مخبر - 1398/01/26 - ادعای جدید داعش؛ حملات تروریستی به 80 شهر جهان

ادعای جدید داعش؛ حملات تروریستی به 80 شهر جهان
به گزارشر عصرامروز، گروه تروریستی داعش مدعی انجام حملاتی به 80 شهر جهان در روزهای گذشته شده است. شماره دوشنبه روزنامه «تایمز» چاپ انگلیس با اشاره به این خبر نوشت که داعش دیروز ادعا کرده که حملات هماهنگ شده ای را در 80 شهر در سراسر جهان در روزهای اخیر انجام داده است. داعش مدعی شده که بمب گذاری ...
ادعای جدید داعش؛ حملات تروریستی به 80 شهر جهان

به گزارشر عصرامروز، گروه تروریستی داعش مدعی انجام حملاتی به 80 شهر جهان در روزهای گذشته شده است.

شماره دوشنبه روزنامه «تایمز» چاپ انگلیس با اشاره به این خبر نوشت که داعش دیروز ادعا کرده که حملات هماهنگ شده ای را در 80 شهر در سراسر جهان در روزهای اخیر انجام داده است.

داعش مدعی شده که بمب گذاری های انتحاری، ترور و مین گذاری در روزهای گذشته موجب کشته شدن 362 تن در 92 حمله از روسیه تا غرب آفریقا بوده است.

داعش این حملات را به بهانه انتقام گیری بابت از دست دادن وضعیت اولیه خود اعلام کرده است. این گروه مقر جدید خود را اعلام نکرده و تنها مدعی شده که به طور مخفیانه فعالیت می کند.

به نوشته روزنامه تایمز، «جیمز جفری» مقام ارشد آمریکایی ماه گذشته اعلام کرد که بین 15 تا 20 هزار داعشی در سطح منطقه فعال هستند.

وی در این زمینه گفت: «آن ها دیگر خلیفه گری یا کشوری را در دست ندارند اما قادرند به عنوان یک سازمان تروریستی فعالیت کنند.»

به گزارش تایمز، داعش از 8 تا 10 آوریل(فروردین) با صدور بیانیه هایی مسئولیت 14 حمله در عراق ، 10 حمله در سوریه و همچنین حملاتی در غرب آفریقا، مصر، سومالی، افغانستان ، لیبی و قفقاز را بر عهده گرفت.

روز گذشته نیز یک مقام بلند پایه آلمانی نسبت به انجام حملات تروریستی این گروه در کشورش هشدار داد.

«توماس هالدنوانگ» رئیس دستگاه اطلاعات داخلی آلمان یکشنبه در مصاحبه با روزنامه «ولت ام سنتاگ» نسبت به افزایش تهدید نیروهای شکست خورده داعش در سوریه و عراق و انجام عملیات در این کشور هشدار داد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «دویچه وله» هالدنوانگ گفت تعداد اسلامگرایان افراطی در آلمان در سال 2018 به 2240 نفر افزایش یافته است.

هالدنوانگ گفت: «نمی توانم درباره داعش کاملا روشن صحبت کنم اما این گروه می تواند در هر زمان حمله ای را در آلمان انجام دهد.»

رئیس دستگاه اطلاعات داخلی آلمان گفت که داعش هنوز با تمرکز بر خلافت مجازی می تواند برای حملات تروریستی نیرو جذب کند. وی اذعان داشت که برای این کشور امکان رصد فعالیت تمام مظنونان تروریستی ممکن نیست.

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.