مخبر - 1398/01/26 - وزارت ارشاد اتهام فساد دولتی را از خود دور کند

وزارت ارشاد اتهام فساد دولتی را از خود دور کند
به فیلم «رحمان 1400» با وجود هشدار سنی بیشترین سالن تعلق گرفته است در حالی که همه جای دنیا رده بندی سنی گیشه را محدود می کند نه بالعکس.
وزارت ارشاد اتهام فساد دولتی را از خود دور کند

به فیلم «رحمان 1400» با وجود هشدار سنی بیشترین سالن تعلق گرفته است در حالی که همه جای دنیا رده بندی سنی گیشه را محدود می کند نه بالعکس. کارگردان فیلم با فرار رو به جلو از جمله ادعای اینکه برای فیلم در قم تصمیم گرفته اند نه تهران، قصد دارد از فضای ایجاد شده به نفع فروش بیشتر فیلمش سوء استفاده کند. جالب است که فیلمساز به جای عذرخواهی طلبکار هم شده است، از سویی دیگر برخی مسئولان سینمایی یا اساساً روزه سکوت پیشه کرده اند یا حرف های ضد و نقیض می زنند. این وسط ظاهراً قرار است فضا غبارآلود تر شود و در ادامه برای فیلم فضای تبلیغاتی بیشتری فراهم شود تا در نمایش خانگی فروش بیشتری کند. اگر این روش غیراخلاقی تبدیل به یک رویه شود دیگر سنگ روی سنگ نخواهد ماند. هر فیلمساز تازه به دوران رسیده ای می تواند از یکسری فرمول امتحان پس داده برای تبلیغات فیلمش استفاده کند و آخر سر هم ظاهراً این سرمایه است که حرف اول را می زند؛ سرمایه ای که بخش نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی هم اسیر آن شده است.
سازمان سینمایی برای تبرئه خودش هم که شده باید اقدامات تنبیهی سخت برای فیلمساز و فیلم اتخاذ نماید وگرنه واضح است که این رویه از سوی سازمان سینمایی حمایت سیستماتیک می شود که مصداق فساد سازمان یافته دولتی است. رویکرد تجاری کردن هنر از ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم در دستور کار معاونت های وزات ارشاد قرار گرفت و تا به حال جز به حاشیه رفتن اخلاق و معنویت و به متن آمدن سوداگری حاصلی نداشته است. وقتی قرار باشد کسب سود در سینما تئاتر و هنر های تجسمی حرف اول را بزند نتیجه اش می شود ولنگاری فرهنگی، نتیجه اش می شود اینکه چند سینمادار و سالن دار امور فرهنگی کلان را مدیریت کنند و مدیران دولتی که از آن ها انتظار اعمال نظارت ها و رویکرد های حاکمیتی می رود صرفاً وقت خود را به سخنرانی در جلسات و محافل مختلف بگذرانند. مدیران دولتی آیا اداره فرهنگ را برون سپاری کرده اند؟

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.