مخبر - 1398/01/26 - خسارت 611 میلیارد تومانی سیل در بخش های مختلف خراسان شمالی

خسارت 611 میلیارد تومانی سیل در بخش های مختلف خراسان شمالی
در تازه ترین نشست خبری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی، میزان خسارات سیل به بخش های مختلف زیربنایی، ابنیه، تاسیساتی و راه ها 611 میلیارد تومان اعلام و تأکید شد با توجه به تداوم بارندگی ها این رقم در حال افزایش است.
خسارت 611 میلیارد تومانی سیل در بخش های مختلف خراسان شمالی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ رضا رجب زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی امروز دوشنبه (26 فروردین) در نشست خبری که با حضور مدیران کل حوزه و دستگاه های اجرایی برگزار شد، با اشاره به وقوع سیل اخیر و درگیر بودن استان با این موضوع گفت: یکی از دلایلی که آسیب های سیل را تشدید کرد؛ بحث رعایت نکردن حریم و بستر رودخانه ها بود.

وی با بیان اینکه پس از بازدیدهای صورت گرفته، کارگروه ویژه برخورد با متخلفان در این راستا تشکیل شد، افزود: بازسازی مناطق سیل زده که عمدتا در روستاها است و شامل منازل مسکونی، زیرساخت ها، پل ها و ابنیه راه ها می شود در دستور کار قرار دارد.

رجب زاده، با بیان اینکه کلنگ زنی دو واحد مسکونی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و یک واحد با حضور معاون بنیاد مسکن که در سیل اخیر خسارت دیده بودند، طی روزهای گذشته انجام شد، بیان کرد: امیدواریم این واحدها به زودی بهره برداری شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه اولویت ما اتمام پروژه ها با پیشرفت فیزیکی بالاست، افزود: با توجه به اعتبارات محدود، اما تلاش می کنیم پروژه ها طی فازبندی مشخص، تا یکی دو سال دیگر به اتمام برسد.

وی همچنین در توضیح مهم ترین برنامه های اجرایی سال گذشته به برق رسانی به تمام روستاهای واجد شرایط، جمع آوری بخاری های نفتی از مدارس و بهره مندی اکثر روستاها از نعمت گاز اشاره کرد و گفت: ایجاد زیرساخت ها، اجرای طرح های هادی، توسعه اشتغال و مقاوم سازی منازل از اولویت های ما به شمار می رود.

رجب زاده، که پاسخگو سوالات خبرنگاران بود در خصوص الزام بیمه منازل روستایی با بیان اینکه خلاء حضور بیمه در حوادث اخیر کاملا مشهود بود، اظهارداشت: در حال حاضر تلاش ما رفع ابهامات مربوط به قراردادهای بیمه واحدهای مسکونی روستایی است که هم بتوان شاهد اعتماد مردم به بیمه و هم پایبندی بیمه به تعهدات خود بود.

وی در خصوص کمپوست هم با بیان اینکه در بحث تفکیک زباله نه در مبدا و نه در مقصد، رتبه مطلوبی نداریم، با ذکر این مطلب که مدیریت پسماند بر عهده شهرداری است، افزود: یکی از برنامه های ما انتقال محل دفن زباله ها از باباموسی به مکان دیگری است.

جواد نظری، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی هم در خصوص خسارات ناشی از سیل اخیر هم با بیان اینکه آمار و اطلاعات در سامانه مدیریت بحران مدام در حال به روز شدن است، گفت: آمار خسارت سیل تا تاریخ 13 فروردین سال جاری 611 میلیارد تومان بوده که این مبلغ با توجه به تداوم بارش ها و خسارت های وارده در حال افزایش است.

حمید عرب، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی هم با بیان اینکه در سال گذشته مبلغ چهار میلیارد تومان به منظور آسفالت بافت های فرسوده اختصاص یافت، اظهارداشت: سال گذشته در بحث آسفالت مشکل اصلی شهرداری ها گرانی بیش از انتظار قیر بود.

وی همچنین با بیان اینکه آخرین تغییرات ناوگان حمل و نقل شهر بجنورد در سال 90 صورت گرفته است، بیان کرد: پس از آن به دلیل عدم تخصیص اعتبارات و گرانی ناوگان حمل و نقل بحث نوسازی حمل و نقل درون شهری مسکوت ماند.

جواد زارعی، مدیرکل دفتر فنی استانداری خراسان شمالی هم به ارائه آمار سفر مقام معظم رهبری به استان پرداخت و گفت: یک بخش از اعتبارات هزارو 700 میلیارد تومان بود که با افزایش 100 میلیارد تومانی مبلغ هزارو 800 میلیارد تومان تخصیص یافت و در بخش تسهیلات که مبلغ هزارو 250 میلیارد تومان بود رقم 275 میلیارد تخصیص یافت و 975 میلیارد آن باقی مانده است.

وی اعتبارات سفر رییس جمهوری را 625 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این میزان 350 میلیارد تومان پرداخت شده و 275 میلیارد تومان باقی مانده است.

پایان پیام/71

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.