مخبر - 1398/01/23 - سپاه گزینه های متعددی برای انتقام گیری از آمریکا دارد

سپاه گزینه های متعددی برای انتقام گیری از آمریکا دارد
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، نشریه «فارین پالیسی» در مطلبی به بررسی اقدام دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخته و نوشت این تصمیم نه تنها در خدمت منافع واشنگتن نبوده بلکه آمریکایی ها را در سراسر جهان تهدید می کند.در ابتدای این مطلب ...
سپاه گزینه های متعددی برای انتقام گیری از آمریکا دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، نشریه «فارین پالیسی» در مطلبی به بررسی اقدام دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخته و نوشت این تصمیم نه تنها در خدمت منافع واشنگتن نبوده بلکه آمریکایی ها را در سراسر جهان تهدید می کند.
در ابتدای این مطلب ضمن اشاره به اینکه دولت ایران می تواند از طرق مختلفی انتقام این اعلامیه را بگیرد، آمده است: «اگر ایران همین لحظه تصمیم بگیرد که تنش ها را علیه نظامی های آمریکا افزایش دهد، گزینه های متعددی دارد. آن ها می توانند روی مناطقی که هم اکنون سپاه در آنجا حضور مستقیم دارد یا روی گروه های غیردولتی ذی نفوذ (در منطقه) تمرکز کنند».
فارین پالیسی با بیان اینکه نیرو های حزب الله لبنان در سوریه، کتائب حزب الله، عصائب اهل الحق و سازمان بدر در عراق می توانند به جای سپاه و به صورت غیرمستقیم انتقام ایران را از آمریکا بگیرند، می نویسد: «جدای از این حملات نظامی، ایالات متحده می تواند از عواقب دیپلماتیک اقدام ایران در تروریستی شناختن فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) آسیب ببیند. مسئله ای که پیشتر یک سوءتفاهم ساده بود، اکنون می تواند به شکاف روبه گسترش تبدیل شود».
در ادامه این گزارش آمده است: «ایران هم اکنون تهدید کرده که شناور های آمریکایی در خلیج فارس آرامش نخواهند داشت... اگر اتفاقی مشابه سال 2016 رخ دهد و نیرو های سپاه، ملوانان آمریکایی را در خلیج فارس بازداشت کنند، واشنگتن دیگر هیچ کانال رسمی یا غیررسمی ارتباطی برای آزاد کردن آن ها نخواهد داشت. در عوض، ایرانی ها می توانند گروگان های آمریکایی را برای مدت طولانی نزد خود نگاه دارند یا حتی به آن ها آسیب بزنند».
فارین پالیسی ضمن اذعان به اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، قوی ترین نهاد نظامی ایران است، می افزاید: «همچنین ارتش ایران که مسئول فعالیت ها در تنگه باب المندب، خلیج عدن و خلیج عمان است، می تواند از موقعیت خود برای تحریک آمریکا استفاده کند».
نویسنده این گزارش معتقد است: «حتی اگر ایران آغازگر اقدامی علیه آمریکا نباشد، بازهم برخورد بین نظامیان آمریکایی و ایرانی در آینده نزدیک غیرقابل اجتناب است... افزایش روزافزون نفوذ ایران در عراق و سوریه و همچنین گسترش نیرو های تحت حمایت آن در لبنان، بحرین و یمن بدان معنی است که دولت ترامپ نمی تواند به سادگی از شر ایرانی ها خلاص شود».
فارین پالیسی در پایان با تاکید بر اینکه واشنگتن باید راهی پیدا کند تا با ایران بر سر مسائل ژئوپلتیکی منطقه به توافق برسد، می نویسد: «اما کاری که ایالات متحده انجام داد، افزایش احتمال تنش های تلافی جویانه با تهران بود، مسئله ای که به منابع دیپلماتیک قابل توجهی برای اجتناب از درگیری های منطقه ای نیاز دارد که می تواند اسرائیل و کشور های عربی را نیز درگیر کند».
وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه رسما نام سپاه پاسداران را در فهرست گروه های تروریستی خارجی قرار داد. این اولین بار است که آمریکا نهادی رسمی از یک کشور را در چنین فهرستی قرار می دهد. مقام های دولت آمریکا می گویند این کار را با هدف افزایش هراس شرکت های خارجی از تجارت با ایران انجام داده اند. شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران نیز در واکنش به این اقدام آمریکا و با اشاره به سابقه طولانی فرماندهی مرکزی نیرو های آمریکایی در غرب آسیا در حمایت از گروه های تروریستی، این مقر فرماندهی را در فهرست گروه های تروریستی قرار داد.

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.