مخبر - 1398/01/26 - محور پلدختر- خرم آباد از مسیر موجود تغییر نخواهد کرد

محور پلدختر- خرم آباد از مسیر موجود تغییر نخواهد کرد
سیل 1 عبدالهاشم حسن نیا گفت: صراحتا اعلام می کنیم محور پلدختر- خرم آباد از مسیر موجود تغییر نخواهد کرد و نسبت به بهسازی این محور و دغدغه مردم منطقه تعهد اخلاقی داریم.
محور پلدختر- خرم آباد از مسیر موجود تغییر نخواهد کرد

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان لرستان, عبدالهاشم حسن نیا درخصوص نگرانی مردم معمولان نسبت به جابه جایی محور قدیم پلدختر تصریح کرد: با وجود اینکه محور قدیم پلدختر بیش ترین خسارت را در سیل اخیر دیده و برای بازسازی آن بیش از 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز است اما به عنوان مسئول مستقیم نگهداری راه و ابنیه صراحتا اعلام می کنیم محور پلدختر- خرم آباد از مسیر موجود تغییر نخواهد کرد و نسبت به بهسازی این محور و دغدغه مردم منطقه تعهد اخلاقی داریم.

وی افزود: با توجه به اینکه راه و آب دو مولفه اصلی در پایداری حیات به شمار می روند و این محور ارتباط مستقیم با زندگی، اقتصاد و معیشت مردم منطقه دارد از این رو با اجرای راه جدید مخالف هستیم راه موجود باید در قسمت هایی با اجرای واریانت جدید یا تونل، تعمیر و بهسازی شود.

1500میلیارد تومان خسارت سیل به راه های لرستان

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با بیان اینکه سیل اخیر استان لرستان از نظر شدت، پس از انقلاب بی سابقه بوده است، گفت: بیش ترین خسارت سیل در استان لرستان وارد شده است به طوری که قریب به هزار و 500 میلیارد از مجموع سه هزار و 500 میلیارد تومان برآورد خسارت وارد شده از سیل به زیرساخت ها و ابنیه فنی راه در کشور مربوط به استان لرستان بوده است.

وی اظهار کرد: شدت تخریب در محور خرم آباد- ویسیان- معمولان- سه راه افرینه به پلدختر بسیار زیاد بوده است و راه های ارتباطی اصلی، فرعی و روستایی زیادی به شدت آسیب دیده است سعی و تلاش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بر این است که با اجرای پل های پیش ساخته فلزی، لوله ها و باکس های فلزی و بتنی در گام اول راه های اصلی و شریانی و در گام بعدی راه های فرعی و روستایی را با ایجاد پل های موقت و یا از مسیرهای دوم بازگشایی و تردد را برقرار نماید که امیدواریم تا پایان هفته جاری این مهم محقق شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیشترین تخریب در ضلع شرقی و غربی رودخانه کشکان اتفاق افتاده و چندین پل بزرگ در این محور تخریب شده است هم اکنون همکاران راهدار در 9 پل چم شهران، زیودار، کلات زیودار، بیشه، کوره دشت، حیات الغیب، دوآب، طاق عباسعلی و بابازید مشغول اجرا و نصب پل های فلزی با دهانه 20 تا 60 متری هستند تا راه ارتباطی این مناطق را برقرار کنند.

وی با قدردانی از تلاش شبانه روزی مدیرکل، معاونان و کارکنان راهداری لرستان و 19 استان معین گفت: همه توان خود را برای برقراری هرچه سریعتر راه های ارتباطی استان لرستان و تسهیل در خدمات رسانی به مردم بکار خواهیم گرفت.

حسن نیا خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و ابلاغ وزارت راه و شهرسازی مبنی بر معافیت خودروهای امدادی و خدمت رسان و همچنین خودروهای شخصی پلاک پلدختر از عوارض آزادراه خرم آباد- پل زال چنانچه شرکت آزادراه از این خودروها عوارضی دریافت نماید، برای پیگیری و طرح شکایت خود به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان مراجعه کنند و این اداره کل تا حصول نتیجه پیگیری خواهد کرد.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.