مخبر - 1398/01/26 - خواستار گسترش همکاری ها با تهران هستیم

خواستار گسترش همکاری ها با تهران هستیم
خبرگزاری آریا - تهران- ایرنا- سفیر برزیل در تهران گفت: خواستار توسعه و تقویت همکاری ها در زمینه های مختلف با جمهوری اسلامی ایران هستیم.
خواستار گسترش همکاری ها با تهران هستیم

خواستار گسترش همکاري ها با تهران هستيم خبرگزاري آريا - تهران- ايرنا- سفير برزيل در تهران گفت: خواستار توسعه و تقويت همکاري ها در زمينه هاي مختلف با جمهوري اسلامي ايران هستيم.

به گزارش ايرنا از خانه ملت، رودريگو د ازردو سانتوس سفير برزيل در تهران امروز- دوشنبه- با سيامک مره صدق نماينده کليميان در مجلس ديدار و گفت و گو کرد.
وي در اين جلسه با تاکيد بر نقش مهم مجالس دو کشور در توسعه و گسترش مناسبات فيمابين، از افزايش روابط پارلماني به ويژه روابط نمايندگان يهودي در دو پارلمان استقبال کرد.
سفير برزيل همچنين اظهار داشت: خواستار توسعه و تقويت همکاري ها در زمينه هاي مختلف با جمهوري اسلامي ايران هستيم و موضع سياسي دولت برزيل حفظ و گسترش روابط با همه کشورها به ويژه جمهوري اسلامي ايران است.
** تاکيد بر مراودات بازرگاني و تجاري ايران و برزيل
سيامک مره صدق نماينده کليميان در مجلس نيز در اين ديدار با اشاره به تشابهات فرهنگي ميان دو کشور، اظهار داشت: يهوديان در جمهوري اسلامي ايران و برزيل خواسته هاي يکساني دارند و به خاطر يهوديت از گروه الگوريتم هاي غالب در جهان پيروي نمي کنند از اينرو مي توانند ارتباط مثبت و سازنده با يکديگر داشته باشند.
نماينده کليميان در مجلس شوراي اسلامي در ادامه با توجه به سوء استفاده برخي از کشورهاي ابرقدرت از موضوع حقوق بشر در ايران آن را ابزاري دوگانه در دست اين کشورها دانست و تاکيد کرد: جمهوري اسلامي ايران تنها کشور مسلمان است که در آن اقليت مذهبي حق انتخاب نماينده در مجلس و اظهارنظر در همه امور داخلي و بين المللي در ايران را دارند.
مره صدق با محکوم کردن اقدام دولت آمريکا در تروريستي خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، افزود: سپاه پاسداران نهادي است که در حمله داعش به سوريه و عراق نه تنها به مسلمانان بلکه به مسيحيان و يهوديان نيز کمک کرد.
وي تصريح کرد: بايد از دولت آمريکا پرسيد به چه دليل سپاه پاسداران که مدافع مسيحيان ساکن سوريه و عراق بود را تروريست خوانده است؟
مره صدق بر ارتقاي سطح ارتباطات فرهنگي جوامع يهودي در ايران و برزيل و همچنين مراودات بازرگاني و تجاري ميان دو کشور تاکيد کرد.
سيام*3061*1535
انتهاي پيام /*
لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.