مخبر - 1398/01/26 - اولین بانک ژاپنی به بازار عملیاتی بانک مرکزی چین وارد شد

اولین بانک ژاپنی به بازار عملیاتی بانک مرکزی چین وارد شد
بانک ام يواف جي ژاپن، مجوز دسترسي به فعاليت هاي بازار آزاد چين را کسب کرد و به اولين بانک ژاپني و چهارمين بانک غيرچيني تبديل شد که اين امتياز را به دست آورده است.
اولین بانک ژاپنی به بازار عملیاتی بانک مرکزی چین وارد شد

بانک ام یواف جی ژاپن، مجوز دسترسی به فعالیت های بازار آزاد چین را کسب کرد و به اولین بانک ژاپنی و چهارمین بانک غیرچینی تبدیل شد که این امتیاز را به دست آورده است.

اولین بانک ژاپنی به بازار عملیاتی بانک مرکزی چین وارد شد

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری نیکی ژاپن، بانک ام یواف جی ژاپن مجوز دسترسی به فعالیت های بازار آزاد چین را کسب کرد و به این ترتیب، به اولین بانک ژاپنی و چهارمین بانک غیرچینی تبدیل شده که این امتیاز را به دست آورده است.

بانک ام یواف جی، واحد اصلی گروه مالی میتسوبیشی یواف جی امیدوار است با این اقدام، دیدگاه بهتری در مورد اهداف و سیاست های مالی و پولی چین به دست بیاورد؛ چراکه چنین فعالیت هایی که شامل خرید و فروش اوراق قرضه دولتی توسط یک بانک مرکزی است، ابزار ابتدایی تنظیم مقدار پولی است که در سیستم بانکی کشور وجود دارد.

بانک مرکزی چین، شعبه چینی ام یواف جی را از این تصمیم خود مطلع کرده است. این بانک ظرف ماه جاری توافقات و به روز رسانی های لازم در سیستم خود را با هدف اولین مشارکت در فعالیت های بازار آزاد، نهایی خواهد کرد.

یک منبع بانکی چین، می گوید: از اکتبر 2015 میلادی تا کنون، چین نرخ بنچ مارک سپرده خود را ثابت نگاه داشته است. با آزادسازی تدریجی نرخ بهره، نرخ سپرده به یک بنچ مارک نمادین تبدیل شده است؛ به نحوی که به جای استفاده از نرخ سپرده، نسبت سپرده لازم بانک ها و اقدامات بازار آزاد بانک مرکزی، به ابزارهای اصلی این بانک تبدیل شده اند.

در سال 2018 میلادی اقدام منتخب بانک مرکزی چین در بازار آزاد، تزریق بیش از 10 تریلیون یوآن (1.5 تریلیون دلار) به بازار، از طریق بازخرید اوراق بانک ها بوده است.

کمتر از 50 بانک، شامل اچ اس بی سی و سیتی گروپ، می توانند در فعالیت های بازار آزاد چین مشارکت داشته باشند. بانکام یواف جی از سال 2016، به دنبال به دست آوردن این دسترسی بوده است.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.