مخبر - 1398/01/26 - اهتزاز پرچم زنده نگه داشتن حجاب در اورست

اهتزاز پرچم زنده نگه داشتن حجاب در اورست
یک کروه 14 نفره از زنان با ملیت های مختلف پرچم «زنده نگه داشتن حجاب» را در اورست به اهتزاز در آوردند.
اهتزاز پرچم زنده نگه داشتن حجاب در اورست

به گزارش «شیعه نیوز»، یک گروه 14 نفره از زنان از 11 ملیت مختلف برای انتقال این پیام به جهانیان که همه زنان فارغ از هر قومیت و مذهبی که دارند،یکسان هستند کوه اورست را تا اردوگاه جنوبی آن بالا رفتند.
این صعود هشت روزه تا اردوگاه هایی که در ارتفاع پنج هزار و 380 متری وجود دارد از سوی گروه «زنده نگه داشتن حجاب» ترتیب داده شد تا تصورات غلط در مورد این نماد اسلامی را از بین ببرد.
اعضای این تیم که در امارات متحده عربی زندگی می کنند در «راس الخیمه» تحت مربیگری «مانال رستوم» که این گروه را در سال 2014 میلادی در فیس بوک ترتیب داد،آموزش دیده اند.
گروه «زنده نگه داشتن حجاب» در حقیقت جایگاهی برای زنان است تا در مورد مسائل مربوط به حجاب با هم بحث و گفتگو کنند که در نهایت منجر به صعود آنها در نپال شد.
رستوم که در دوبی زندکی می کند در این باره گفت: «آنچه من می خواستم به دست بیاورم افزایش آگاهی مردم در مورد شکیبایی،شمولیت و برابری زنان در سراسر جهان بود.»
این مربی به دلیل فعالیتش در زمینه ورزش و حجای شهرت دارد. در سال 2015 میلادی او با حجاب اسلامی در تبلیغات شرکت نایک که قرار بود لباس هایی را برای ورزشکاران محجبه به بازار عرضه کند،شرکت کرد.
گروه فیس بوکی «زنده نگه داشتن حجاب» هم که دارای تقریبا 640 هزار عضو است موفق به دریافت جایزه رئیس جامعه فیس بوک در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی شد.
این تیم که اعضای آن در رده سنی 17 تا 40 سال قرار دارند در «کاتماندو» واقع در نپال هم دیدار کرده و در آنجا برنامه صعود را آغاز کردند.
این زنان که از همه جهان آمده بودند برای گسترش پیام همزیستی مسالمت آمیز این اقدام را انجام داده و پرچم زنده نگه داشتن حجاب را در اردوگاه جنوبی اورست به اهتزاز در آوردند.
اهتزاز پرچم زنده نگه داشتن حجاب در اورست

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.