مخبر - 1398/01/26 - معاون وزیر جهادکشاورزی: سیل 550 میلیارد تومان به بخش شیلات خسارت وارد کرد

معاون وزیر جهادکشاورزی: سیل 550 میلیارد تومان به بخش شیلات خسارت وارد کرد
خبرگزاری آریا - تهران - ایرنا - رئیس سازمان شیلات ایران گفت: با توجه به وقوع سیل اخیر در کشور، تاکنون حدود 550 میلیارد تومان خسارت به بخش شیلاتی استان های چهارمحال بختیاری، لرستان، گلستان، مازندران، ایلام و خوزستان وارد شده است.
معاون وزیر جهادکشاورزی: سیل 550 میلیارد تومان به بخش شیلات خسارت وارد کرد

معاون وزير جهادکشاورزي: سيل 550 ميليارد تومان به بخش شيلات خسارت وارد کرد خبرگزاري آريا - تهران - ايرنا - رئيس سازمان شيلات ايران گفت: با توجه به وقوع سيل اخير در کشور، تاکنون حدود 550 ميليارد تومان خسارت به بخش شيلاتي استان هاي چهارمحال بختياري، لرستان، گلستان، مازندران، ايلام و خوزستان وارد شده است.

«نبي الله خون ميرزايي» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي ايرنا، افزايش بارندگي ها را نقطه اميدواري براي مواجه نشدن با کمبود آب در سال 98 دانست و افزود: اما با تشديد بارندگي ها و بروز سيلاب ها اکنون با معضل جدي تخريب و آسيب زيرساخت هاي پرورش ماهي و مزارع گرمابي و سردآبي در اکثر استان هاي کشور روبرو هستيم.
وي اظهارداشت: بيشترين عمده خسارت ها مربوط به مزارع پرورش سردابي در استان هاي لرستان و چهارمحال بختياري و همچنين ماهيان گرمابي در استان هاي گلستان و مازندران بوده است.
وي تصريح کرد: دور جديد سيل ها در استان هاي جنوب و جنوب شرقي کشور ممکن است به طور مجدد آسيب هايي به مزارع پرورشي وارد کنند که هنوز ارزيابي از آنها نداريم.
معاون وزير جهاد کشاورزي در امور شيلات کشور گفت: در وقوع سيل امسال، مزارع توليد کننده قزل آلا و کپور بيشترين خسارت ها را داشتند اما مزارع ميگوي پرورشي ما آسيب چنداني نديده اند.
وي اضافه کرد: با وجود وقوع سيل برنامه هاي مقابله با بيماري هاي آبزيان، پيشگيري و پيش آگاهي توسط سازمان دامپزشکي کشور انجام مي شود.
وي افزود: با توجه به سيل پيش آمده توليد محصولات شيلاتي امسال با نامگذاري رونق توليد اميدوار کننده است زيرا اين مهم تکليفي را بوجود آورده که توليد امسال بيش از توليد سال 97 باشد.
خون ميرزايي درباره حجم صادرات و واردات محصولات شيلاتي در سال 97 اظهارداشت: طبق آمار 9 ماهه صادرات ما در حوزه شيلاتي کشور نسبت به سال 96 افزايش وزني و ارزشي داشته است اما تاکنون آمار کلي حجم صادرات به دست ما نرسيده است.
به گفته رئيس سازمان شيلات ايران، کشور ما ظرفيت آن را دارد که متناسب با سفارش مشتري ميگوي شمش، ميگوي خشک، انواع ماهياني که قابليت فيله، فراوري، خشک و بسته بندي را دارند که با استفاده از قابليت بخش خصوصي توليد و صادر کنيم.
خون ميرزايي مجموع توليدات حوزه شيلاتي کشور را در سال 97 حدود يک ميليون و 255 هزارتن دانست و افزود: 770 هزارتن از اين توليدات مربوط به بخش صيد و صيادي و 485 هزارتن مربوط به حوزه آبزي پروري است.
وي اضافه کرد: سال گذشته به دليل خشکسالي هاي گسترده اي در اکثر مناطق کشور، انتظار کاهش توليد در استان هاي قطب آبزي پروري کشور يعني خوزستان، چهار محال بختياري و لرستان بوديم اما خوشبختانه توليد بيشتر از سال 96 بود.
به گزارش ايرنا، طبق آمارهاي سال 96، حجم توليد محصولات شيلاتي ايران يک ميليون و 200 هزار تن به ارزش صادراتي 507 ميليون دلار بود.
اقتصام**9186**9189
انتهاي پيام /*
لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.