف شدن 100 راس گوسفند به ارزش حدود 2 میلیارد ریال در روستای مچ از توابع این بخش شد.
مجید کریمی افزود: این دام ها برای چرا به مراتع برده شدند که بر اثر گرفتار شدن در سیلاب غرق و تلف شدند.
وی اظهار داشت: دامداران برای جلوگیری از تحمیل هزینه و اینگونه خسارات باید نسبت به بیمه نمودن دام های خود اقدام کنند.
وی گفت: با وجود هشدارهای پیاپی هواشناسی، ستاد مدیریت بحران شهرستان سبزوار و اطلاع رسانی بخشداری به روستائیان و شهروندان برخی از هموطنان این هشدارها را جدی نمی گیرند.
کریمی افزود: بارندگی 2 روز گذشته علاوه بر انسداد 11 راه روستایی بخش ششتمد سبب خسارت های فراوان در بخش های مختلف شده که کارشناسان در حال برآورد آن هستند.
مدیرکل مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان نیز در گفت و گویی اظهار کرد که مسیر قصرقند- نیکشهر که براثر طغیان رودخانه های محلی مسدود شده بود، بازگشایی شد.
عبدالرحمن شهنوازی افزود: این مسیر روز گذشته براثر طغیان رودخانه های محلی و جاری شدن سیلاب مسدود شده بود که با فروکش کردن آب ساعت 17 و 30 دقیقه عصر امروز بازگشایی شد.
وی ادامه داد: همچنان براثر سیلاب 12 مسیر در سیستان و بلوچستان مسدود است و تلاش راهداران برای بازگشایی مسیرها به طور شبانه روزی ادامه دارد.
مدیرکل مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: همزمان با بروز بارندگی های شدید شاهد طغیان 44 رودخانه در مناطق جنوبی و یک رودخانه در شمال استان بودیم.
وی ادامه داد: در برآورد و مشاهدات اولیه هفت باب خانه خشت و گلی در قصرقند به طور کامل تخریب شده است.
فرماندار ویژه تربت حیدریه هم به ایرنا گفت: در راستای اقدام های پیشگیرانه و به منظور جلوگیری از وقوع هرگونه حوادث ناگوار روستای 25 خانواری 'ده منار' بخش کدکن این شهرستان تخلیه و مردم این روستا تا اطلاع بعدی در روستای 'عبد آباد' اسکان داده شدند.
علی رستمی در حاشیه بازدید میدانی از بخش کدکن تربت حیدریه افزود: با توجه به اقدام های پیشگیرانه و به هنگام از سوی اعضای ستاد مدیریت بحران این شهرستان، بارش شدید باران و وقوع سیلاب های مقطعی هیچگونه تلفات جانی در پی نداشته است.
وی اظهار داشت: به علت بارندگی شدید در 24 ساعت گذشته جاده رباط سنگ به کدکن از دو قسمت مسدود شده و امکان تردد با وسایل نقلیه سبک از این مسیر مقدور نمی باشد و راهداران در تلاش برای بازگشایی این جاده هستند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان نیز گفت: جمعیت هلال احمر با توجه به طغیان رودخانه های محلی سیستان ناشی از بارندگی شدید مکان های امن نظیر سالن های ورزشی و مدارس را برای اسکان اضطراری برخی روستاهای در معرض خطر پیش بینی کرده است.
عبدالرحمان شهنوازی اظهار داشت: هم اینک 2 مسیر ارتباطی بی بی دوست- هیرمند و بنجار به روستای سنجرانی براثر طغیان رودخانه نیاتک بسته شده است.
وی ادامه داد: تلاش نیروهای راهداری و امداد رسان برای بازگشایی این مسیرها ادامه دارد.
مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: جای نگرانی برای مردم منطقه وجود ندارد به طوری که برنامه ریزی های لازم برای مقابله با حوادث احتمالی اندیشیده شده است.
گفته می شود طغیان رودخانه هیرمند ناشی از بارندگی زیاد در افغانستان مشکلاتی را برای برخی روستاهای ولایت نیمروز کشور همسایه ایجاد کرده و احتمال افزایش آب ورودی نیز وجود دارد.
جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان هم اکنون در آماده باش قرار دارد و امدادگران آماده خدمات رسانی به سیل زدگان احتمالی در شمال این استان هستند.
از خوزستان هم خبر رسیده است براساس برآوردهای اولیه سیل در بخش جاده ها و ابنیه جاده ای در این استان 6 هزار و 400 میلیارد ریال خسارت وارد کرده است .
غلامعباس بهرامی نیا مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان گفت:سیل و طغیان رودخانه ها باعث خرابی و خسارت به دستگاه ابنیه فنی ( تاسیسات زیر بنایی ) در طول جاده های خوزستان شده است .
بهرامی نیا ادامه داد : نیروهای راهداری مستقر در راه های خوزستان در طول شبانه روز برای بازگشایی مسیرها و اصلاح جاده ها و راه های شهری و روستایی در حال امداد رسانی هستند تا مشکلی برای تردد رانندگان بوجود نیاید .
وی با اشاره به بازگشایی و انسداد محورهای استان گفت : در حال حاضر محور اهواز- شوش - اندیمشک از روستای الباجی تا سید عباس در سه تا چهار به طول 20کیلومتر به شکل مقطعی دچار آبگرفتگی شده است .
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان ادامه داد : قسمت هایی از این محور 2طرفه شده است و به رانندگان توصیه می شود با احتیاط و رعایت کامل قوانین راهنمایی و رانندگی در این مسیر تردد داشته باشند .
بهرام نیا بیان کرد : وضعیت پل چمران در ابتدای ورودی شهر اهواز به دلیل ورود آب مشکلی برای تردد خودرو ها ایجاد نکرده است که نیروهای راهداری در تلاش هستند آبهای جاری را به مسیر دیگری منحرف کنند .
وی خاطر نشان کرد : به دلیل آبگرفتگی در جاده آبادان - اهواز و برای حفظ ایمنی رانندگان این محورمسدود می باشد و جاده خرمشهر - اهواز به عنوان مسیر جایگزین اعلام شده است .
خبرهای دریافتی از مشهد نیز حاکی است که دومین تیم تخصصی و مجهز امداد و نجات این سازمان روز دوشنبه به مناطق سیلزده استان گلستان اعزام شده است.
آتشپاد دوم مهدی رضایی معاون عملیات سازمان آتش نشانی مشهد در حاشیه مراسم اعزام این تیم گفت که این تیم شامل 10غواص و نیروی عملیات ویژه است که با تجهیزات لازم به مناطق سیلزده استان گلستان اعزام شد.
وی اظهار داشت: به همراه این تیم چند دستگاه خودرو سنگین شامل بازو غلتان حمل موتور پمپ، خودرو نجات دو منظوره، خودرو پیکاپ نجات تخصصی و پمپ های فوق تخصصی سنگین آب کشی، لجن کشی و اریسکو به همراه تجهیزات و لوازم مرتبط با آب گرفتگی و امداد و نجات ارسال شد.
وی گفت: اولین تیم تخصصی امداد و نجات آتش نشانی مشهد چهارم فروردین ماه امسال به استان گلستان اعزام شده بود.
یکهزار و 300 آتش نشان در 48 ایستگاه کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد خدمت رسانی می کنند.

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
موتور   هلال احمر   خسارات   همدان   سازمان هواشناسی   خوزستان   شهید   خراسان   روستا   تمهیدات   طوفان   مساجد   کردستان   خانوار   استانداران   هواشناسی   اردبیل   سیلاب   خراسان جنوبی   رعد و برق   آذربایجان غربی   بارندگی   سیستان و بلوچستان   سیل زدگان   امدادرسانی   دانشگاهیان   چهار محال و بختیاری   عشق آباد   نهادهای دولتی   ایلام   مشاوران   جمعیت هلال احمر   لایروبی   هشدار هواشناسی   استانها   کودکان و نوجوانان   آبگرفتگی   واحد مسکونی   غیر دولتی   جاری شدن سیل   نهبندان   سبزوار     بشرویه   فرهنگی   کمیته امداد امام خمینی(ره)   کرمانشاه   خراسان رضوی   لرستان  
اخبار مرتبط
آماده باش در 7 استان همزمان با موج جدید بارش ها
فرارو
آمادگی رویارویی 7 استان با موج دوم بارندگی ها
فرتاک نیوز
باران در راه؛ آماده باش در هفت استان
بهار نیوز
آماده باش در 7استان همزمان با موج جدید بارش ها
ستاره نیوز
آمادگی رویارویی 7 استان با موج دوم بارندگی ها
شعار سال
میزان بارش ها به بیش از 306 میلی متر رسید
آریا
آمادگی رویارویی 7استان با موج دوم بارندگی ها
بازار نیوز
آماده باش به هفت استان
شبکه خبر
آمادگی رویارویی 7 استان با موج دوم بارندگی ها
شیعه نیوز
میزان بارش ها به بیش از 306 میلی متر رسید
ایرنا
میزان بارش ها به بیش از 306 میلی متر رسید
ایران اکونومیست
هفت استان درگیر بارندگی همراه با باد و طوفان
برنا نیوز
سامانه بارشی تازه همراه با باد شدید در راه است
جهان نیوز
وزش باد با سرعت 70 کیلومتر در برخی شهرها/ سامانه بارشی تازه در راه است
رجانیوز
آمادگی رویارویی 7 استان با موج دوم بارندگی ها
ایرنا
13 واحد مسکونی روستایی بشرویه 100 درصد تخریب شد
ایرنا
سامانه بارشی تازه همراه با باد شدید در راه است
جهان نیوز
وزش باد با سرعت 70 کیلومتر در برخی شهرها/ سامانه بارشی تازه در راه است
فارس
وزش باد با سرعت 70 کیلومتر در برخی شهرها/ سامانه بارشی تازه در راه است
آناج
آمادگی رویارویی 7 استان با موج دوم بارندگی ها
ساعت 24
خسارات سیلاب تاکنون؛ بین 30 تا 35 هزار میلیارد تومان
بهار نیوز
وزش باد با سرعت 70 کیلومتر/ سامانه بارشی تازه در راه است
عصر امروز
اخطار هواشناسی؛ وقوع طوفان و بارش برف در برخی مناطق کشور
خبر نو
اخطاریه سازمان هواشناسی درباره وقوع طوفان تندری و آبگرفتگی معابر
آفتاب
اخطاریه هواشناسی درباره وقوع طوفان تندری و آبگرفتگی معابر
ستاره نیوز
اخطاریه هواشناسی درباره وقوع طوفان تندری و آبگرفتگی معابر/ رانندگان تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند
نواندیش
اخطار هواشناسی درباره وقوع طوفان و آبگرفتگی معابر
فرارو
اخطاریه درباره وقوع طوفان تندری و آبگرفتگی معابر
برترین ها
احتمال بارش برف بهاری در تهران
اقتصاد نیوز
اخطاریه سازمان هواشناسی درباره وقوع طوفان تندری و آبگرفتگی معابر
شفا آنلاین
اخطاریه سازمان هواشناسی درباره وقوع طوفان تندری و آبگرفتگی معابر
ایسنا
هشدار سازمان هواشناسی نسبت به وقوع طوفان و بارش برف
روز پلاس
اخطاریه سازمان هواشناسی نسبت به وقوع طوفان و بارش برف در برخی مناطق کشور
ایران اکونومیست
طوفان و بارش برف در راه است!
شبکه خبر
اخطار سازمان هواشناسی درباره وقوع طوفان
فرتاک نیوز
هشدار هواشناسی درباره وقوع طوفان و بارش برف
صدای ایران
اخطاریه سازمان هواشناسی نسبت به وقوع طوفان و بارش برف در برخی مناطق کشور
آفتاب
اخطار سازمان هواشناسی درباره وقوع طوفان
فردا نیوز
سازمان هواشناسی نسبت به وقوع طوفان و بارش برف در برخی مناطق کشور هشدار داد
خبرگزاری ایلنا
اخبار مرتبط
bltفرارو : آماده باش در 7 استان همزمان با موج جدید بارش ها
bltفرتاک نیوز : آمادگی رویارویی 7 استان با موج دوم بارندگی ها
bltبهار نیوز : باران در راه؛ آماده باش در هفت استان
bltستاره نیوز : آماده باش در 7استان همزمان با موج جدید بارش ها
bltشعار سال : آمادگی رویارویی 7 استان با موج دوم بارندگی ها
bltآریا : میزان بارش ها به بیش از 306 میلی متر رسید
bltبازار نیوز : آمادگی رویارویی 7استان با موج دوم بارندگی ها
bltشبکه خبر : آماده باش به هفت استان
bltشیعه نیوز : آمادگی رویارویی 7 استان با موج دوم بارندگی ها
bltایرنا : میزان بارش ها به بیش از 306 میلی متر رسید
bltایران اکونومیست : میزان بارش ها به بیش از 306 میلی متر رسید
bltبرنا نیوز : هفت استان درگیر بارندگی همراه با باد و طوفان
bltجهان نیوز : سامانه بارشی تازه همراه با باد شدید در راه است
bltرجانیوز : وزش باد با سرعت 70 کیلومتر در برخی شهرها/ سامانه بارشی تازه در راه است
bltایرنا : آمادگی رویارویی 7 استان با موج دوم بارندگی ها
bltایرنا : 13 واحد مسکونی روستایی بشرویه 100 درصد تخریب شد
bltجهان نیوز : سامانه بارشی تازه همراه با باد شدید در راه است
bltفارس : وزش باد با سرعت 70 کیلومتر در برخی شهرها/ سامانه بارشی تازه در راه است
bltآناج : وزش باد با سرعت 70 کیلومتر در برخی شهرها/ سامانه بارشی تازه در راه است
bltساعت 24 : آمادگی رویارویی 7 استان با موج دوم بارندگی ها
bltبهار نیوز : خسارات سیلاب تاکنون؛ بین 30 تا 35 هزار میلیارد تومان
bltعصر امروز : وزش باد با سرعت 70 کیلومتر/ سامانه بارشی تازه در راه است
bltخبر نو : اخطار هواشناسی؛ وقوع طوفان و بارش برف در برخی مناطق کشور
bltآفتاب : اخطاریه سازمان هواشناسی درباره وقوع طوفان تندری و آبگرفتگی معابر
bltستاره نیوز : اخطاریه هواشناسی درباره وقوع طوفان تندری و آبگرفتگی معابر
bltنواندیش : اخطاریه هواشناسی درباره وقوع طوفان تندری و آبگرفتگی معابر/ رانندگان تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند
bltفرارو : اخطار هواشناسی درباره وقوع طوفان و آبگرفتگی معابر
bltبرترین ها : اخطاریه درباره وقوع طوفان تندری و آبگرفتگی معابر
bltاقتصاد نیوز : احتمال بارش برف بهاری در تهران
bltشفا آنلاین : اخطاریه سازمان هواشناسی درباره وقوع طوفان تندری و آبگرفتگی معابر
bltایسنا : اخطاریه سازمان هواشناسی درباره وقوع طوفان تندری و آبگرفتگی معابر
bltروز پلاس : هشدار سازمان هواشناسی نسبت به وقوع طوفان و بارش برف
bltایران اکونومیست : اخطاریه سازمان هواشناسی نسبت به وقوع طوفان و بارش برف در برخی مناطق کشور
bltشبکه خبر : طوفان و بارش برف در راه است!
bltفرتاک نیوز : اخطار سازمان هواشناسی درباره وقوع طوفان
bltصدای ایران : هشدار هواشناسی درباره وقوع طوفان و بارش برف
bltآفتاب : اخطاریه سازمان هواشناسی نسبت به وقوع طوفان و بارش برف در برخی مناطق کشور
bltفردا نیوز : اخطار سازمان هواشناسی درباره وقوع طوفان
bltخبرگزاری ایلنا : سازمان هواشناسی نسبت به وقوع طوفان و بارش برف در برخی مناطق کشور هشدار داد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.