مخبر - 1398/01/26 - وزش باد گرم شدید در گیلان طی دو روز آینده

وزش باد گرم شدید در گیلان طی دو روز آینده
خبرگزاری آریا - رشت - ایرنا - سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از وزش باد گرم گاهی شدید یا خیلی شدید در استان طی دو روز پیش رو خبر داد و تأکید کرد که از روشن کردن آتش یا رهاکردن آن در عرصه های طبیعی استان خودداری شود.
وزش باد گرم شدید در گیلان طی دو روز آینده

وزش باد گرم شديد در گيلان طي دو روز آينده خبرگزاري آريا - رشت - ايرنا - سرپرست اداره پيش بيني و هشدار اداره کل هواشناسي گيلان از وزش باد گرم گاهي شديد يا خيلي شديد در استان طي دو روز پيش رو خبر داد و تأکيد کرد که از روشن کردن آتش يا رهاکردن آن در عرصه هاي طبيعي استان خودداري شود.

مازيار غلامي روز دوشنبه در گفت وگو با ايرنا بيان داشت: تحليل نقشه هاي هواشناسي نشان دهنده تقويت جريانات جنوبي طي روزهاي سه شنبه و چهارشنبه در منطقه است بنابراين در نقاط مختلف استان بويژه ارتفاعات و دامنه ها ، وزش باد گرم گاهي شديد يا خيلي شديد مورد انتظار است.
وي بيشينه سرعت باد را بين 40 تا 90 کيلومتر بر ساعت و به طور لحظه اي بيشتر از اين مقدار عنوان و اضافه کرد: افزايش دما بين سه تا شش درجه سلسيوس، کاهش رطوبت نسبي و با توجه به وقوع مه در برخي نقاط جلگه اي، کاهش ديد افقي مورد انتظار است.
غلامي از گردشگران و حاشينه نشينان جنگل ها خواست از روشن کردن آتش يا رهاکردن آن در عرصه هاي طبيعي استان خودداري کنند و به بخش هاي مختلف کشاورزي نظير مرغداري ها ، پرورش دهندگان ماهي ، گلخانه داران ، باغداران و ... توصيه کرد تمهيدات لازم به عمل آورند.
وي خاطرنشان کرد: با توجه به پيش بيني وزش باد شديد يا خيلي شديد در نقاط مختلف استان بويژه ارتفاعات و دامنه ها ، احتمال خسارت به تاسيسات وجود دارد ضمن اينکه با افزايش دما و تسريع ذوب برف کوهستان ها ، افزايش آبدهي و بالا آمدن آب رودخانه ها مورد انتظار است بنابراين بايد از تردد و استقرار در حاشيه رودخانه ها پرهيز شود.
غلامي صاف تا نيمه ابري، بعضي نقاط جلگه اي مه، وزش باد جنوبي بويژه ارتفاعات و دامنه ها، باد گرم (گاهي شديد) عنوان و براي فردا (سه شنبه) نيز آسمان استان را کمي تا نيمه ابري، بعضي نقاط جلگه اي مه، گاهي افزايش ابر، پاره اي نقاط وزش باد گرم (بويژه ارتفاعات و دامنه ها گاهي شديد يا خيلي شديد) پيش بيني کرد.
وي بيشينه دماي امروز گيلان را با 26 درجه مربوط به منجيل و رودبار و کمينه دماي فردا را با 9 درجه مربوط به ديلمان ذکر کرد.
به گفته سرپرست اداره پيش بيني و هشدار اداره کل هواشناسي گيلان، بيشينه دماي امروز رشت 23 درجه و کمينه دماي فرداي مرکز استان 12 درجه خواهدبود.
7296/2007/
انتهاي پيام /*
لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.