مخبر - 1398/01/26 - زمانبندی و اهداف پشت پرده تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه

زمانبندی و اهداف پشت پرده تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه
تجاوزهای مکرر رژیم صهیونیستی به سوریه در زمانبندی خاص و با اهداف مشخصی دنبال می شود که با اقدامات مناسب می توان این اهداف را ناکام گذاشت.
زمانبندی و اهداف پشت پرده تجاوز رژیم صهیونیستی به سوریه

- اخبار بین الملل -

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری النشره، تجاوز جدید رژیم صهیونیستی به شهر مصیاف سوریه سوالاتی را در میان افکار عمومی و تحلیلگران و پیگیری کنندگان مسائل منطقه ای در خصوص زمانبندی و اهداف این تجاوز و عدم پاسخگویی نیروهای محور مقاومت به تجاوزهای رژیم صهیونیستی ضد سوریه ایجاد کرده است.

مشخص است که این حمله موشکی بعد از اعلام نتایج انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی و پیروزی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این انتخابات محقق شد. او در جریان انتخابات هدایای ارزشمندی از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دریافت کرد که باعث تقویت مواضع انتخاباتی وی شد و بر مشکلات ناشی از مفاسد اقتصادی و اخلاقی و احتمال محاکمه وی در دادگاه سرپوش گذاشته شد.

نتانیاهو با این حمله هوایی سعی کرد بر این نکته تأکید کند که سیاست تجاوزطلبانه و تلاش برای حمله به توان دفاعی ارتش سوریه را ادامه خواهد داد و از این روش که از حمایت گروه های تندرو صهیونیستی برخوردار است، دست نخواهد کشید.

افزایش آمادگی های النصره برای حمله شیمیایی در سوریهنعیم قاسم: نقشه های آمریکا در سوریه، عراق و لبنان شکست خورد

در زمینه اهداف مورد نظر از تجاوز مذکور نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اول: اولین هدف از این حملات را می توان تلاش برای تأثیرگذاری بر روند تحولات به وجود آمده در حومه شمالی حماة میان ارتش سوریه و گروههای تروریستی معرفی کرد. گروه های تروریستی این منطقه ضربات شدیدی از ارتش سوریه متحمل شدند و موشک باران سنگین مواضع نظامی در مصیاف با هدف ایجاد تزلزل در عملیات ارتش سوریه ضد گروه های تروریستی و تلاش برای توقف برنامه های ارتش جهت ریشه کن کردن این گروه ها در حومه شمالی حماه و استان ادلب صورت گرفته است.

رژیم صهیونیستی به این ترتیب تلاش دارد جنگ فرسایشی ضد دولت ملی سوریه را ادامه داده و ناامنی و بی ثباتی در این کشور را تشدید کند. این اتفاق نشان دهنده ارتباط قدرتمند رژیم صهیونیستی با گروه های تروریستی مستقر در منطقه است که در راستای برنامه های کاری اسرائیل فعالیت می کنند.

دوم: هدف دوم از این اقدام تکمیل روند جنگ اقتصادی و تحریم های اقتصادی آمریکا ضد سوریه است که با هدف تسلیم کردن این کشور در برابر دیکته های آمریکا صورت می گیرد. این در حالی است که دولت سوریه هر نوع سازش ضد مبانی ملی و قومی و استقلال در تصمیم گیری سیاسی سوریه را رد می کند.

سوم: افزایش فشار بر محور مقاومت از طریق ادامه تجاوزهای صهیونیستی ضد سوریه و تشدید محاصره و تحریم ها ضد ایران و سوریه و مقاومت لبنان بخشی از طرح آمریکایی- صهیونیستی جهت به بن بست کشاندن پیروزی های محور مقاومت در برابر پروژه آمریکایی صهیونیستی در منطقه است.

این در حالی است که محور مذکور برنامه های آمریکا برای ساقط کردن دولت ملی گرای سوریه و انزوای ایران و از بین بردن محور مقاومت در لبنان و سوریه را با شکست مواجه کرده و موضوع از بین بردن آرمان فلسطین را نیز متوقف کرده است.

به همین علت است که محور آمریکایی- صهیونیستی جنگ ضد سوریه را با ابزارهای مختلف دنبال می کند. چرا که سوریه و محور مقاومت مانع از سلطه طلبی یک جانبه آمریکا در این منطقه می شود.

موضوع دیگری که در رابطه با این حملات موشکی مطرح است، راهکارهای واکنش نشان دادن به این اقدامات جهت توقف اهداف این حملات است. قطعا رهبران محور مقاومت راهکارهای واکنش به تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به سوریه و جنگ اقتصادی آمریکا در این کشور را بررسی کرده و ابزارهای بازدارنده در برابر این اقدامات را به ویژه در شرایطی که محور مقاومت قدرت و امکانات نظامی و اقتصادی قابل توجهی برای مقابله با این تحولات دارد، دنبال می کنند.

این موضوع نیازمند طرحی هجومی است که باعث می شود طرف های مختلف محور مقاومت از موضع دفاعی خارج شده و وارد فاز هجومی شوند و اقدام به مقابله به مثل و واکنش نشان دادن به هر تجاوز رژیم صهیونیستی یا آسیب زدن به منافع اقتصادی آمریکا در منطقه در صورت انجام این تجاوزات را در دستور کار خود قرار دهند.

مقاله سایت النشره در این رابطه به دو مورد از واکنش های محور مقاومت به حملات نظامی و تجاوزهای سیاسی آمریکا و رژیم صهیونیستی اشاره کرده و می نویسد که پیش از این وقتی دشمن اسرائیلی فرودگاه تی فور را هدف حملات موشکی خود قرار داد، نیروهای محور مقاومت مواضع ارتش اسرائیل در جولان اشغالی را هدف موشک باران خود قرار دادند. این موضوع باعث درخواست کمک اسرائیل از روسیه شد تا این تنش مهار شود و آرامش در منطقه حکمفرما گردد. چرا که کابینه اسرائیل به دنبال ورود به درگیری های گسترده نبود. این اتفاق نشان می دهد که رژیم صهیونیستی تنها زبان زور را متوجه می شود.

در زمینه واکنش به جنگ اقتصادی دشمن نیز وقتی آمریکا در اقدامی غیر قانونی نفتکش های ایرانی را رهگیری کرده و مانع از عزیمت آنها به سمت سوریه شد، می توان نفتکش هایی که به سمت کشورهای غربی می روند را از عزیمت به سمت این کشورها منع کرد. این موضوع باعث می شود آمریکا و دیگر کشورهای غربی نسبت به مانع تراشی در حرکت نفتکش های ایرانی تجدید نظر کنند، چرا که گزینه جانشین این اقدام می تواند ورود به جنگی باشد که نتایج آن به نفع آمریکا نیست.

آمریکایی ها به خوبی می دانند که بروز جنگ گسترده در منطقه پیامدهای خطرناکی برای آنها و رژیم صهیونیستی و سایر کشورهای غربی مصرف کننده نفت خواهد داشت. آنها می دانند که توقف عبور نفت کش ها از تنگه هرمز باعث افزایش شدید قیمت نفت می شود و احتمالاً ارزش هر بشکه نفت به 250 دلار برسد. موضوعی که فراتر از تحمل کشورهای غربی است که در حال حاضر نیز از بحرانهای اقتصادی رنج می برند.

همچنین واکنش احتمالی نسبت به محاصره و تحریم های آمریکا نیز می تواند از طریق فعال سازی کانال های دوجانبه اقتصادی و تجاری میان ایران و عراق و سوریه شکل گیرد. در همین رابطه می توان خط لوله انتقال نفت عراق به بندرگاه های سوریه دنبال شود که نیازمند اراده مستقل کشور عراق و رها شدن این کشور از دیکته های آمریکا است.

در شرایط کنونی به نظر می رسد چنین اراده ای وجود دارد. این موضوع را می توان در نتیجه توافقات اقتصادی و تجاری مهمی که در جریان سفر دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان به عراق صورت گرفت، مشاهده کرد. سفر عادل عبدالمهدی رئیس جمهور عراق به ایران و راه اندازی مسیر زمینی بین سوریه و عراق در منطقه البوکمال را نیز می توان نشانه هایی از این اراده بین کشورهای عضو محور مقاومت دانست.

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
نظامی   لبنان   آمریکا   سوریه   ادلب   محور مقاومت   رییس جمهور آمریکا   نتانیاهو   سازش   نتایج انتخابات   جنگ اقتصادی   موشک باران   مقاومت لبنان   زمانبندی   محاصره و تحریم   بنیامین نتانیاهو   لبنان و سوریه   تحلیل گران   مفاسد اقتصادی   مصیاف   گروه های تندرو   مسائل منطقه   محور آمریکایی   بین الملل   حمله شيميايي   رژیم صهیونیستی   ارتش سوریه  
اخبار مرتبط
بلومبرگ: سیاست فشار حداکثری ترامپ بر روی ایران، کار نمی کند
تیک نیوز
خیمه توازن وحشت بر منطقه؛ تحلیل روزنامه لبنانی
فارس
هدف های تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به «مصیاف» سوریه
پایداری ملی
حمله راکتی تروریست ها به حلب/ حمله موشکی ارتش سوریه به مواضع تروریستها در ادلب
آریا
هدف های تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به «مصیاف» سوریه
فارس
مقابله پدافند هوایی سوریه با حمله موشکی به حماه/ بجز ایران و روسیه، بقیه نیروهای خارجی از سوریه خارج شوند
آریا
اگر با آمریکا مقابله نکنیم، نهادهای دیگر هم در گروه های تروریستی قرار می گیرد/ این بار گزینه جنگ، روی میز ایران است؟
تیک نیوز
نیروهای آمریکایی با خون خود بهای تصمیم ترامپ را می دهند/ آتش ترامپ، اسراییل و همپیمانان عربش را می سوزاند
برنا نیوز
دلیل تصمیم ایران در تروریست نامیدن نیروهای امریکایی مستقر در منطقه چیست؟
العالم
واکنش تحلیلگر سی ان ان به اقدام آمریکا علیه سپاه/ با چنین اقدامی نمی توان ایران را به گوشه رینگ برد/ اقدام واشنگتن علیه سپاه، آمریکا و اسراییل را منزوی می کند
العالم
اردوغان: اقدامات نتانیاهو مغایر حقوق بین الملل است/ فعلا پیروز انتخابات استانبول مشخص نیست
ایسنا
نبرد ارتش سوریه در "درعا" نزدیک است/ هدف بعدی آزادی? تاسیسات نفت و گاز شرق دیرالزور
تسنیم
ممنوع شدن حمله نظامی به ایران در مجلس نمایندگان آمریکا/حمله موشکی اسرائیل به فرودگاه نظامی «الضبعه» سوریه/تحریم چند فرد و شرکت ایرانی و ترکیه ای از سوی آمریکا/آغاز تلاش های آمریکا برای دور کردن «صدر» از ایران
تابناک
از حمایت آلمان و چین از برجام تا کاهش بهای نفت در بازار جهانی و انتقاد شدید کره شمالی از معاون ترامپ
باشگاه خبرنگاران
صهیونیست ها درباره وضعیت جبهه داخلی خود چه می گویند؟
تسنیم
لفاظی های وزیر خارجه ترامپ همزمان با اعلام استراتژی جدید آمریکا درباره ایران
اخبار اقتصاد ایران
سخنرانی پامپئو درباره استراتژی جدید آمریکا درباره ایران
فارس
دنیا با ایران علیه آمریکا درباره برجام همصدا ماند
صدای ایران
رسانه های عربی از اجماع جهانی علیه تصمیم ترامپ گزارش می دهند
اقتصاد نیوز
احتمال جنگ قریب الوقوع علیه ایران در منطقه/ ما بی طرف هستیم!
آناج
پشت پرده جنگ طلبی های اخیر صهیونیست ها علیه ایران
بصیرت نیوز
نتانياهو: در واکنش به تهديدات ايران آماده مقابله هستيم
الف
ژنرال سلیمانی آماده انتقام گیری است
خبرگزاری دانشجو
رژیم صهیونیستی از پهپاد ها و موشک های ایران هراس دارد
خبرگزاری دفاع مقدس
حمله به سوریه یک خطای راهبردی برای آمریکا، انگلیس و فرانسه
اخبار اقتصاد ایران
اسرائیل از پهپادها و موشکهای ایران هراس دارد
فردا نیوز
حمله به سوریه چهره واقعی کشورهای اروپایی را نشان داد/ قابل اعتماد نبودن اروپا درسی بزرگ برای دستگاه دیپلماسی کشور
فانوس نیوز
پرداخت هزینه موشک بازی آمریکا از سوی عربستان
خبرگزاری دانشجو
آمریکا به دنبال افزایش تنش در سوریه است
مهر نیوز
اگر عربستان برای دزدان سومالی هزینه می کرد نتیجه ای بهتر از ترامپ داشت/ همراهی دو کشور با آمریکا نشان دهنده افول قدرت آمریکاست
راه دانا
محور مقاومت قدرتمندتر از گذشته به راه خود ادامه می دهد
شعار سال
نفوذ ایران؛ دلنگرانی رژیم صهیونیستی از نتیجه حمله به سوریه
آفتاب
محور مقاومت قدرتمندتر از گذشته به راه خود ادامه می دهد
آنا نیوز
واکنش احتمالی ایران به حمله رژیم صهیونیستی
شمانیوز
نتانیاهو: اسد باید بداند حضور نظامی ایران در سوریه کشورش را به خطر می اندازد
خبرگزاری دفاع مقدس
تهدید لفظی غرب به حمله نظامی علیه سوریه، عملیات روانی از روی ضعف و استیصال است
باشگاه خبرنگاران
نهایت جنگ طلبی آمریکا در سوریه/اختلاف در کابینه ترامپ
الف
ناقوس جنگ بزرگ جهانی در خلیج فارس یا بزنگاه تغییرات وسیع سیاسی در خاورمیانه/ آیا حملات سایبری چند روز گذشته به ایران نوعی تست زنی قبل از حمله بود؟
598
حمله رژیم صهیونیستی به پایگاه تیفور و واکنش احتمالی ایران
بصیرت نیوز
اخبار مرتبط
bltتیک نیوز : بلومبرگ: سیاست فشار حداکثری ترامپ بر روی ایران، کار نمی کند
bltفارس : خیمه توازن وحشت بر منطقه؛ تحلیل روزنامه لبنانی
bltپایداری ملی : هدف های تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به «مصیاف» سوریه
bltآریا : حمله راکتی تروریست ها به حلب/ حمله موشکی ارتش سوریه به مواضع تروریستها در ادلب
bltفارس : هدف های تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به «مصیاف» سوریه
bltآریا : مقابله پدافند هوایی سوریه با حمله موشکی به حماه/ بجز ایران و روسیه، بقیه نیروهای خارجی از سوریه خارج شوند
bltتیک نیوز : اگر با آمریکا مقابله نکنیم، نهادهای دیگر هم در گروه های تروریستی قرار می گیرد/ این بار گزینه جنگ، روی میز ایران است؟
bltبرنا نیوز : نیروهای آمریکایی با خون خود بهای تصمیم ترامپ را می دهند/ آتش ترامپ، اسراییل و همپیمانان عربش را می سوزاند
bltالعالم : دلیل تصمیم ایران در تروریست نامیدن نیروهای امریکایی مستقر در منطقه چیست؟
bltالعالم : واکنش تحلیلگر سی ان ان به اقدام آمریکا علیه سپاه/ با چنین اقدامی نمی توان ایران را به گوشه رینگ برد/ اقدام واشنگتن علیه سپاه، آمریکا و اسراییل را منزوی می کند
bltایسنا : اردوغان: اقدامات نتانیاهو مغایر حقوق بین الملل است/ فعلا پیروز انتخابات استانبول مشخص نیست
bltتسنیم : نبرد ارتش سوریه در "درعا" نزدیک است/ هدف بعدی آزادی? تاسیسات نفت و گاز شرق دیرالزور
bltتابناک : ممنوع شدن حمله نظامی به ایران در مجلس نمایندگان آمریکا/حمله موشکی اسرائیل به فرودگاه نظامی «الضبعه» سوریه/تحریم چند فرد و شرکت ایرانی و ترکیه ای از سوی آمریکا/آغاز تلاش های آمریکا برای دور کردن «صدر» از ایران
bltباشگاه خبرنگاران : از حمایت آلمان و چین از برجام تا کاهش بهای نفت در بازار جهانی و انتقاد شدید کره شمالی از معاون ترامپ
bltتسنیم : صهیونیست ها درباره وضعیت جبهه داخلی خود چه می گویند؟
bltاخبار اقتصاد ایران : لفاظی های وزیر خارجه ترامپ همزمان با اعلام استراتژی جدید آمریکا درباره ایران
bltفارس : سخنرانی پامپئو درباره استراتژی جدید آمریکا درباره ایران
bltصدای ایران : دنیا با ایران علیه آمریکا درباره برجام همصدا ماند
bltاقتصاد نیوز : رسانه های عربی از اجماع جهانی علیه تصمیم ترامپ گزارش می دهند
bltآناج : احتمال جنگ قریب الوقوع علیه ایران در منطقه/ ما بی طرف هستیم!
bltبصیرت نیوز : پشت پرده جنگ طلبی های اخیر صهیونیست ها علیه ایران
bltالف : نتانياهو: در واکنش به تهديدات ايران آماده مقابله هستيم
bltخبرگزاری دانشجو : ژنرال سلیمانی آماده انتقام گیری است
bltخبرگزاری دفاع مقدس : رژیم صهیونیستی از پهپاد ها و موشک های ایران هراس دارد
bltاخبار اقتصاد ایران : حمله به سوریه یک خطای راهبردی برای آمریکا، انگلیس و فرانسه
bltفردا نیوز : اسرائیل از پهپادها و موشکهای ایران هراس دارد
bltفانوس نیوز : حمله به سوریه چهره واقعی کشورهای اروپایی را نشان داد/ قابل اعتماد نبودن اروپا درسی بزرگ برای دستگاه دیپلماسی کشور
bltخبرگزاری دانشجو : پرداخت هزینه موشک بازی آمریکا از سوی عربستان
bltمهر نیوز : آمریکا به دنبال افزایش تنش در سوریه است
bltراه دانا : اگر عربستان برای دزدان سومالی هزینه می کرد نتیجه ای بهتر از ترامپ داشت/ همراهی دو کشور با آمریکا نشان دهنده افول قدرت آمریکاست
bltشعار سال : محور مقاومت قدرتمندتر از گذشته به راه خود ادامه می دهد
bltآفتاب : نفوذ ایران؛ دلنگرانی رژیم صهیونیستی از نتیجه حمله به سوریه
bltآنا نیوز : محور مقاومت قدرتمندتر از گذشته به راه خود ادامه می دهد
bltشمانیوز : واکنش احتمالی ایران به حمله رژیم صهیونیستی
bltخبرگزاری دفاع مقدس : نتانیاهو: اسد باید بداند حضور نظامی ایران در سوریه کشورش را به خطر می اندازد
bltباشگاه خبرنگاران : تهدید لفظی غرب به حمله نظامی علیه سوریه، عملیات روانی از روی ضعف و استیصال است
bltالف : نهایت جنگ طلبی آمریکا در سوریه/اختلاف در کابینه ترامپ
blt598 : ناقوس جنگ بزرگ جهانی در خلیج فارس یا بزنگاه تغییرات وسیع سیاسی در خاورمیانه/ آیا حملات سایبری چند روز گذشته به ایران نوعی تست زنی قبل از حمله بود؟
bltبصیرت نیوز : حمله رژیم صهیونیستی به پایگاه تیفور و واکنش احتمالی ایران
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.