مخبر - 1398/01/26 - شاخص کل بورس تهران از مرز 200 هزار واحد گذشت

شاخص کل بورس تهران از مرز 200 هزار واحد گذشت
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز با افزایش 4941 واحد از مرز 201 هزار واحد هم گذشت.
شاخص کل بورس تهران از مرز 200 هزار واحد گذشت

به گزارش فارس، براساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز تا لحظه تنظیم خبر بیش از 4941 واحد رشد کرده و از مرز 200 هزار واحد گذر کرد و به رقم 201 هزار و 25 واحد رسید. ارزش روز بازار به بیش از 770 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران بورس در چند روز بازار بسته نشده اما بیش از 1.9 میلیارد برگ بهادار، سهام و اوراق حق تقدم در قالب 148 هزار نوبت معامله و به ارزش 702میلیارد تومان داد و ستد کردند.

عمده نمادهای بورس مانند فولاد، پارس، تاپیکو، شبندر، فارس، شتران، شپنا در تقویت شاخص بورس اثرگذار بوده اند. نمادهای پربیننده بورسی شامل بانک پاسارگاد، سایپا، بانک ملت، ایران خودرو، فولاد مبارکه، ماشین سازی اراک و گروه مپنا بوده اند.

امروز در فرابورس ایران نیز شاخص کل 51 واحد رشد کرد و به رقم 2503 واحد رسید. ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از 163 زهار میلیارد تومان رسید.

نمادهای پربیننده فرابورس شامل ذوب آهن اصفهان، نیروگاه زاگرس، سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع کاغذ فارس، کشت و دامداری فکا، کشت و صنعت دشت خرمدره بوده اند.

عمده نمادهای فرابورس مانند کگهر ، میدکو، زاگرس، ذوب، شراز، هرمز در تقویت شاخص فرابورس موثر بودند.

برخی کارشناسان معتقدند افزایش نرخ ارز در بازار آزاد و همچنین افزایش نرخ جهانی محصولات صادراتی ایران به ویژه محصولات پتروشیمی و فرآورده های نفت و گاز و محصولات فولادی باعث افزایش سودآوری شرکت های بورسی شده است. همچنین گزارش های عملکرد و سوددهی شرکت های بورسی در سال 97 به تدریج ارائه می شود که در سودآوری شرکتها و در نتیجه در تقویت شاخص بورس اثر گذار بوده است.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.