مخبر - 1398/01/26 - 30 درصد مددجویان در صورت اجرای طرح پابند الکترونیک، مشمول این طرح خواهند شد

30 درصد مددجویان در صورت اجرای طرح پابند الکترونیک، مشمول این طرح خواهند شد
محبی ابراز امیدواری کرد که با استمداد و تعاملات سازنده مسئولین مراجع قضایی ذیربط و اتمام و پایان تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری طرح پابند الکترونیک، 30 درصد از مددجویان زندان های استان مشمول این طرح قرار بگیرند.
30 درصد مددجویان در صورت اجرای طرح پابند الکترونیک، مشمول این طرح خواهند شد

30 درصد مددجویان در صورت اجرای طرح پابند الکترونیک، مشمول این طرح خواهند شدبه گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان های استان تهران؛ مدیر کل زندان های این استان به همراه سرپرست معاونت سلامت، اصلاح و تربیت، مسئول مرکز امور خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج استان و رییس گروه انفورماتیک اداره کل طی نشستی به بررسی راهکار ها و تسریع در روند رفع موانع اجرای طرح پابند اکترونیک پرداختند.

مدیر کل زندان های استان تهران در این جلسه به خدمات دهی به 950 نفر از مددجویان پس از آزادی در زمینه های مختلف اشاره کرد و گفت: اشتغال در میان مددجویان چه در زمان تحمل حبس و چه پس از آزادی یکی از اصلی ترین دغدغه های سیاست نظام زندانبانی می باشد که لازم است با تعامل نهاد های مختلف از جمله؛ بنیاد تعاون زندانیان، انجمن حمایت از زندانیان، کارخانجات و مراکز تولیدی در سطح شهرستان های مربوطه و… به این مهم بیشتر توجه شود.

مصطی محبی در بازدید از محل اتاق مانیتورینگ و کنداکتور محل در حال تکمیل تجیهزات ابراز امیدواری کرد که با استمداد و تعاملات سازنده مسئولین مراجع قضایی ذی ربط و اتمام و پایان تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری طرح پابند الکترونیک 30 درصد از مددجویان زندان های استان مشمول این طرح قرار بگیرند.

وی به محسنات و مزایای اجرای طرح پابند الکترونیک اشاره کرد و به ابعاد مختلف عاطفی، اجتماعی، اقتصادی و…. پرداخت و گفت: با نگاهی هر چند سطحی می توان به امتیازات فردی و اجتماعی طرح مذکور پی برد چرا که حضور فیزیکی هر شخصی به عنوان سرپرست و حامی آن فرد در خانواده جای بحث و مجادله ندارد.

این خبر می افزاید، اجرای طرح پابند الکترونیک در کشور با همکاری قوه قضائیه (مرکز آمار و فناوری اطلاعات)، سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و شرکت توسعه خدمات الکترونیک حامی عدالت در حال پیگیری و تکمیل روند اجرایی می باشد.

لازم به ذکر است مددجویانی که مرتکب جرایم تعزیری از درجه 5 تا 8 شده اند در صورت وجود شرایط؛ وجود جهات تخفیف، پیش بینی اصلاح مرتکب جرم، فقدان سابقه کیفری موثر، رعایت تدابیر و اجرای دستورات دادگاه و جبران ضرر و زیان وارده به شاکی می توانن از این طرح استفاده کنند.

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.