مخبر - 1398/01/26 - هدف های تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به «مصیاف» سوریه

هدف های تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به «مصیاف» سوریه
یک روزنامه لبنانی ضمن برشمردن اهداف تجاوز تازه رژیم صهیونیستی به خاک سوریه تاکید کرد، پاسخ های مد نظر جبهه مقاومت دستیابی دشمن به اهدافش را غیرممکن می کند.
هدف های تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به «مصیاف» سوریه

به گزارش پایداری ملی، روزنامه لبنانی «البناء» در یادداشتی با عنوان « اهداف تجاوز تازه رژیم صهیونیستی و راه های پاسخ به آن» نوشت: تجاوز جدید رژیم صهیونیستی به شهر «مصیاف» در ریف حماه سوریه سوال ها را در بین افکار عمومی و ناظران درباره زمان وقوع این تجاوز و اهدافی که از آن دنبال می شود، مطرح می کند.
این یادداشت افزود: یک سوال اینکه چرا ائتلاف مقاومت برای کشیدن افسار رژیم صهیونیستی به این تجاوز پاسخ نداد، همچون چیزی که درباره لبنان صدق می کند و در آنجا مقاومت با تثبیت قواعد بازدارندگی و جنگ با دشمن صهیونیستی مانع از ادامه تجاوزات این رژیم شده است، چون دشمن دیگر فهمید که با پاسخی قوی و دردناک و سریع از طرف مقاومت روبه رو خواهد شد و این را بارها تجربه کرده است.
به عقیده این روزنامه لبنانی، واضح است که زمان حمله اسرائیل، پس از اعلام نتیجه انتخابات این رژیم بود، انتخاباتی که با پیروزی بنیامین نتانیاهو همراه بود، کسی که در آستانه انتخابات رژیم صهیونیستی موفق به دریافت هدایای ارزشمندی از سوی دونالد ترامپ، متحد آمریکایی خود شد و همین امر وضعیت انتخاباتی وی را تقویت کرد، در حالی که وی با اتهام های متعدد فساد روبرو بود و همچنین او را مسئول فروپاشی قدرت بازدارندگی رژیم صهیونیستی در رویارویی با مقاومت در نوار غزه می دانند.
نویسنده آورده است: نتانیاهو بلافاصله پس از اعلام پیروزی او با اختلاف یک کرسی بیشتر از ائتلاف سفید و سیاه دست به تجاوز جدید علیه سوریه زد تا تداوم سیاست خصمانه خود را ثابت کرده و درصدد ضربه زدن به ظرفیت دفاعی ارتش سوریه برآید و البته از این خط مشی خود که مورد حمایت صهیونیبست ها قرار دارد عقب نشینی نخواهد کرد؛ چون انتخابات اخیر رژیم صهیونیستی تشدید فضای افراط گرایی صهیونیستی حاکم بر سرزمین های اشغالی را در سطوح احزاب ، ارتش و جامعه شهرک نشینان صهیونیست ثابت کرد.
به نوشته البناء اما اهداف مطلوب رژیم صهیونیستی از حمله جدید این رژیم به سوریه را می توان در چند مورد خلاصه کرد، هدف نخست، اینکه رژیم صهیونیستی درصدد تاثیرگذاری بر روند درگیری های جاری در ریف شمالی حماه است که بین ارتش سوریه و گروه های تروریستی جریان دارد و در آن این گروه ها ضربات سنگینی از ارتش سوریه متحمل شدند .
این روزنامه افزود: بمباران رژیم صهیونیستی علیه مواضع نظامی در مصیاف در راستای تلاش برای برهم زدن عملیات ارتش سوریه علیه تروریست ها و متوقف کردن برنامه های آن برای سرکوب حضور تروریست ها در حومه شمالی حماه و استان ادلب و همچنین بالا بردن روحیه این تروریست ها بوده است .
البناء نوشت: رژیم صهیونیستی همچنین درصدد طولانی تر کردن جنگ برای خسته کردن دولت ملی سوریه و حفظ آن در وضعیت ناامنی و بی ثباتی است و این موضوع بار دیگر رابطه رژیم صهیونیستی با گروه های تروریستی مجری نقشه های آن را تایید می کند.
روزنامه لبنانی، هدف دوم تجاوز رژیم صهیونیستی را تکمیل جنگ تحریم های اقتصادی و تشدید تحریم آمریکا علیه سوریه برای وادار کردن آن به تسلیم شدن در برابر دیکته های آمریکا دانست و افزود: رژیم صهیونیستی با تشدید حملات نظامی خود به دنبال تاثیرگذاری بر موضع رهبری سوریه است که هیچ گونه چانه زنی بر سر اصول ملی و استقلال تصمیم گیری این کشور را نمی پذیرد.
البناء هدف سوم از تجاوز رژیم صهیونیستی و تشدید تحریم ها علیه سوریه، ایران و مقاومت در لبنان را تشدید فشار بر جبهه مقاومت عنوان کرد و گفت: این حملات در چارچوب نقشه آمریکا و رژیم صهیونیستی برای از میان بردن پیروزی های جبهه مقاومت در برابر پروژه آمریکا و اسرائیل برای سرنگونی دولت سوریه، انزوای ایران و سرکوب مقاومت در لبنان و فلسطین و نابودی مساله فلسطین و تسلط آمریکا بر منطقه و ممانعت از تشکیل نظامی چند قطبی است.
این روزنامه لبنانی نوشت: این اهداف آمریکا و رژیم صهیونیستی از ادامه جنگ علیه سوریه به طرق متعدد سوال هایی را درباره راه های پاسخ به تجاوز به منظور ناکام گذاشتن اهداف آن مطرح می کند تا واشنگتن و تل آویو در تلاش خود برای ممانعت از پیروزی نهایی جبهه مقاومت بر تروریسم و ایجاد معادلات منطقه ای و بین المللی جدید به بن بست برسند.
البناء نوشت: مطمئنا رهبران جبهه مقاومت راه های پاسخ به تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی و جنگ اقتصادی آمریکا را مطالعه کرده اند حملاتی که فعال سازی قدرت بازدارندگی با نشان دادن مقابله به مثل را می طلبد بخصوص که جبهه مقاومت توانمندی و ظرفیت پاسخ نظامی و اقتصادی را داراست. و این موضوع نیاز به طرحی تهاجمی دارد تا طرف های جبهه مقاومت همگی از حالت دفاعی به تهاجمی درآیند یعنی طرحی که بر اساس آن اقداماتی پیشگیرانه اتخاذ شود چه از طریق مقابله به مثل مستقیم علیه هر گونه تجاوز رژیم صهیونیستی یا از طریق آسیب رساندن به منافع اقتصادی آمریکا در منطقه باشد.
این روزنامه آورده است: در بعد پاسخ نظامی مدتی قبل نمونه آن اتفاق افتاد هنگامی که دشمن صهیونیستی فرودگاه التیفور را بمباران کرد جبهه مقاومت با بمباران مواضع ارتش رژیم صهیونیستی در جوان اشغالی پاسخی قوی به آن داد در شبی که از آن به شب موشک ها یاد شد و رژیم صهیونیستی را به درخواست کمک از روسیه برای اجتناب از تشدید تنش و اقدام برای آتش بس وادار کرد.
نویسنده تصریح کرد: رژیم صهیونیستی به دنبال یک رویارویی گسترده نیست و البته جز زبان زور را نمی فهمد؛ اما در بعد پاسخ به جنگ اقتصادی باید به مقابله با تحریم های غیرقانونی رفت که ناقض قطعنامه ها و پیمان های بین المللی است آن هم با مقابله به مثل از طریق اعمال تحریم هایی که به منافع آمریکا آسیب می رساند.
به عقیده البناء، برای مثال وقتی جلوی نفتکش های ایران گرفته شده و مانع رفتن آنها به سوریه شوند می توان جلوی نفتکش های عازم کشورهای غربی را گرفت این مساله کشورهای غربی و در راس آن آمریکا را وادار می کند از ادامه تعرض به نفت کش های ایران خودداری کند چون در غیر این صورت جنگ رخ خواهد داد که اصلا به نفع آمریکا نیست؛ چون آمریکا می داند جنگ گسترده در منطقه پیامدهای خطرناکی برای منافع آن و رژیم صهیونیستی خواهد داشت.
این روزنامه لبنانی نوشت: برای کشورهای غربی که صنایع آنها به نفت کشورهای حاشیه خلیج فارس وابستگی دارد، توقف عبور نفت کش ها از تنگه هرمز قیمت نفت را تا 250 دلار برای هر بشکه بالا خواهد برد که در شرایط مواجهه این کشورها با بحران های اقتصادی قابل تحمل نیست.
البناء افزود: پاسخ به تحریم ها همچنین می تواند با اقداماتی عملی صورت گیرد که اهداف آمریکا را ناکام می گذارد و آن هم از طریق احیای روابط اقتصادی و تجاری بین ایران، عراق و سوریه چیزی که در سطح دو جانبه صورت گرفته است و پس از آن خط لوله نفت عراق که به بنادر سوریه می رسد کار خود را از سر گیرد چنین امری مطمئنا نیاز به اراده مستقل عراق در رد تسلیم شدن برابر دیکته های آمریکا دارد.
در پایان آمده است: به نظر می رسد چنین اراده ای وجود دارد، چیزی که در توافقنامه های اقتصادی، و تجاری مهم بین ایران و عراق در جریان سفر روحانی به عراق و سفر عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق به ایران و ایجاد راه زمینی بین سوریه و عراق در نقطه مرزی بوکمال شاهد بودیم و حالا منتظر افتتاح این جاده با راه افتادن ترانزیت کالاهای کشاورزی، صنعتی و نفت و غیره از آنجا هستیم.
منبع خبر : پایداری ملی

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.