مخبر - 1398/01/26 - بارش باران در خراسان جنوبی ادامه دارد

بارش باران در خراسان جنوبی ادامه دارد
خبرگزاری آریا - بیرجند - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با توجه به همدیدی و آینده نگری نقشه های پیش یابی هواشناسی، بارش ها در استان ادامه دارد.
بارش باران در خراسان جنوبی ادامه دارد

بارش باران در خراسان جنوبي ادامه دارد خبرگزاري آريا - بيرجند - ايرنا - کارشناس اداره کل هواشناسي خراسان جنوبي گفت: با توجه به همديدي و آينده نگري نقشه هاي پيش يابي هواشناسي، بارش ها در استان ادامه دارد.

سميه لطفي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزد: پيش بيني مي شود در 24 ساعت آينده شدت بارش ها در شهرستان هاي زيرکوه و درميان و بخش هايي از طبس، سربيشه و سرايان موجب روان آب، سيلابي شدن رودخانه ها و مسيل ها شود.
وي گفت: شدت بارندگي ها تا ظهر فردا (سه شنبه) در شهرستان هاي زيرکوه و درميان بيشتر از ساير شهرستان ها خواهد بود و اين سامانه فردا از استان خارج مي شود.
کارشناس هواشناسي خراسان جنوبي بيان کرد: در اين مدت براي مناطق کوهستاني و مستعد، بارش تگرگ پيش بيني مي شود و وزش باد شديد دور از انتظار نيست.
** بيشترين بارندگي در تپه طاق طبس
وي اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته تپه طاق دستگردان طبس با 90 ميليمتر بيشترين بارندگي استان را به ثبت رساند و ده محمد طبس و آبيز زيرکوه به ترتيب با 75 و 62 ميليمتر بارندگي در رتبه هاي بعدي قرار دارند.
سامانه بارشي جديد که روز شنبه گذشته از سمت جنوب و غرب استان وارد خراسان جنوبي شد، با شدت زياد تمامي شهرستان هاي استان را فراگرفت.
اوج بارندگي ها براي روزهاي يکشنبه و امروز (دوشنبه) پيش بيني شد و با توجه به اخطاريه و هشدارهاي هواشناسي و مديريت بحران کشور و پيش بيني بارندگي هاي سنگين و شديد در منطقه، 302 تيم امدادي و عملياتي در استان خراسان جنوبي به حالت آماده باش کامل درآمدند.
بارش رگباري و شديد باران ديروز باعث مسدود شدن برخي محورهاي اصلي، فرعي و روستايي در خراسان جنوبي و بنابر تصميم ستاد مديريت بحران، برخي مدارس 11 شهرستان استان براي پيشگيري از وقوع حوادث احتمالي روزهاي يکشنبه و دوشنبه تعطيل اعلام شد.
استان مرزي خراسان جنوبي به مرکزيت بيرجند 11 شهرستان دارد.
3215*3028
انتهاي پيام /*
لینک اصل خبر

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.