مخبر - 1398/01/26 - پرداخت کمک بلاعوض به سیل زدگان لرستان تا پایان هفته

پرداخت کمک بلاعوض به سیل زدگان لرستان تا پایان هفته
مديرکل بازسازي بنياد مسکن انقلاب اسلامي گفت: 2 هزار فقره کمک بلاعوض براي تهيه اسباب و اثاثيه منزل و کمک بلاعوض تعميري تا پنجشنبه هفته جاري به آسيب ديدگان سيل لرستان پرداخت مي شود.
پرداخت کمک بلاعوض به سیل زدگان لرستان تا پایان هفته

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: 2 هزار فقره کمک بلاعوض برای تهیه اسباب و اثاثیه منزل و کمک بلاعوض تعمیری تا پنجشنبه هفته جاری به آسیب دیدگان سیل لرستان پرداخت می شود.

به گزارش تسنیم؛ مجید جودی امروز در جلسه شورای مسکن استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهارداشت: بنیاد مسکن متولی امر بازسازی است و تجربه های زیادی نیز در این زمینه ها دارد.

وی افزود: از همان روز نخستی که بارندگی ها در خرم آباد و لرستان شروع شد ما یک پایگاه اطلاعاتی آنلاین نصب کردیم و از هر کسی که خانه اش را ارزیابی کردیم مدارک خواستیم.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عنوان کرد: ارزیابی ما در استان لرستان تقریبا 90 درصد انجام شده است و افراد باید مدارک بیاورند تا وارد سامانه شود.

وی بیان کرد: از 90 درصد ارزیابی ها 30درصد وارد سامانه شده چون مردم باید مدارک بیاورند تا صحت مالکیت تایید و سپس وارد سامانه شود.

جودی گفت: سامانه مذکور کاملا جوابگوی تمام مشکلات است و درصد خسارت و اینکه تعمیری چه نوعی است نیز مشخص می شود.

وی تصریح کرد: 5 ستاد بازسازی بنیاد مسکن در شهرستان های مختلف استان مستقراند و بلافاصله ارزیابی و زمان بندی می کنند تا مردم در زمان مشخصی مدارک را ارائه کنند و ثبت سامانه شود. در سر پل ذهاب این سامانه را تشکیل دادیم که خیلی خوب جواب داد.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در 10 روز گذشته در 25 استان آسیب این سامانه را فعال کردیم و ارزیابی ها وارد می شود.

وی اظهارداشت: با توجه به اطلاعات این سامانه اکنون برای ما مشخص است که خانه چه کسانی باید جا به جا و درجا سازی شود، در روستاها نیز عمدتا پژوهشکده تا حدود زیادی وضعیت را تعیین تکلیف کرده ولی در شهر مسئولان امر (وزارت نیرو) باید حریم رودخانه ها را مشخص کنند.

لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.